BOYS 3A EAST AT WHEATLAND:

Monday, February 28th:

#8 Glenrock 54 #9 South 43 (South Eliminated!)

Thursday, March 3rd:

#3 Wheatland 67 #6 Newcastle 39

#2 Buffalo 67 #7 Thermopolis 40

#4 Rawlins 56 #5 Douglas 42

#1 Torrington 71 Glenrock 28

Friday, March 4th:

Newcastle 58 Thermopolis 43 (Thermopolis Eliminated!)

Douglas 76 Glenrock 20 (Glenrock Eliminated!)

Wheatland 49 Buffalo 47 (Wheatland qualifies for state!)

Torrington 61 Rawlins 43 (Torrington qualifies for state!)

Saturday March 5th:

Buffalo 78 Douglas 48 (Douglas Eliminated! Buffalo qualifies for state!)

Rawlins 66 Newcastle 50 (Newcastle Eliminated! Rawlins qualifies for states!)

Buffalo 69 Rawlins 33 (3rd Place Game)

Torrington 52 Wheatland 44 (Championship!)

BOYS 3A WEST AT CODY:

Worland gets #1 seed over Powell, due to head-to-head sweep. Jackson gets #3 seed over Lander, due to having a head-to-head sweep vs. Worland, whereas Lander does not.

Thursday, March 3rd:

#1 Worland 41 #8 Pinedale 34

#4 Lander 63 #5 Lyman 44

#2 Powell 51 #7 Mountain View 32

#6 Cody 48 #3 Jackson 42

Friday, March 4th:

Lyman 56 Pinedale 26 (Pinedale Eliminated!)

Jackson 77 Mountain View 34 (Mountain View Eliminated!)

Lander 57 Worland 43 (Lander qualifies for state!)

Cody 39 Powell 38 (Cody qualifies for state!)

Saturday March 5th:

Worland 61 Jackson 54 (Jackson Eliminated! Worland qualifies for state!)

Lyman 67 Powell 59 (Powell Eliminated! Lyman qualifies for state!)

Lyman 49 Worland 46 (3rd Place Game)

Lander 60 Cody 37 (Championship!)

GIRLS 3A EAST AT WHEATLAND:

Monday, February 28th:

#8 Newcastle 58 #9 South 26 (South Eliminated!)

Thursday, March 3rd:

#3 Torrington 48 #6 Glenrock 42

#2 Wheatland 59 #7 Rawlins 33

#4 Buffalo 40 #5 Thermopolis 34

#1 Douglas 42 Newcastle 28

Friday March 4th:

Rawlins 53 Glenrock 45 (Glenrock Eliminated!)

Thermopolis 44 Newcastle 32 (Newcastle Eliminated!)

Wheatland 53 Torrington 48 (Wheatland qualifies for state!)

Buffalo 36 Douglas 33 (Buffalo qualifies for states!)

Saturday March 5th:

Torrington 65 Thermopolis 52 (Thermopolis Eliminated! Torrington qualifies for state!)

Douglas 51 Rawlins 36 (Rawlins Eliminated! Douglas qualifies for state!)

Douglas 58 Torrington 51 (3rd Place Game)

Wheatland 36 Buffalo 34 (Championship!)

GIRLS 3A WEST AT CODY:

Powell gets #4 seed over Lander, due to having a head-to-head sweep.

Thursday, March 3rd:

#1 Mountain View 64 #8 Pinedale 17

#4 Powell 51 #5 Lander 45

#3 Worland 42 #6 Lyman 32

#2 Cody 35 #7 Jackson 27

Friday March 4th:

Lander 53 Pinedale 35 (Pinedale Eliminated!)

Jackson 39 Lyman 28 (Lyman Eliminated!)

Mountain View 57 Powell 34  (Mountain View qualifies for state!)

Cody 39 Worland 27  (Cody qualifies for states!)

Saturday March 5th:

Powell 53 Jackson 40 (Jackson Eliminated! Powell qualifies for state!)

Worland  49 Lander 31 (Lander Eliminated!  Worland qualifies for state!)

Powell 38 Worland 36 (3rd Place Game)

Mountain View 43 Cody 33 (CHAMPIONSHIP!)