The best 2A/1A boys basketball players on each side of the state have been named by the coaches.

2A East:

Colter Carzoli - Sr. Big Horn

Conner McCafferty - Sr. Big Horn

Deven Ibach - Sr. Big Horn

Seth Kite - Jr. Big Horn

Colton Richter - Sr. Moorcroft

Joe Clonch - Sr. Moorcroft

Trace Steele - Sr. Sundance

Trent Peplow - Sr Sundance

Austen Scammon - Sr. Tongue River

Taylor Worman - Sr. Wright

Hunter Dockery - Sr. Lusk

Denton Shaw - Jr. Lusk

Derick VandeBossche - Jr. Lusk

Matt VandeBossche - Sr. Lusk

Garrett Murphy - Jr. Southeast

Taylor Kirkbride - Sr. Burns

Cory Lemaster - Sr. Burns

Travis Romsa - Sr. Burns

Scott Gross - Jr. Pine Bluffs

Hunter Thompson - Fr. Pine Bluffs

Trent Werner - So. Pine Bluffs

John Brennan - Sr. Saratoga

2A East Co-Players of the Year: Travis Romsa - Burns AND Colton Richter - Moorcroft

 

2A West:

Kason Clutter - Sr. Greybull

Payton Gonzalez - Sr. Greybull

Paul Stewart - Sr. Greybull

Treston Tracy - So. Greybull

Tyler Cornwell - So. Thermopolis

Skylar Thomas - Sr. Thermopolis

Mysen McArthur - Jr. Lovell

Brandon Wolvington - Sr. Lovell

Tucker McKim - Jr. Riverside

Bill Despain - Jr. Rocky Mountain

Cannon Simmons - Jr. Rocky Mountain

Kirby Winland - Jr. Rocky Mountain

Jordan Banks - Big Piney

Michael Howard - Big Piney

Nolan Jones - Big Piney

Alma Stoutenburg - Big Piney

Kyle Corbridge - Kemmerer

Tre Deeter - Kemmerer

Tyler Roberts - Kemmerer

Gary Medicine Cloud - Shoshoni

Caleb C' Bearing - Wind River

Bryce Hankins - Wind River

Wilson Clifford - Wyoming Indian

Joseph Howell - Wyoming Indian

Buell Robinson - Wyoming Indian

Noah Valdez - Wyoming Indian

Trevor Williamson - Wyoming Indian

2A West Co-Players of the Year: Kason Clutter - Greybull AND Buell Robinson - Wyoming Indian

 

1A East:

Wyatt Burr – Upton

Logan Loberg - Upton

Bryton Materi - Upton

Jett Materi – Upton

Dylan Collins – Arvada-Clearmont

Mathew Tehau – Kaycee

Peter-John Bennett - Kaycee

Peyton Ferris - Kaycee

Hayden Fauber - Kaycee

Cameron Ray - Midwest

Landon Rodabaugh – Midwest

Kiya Guseman - Midwest

Barry Greenwald - Lingle-Ft. Laramie

KC Henry - Lingle-Ft. Laramie

Kyle Mirich – Lingle-Ft. Laramie

CJ Smith – Rock River

Cory McCallister – Rock River

Tony Kruszynski – Rock River

Meredith Hollister – Guernsey-Sunrise

Treasure Hollister – Guernsey-Sunrise

Brady Esquibel - Guernsey-Sunrise

Nicholas Cunningham – Guernsey-Sunrise

1A East Co-Players of the Year: Barry Greenwald - Lingle-Ft. Laramie AND Wyatt Burr – Upton

 

1A West:

Tanner Jensen - Little Snake River

Gabriele Sillari - Little Snake River

Slater Kaisler – Little Snake River

Braxton Delgado - Cokeville

Cody Nate - Cokeville

Jonathon Fiscus - Cokeville

Kennan Thompson - Cokeville

Luke Pantle - Encampment

Guy Erickson - Encampment

Celsey Meyer – HEM

Preston Wardell - Burlington

Jess McNiven - Burlington

James Davidson - Burlington

Nick Carrizales – Burlington

Trevor Wardell – Burlington

Seth Bennett – Meeteetse

Shawn Shepperson - Meeteetse

Elias Huff – Ten Sleep

Jaron Arthur – St. Stephens

Walker Carrico – Dubois

Austin Tharp – Dubois

Kolter Leseberg – Dubois

1A West Co-Players of the Year: Tanner Jensen - Little Snake River AND Preston Wardell - Burlington