This is the last big week, before most teams take the next 2 weeks off for the holidays.

Here are the scores and schedule for the week:

Monday, December 10th:

Class 1A:

Normative Services 49 Moorcroft JV 39

 

Tuesday, December 11th:

Class 4A:

Poudre Valley, CO 48 Central 34

Class 1A:

#5 Encampment 47 Rawlins JV 41

South Sophomores 58 Glendo 20

Inter-Class:

2A Moorcroft 68 1A Hulett 33

 

Thursday, December 13th:

Class 4A:

Greeley, CO Central 70 #3 Laramie 66

Inter-Class:

#1 2A Lovell 62 3A Powell 50

3A Newcastle 59 2A Sundance 29

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

Manila, UT 65 Pinedale 42

(#2 4A) Riverton 60 Cheyenne East 51

(#2 3A) Buffalo 34 Mountain View 30

(#1 4A) Gillette 72 (#1 3A) Star Valley 57

(#5 4A) Evanston 52 Vernal, UT 49

Green River 53 Kemmerer 37

Sheridan 52 Union, UT 48

Rock Springs 56 Jackson 53

 

Friday, December 14th:

Class 4A:

#3 Laramie 64 Windsor, CO 55

Billings, MT Skyview 64 #4 Natrona 49

Billings, MT Senior 56 Kelly Walsh 43

Thompson Valley, CO 47 Central 42

Class 2A:

#3 Lusk 78 Saratoga 49

Mitchell, NE 62 Southeast 40

Class 1A:

#3 Little Snake River 48 Rangely, CO 44

#4 Cokeville 61 North Gem, ID 37

Hayden, CO 62 #5 Encampment 47

Gillette Sophomores 65 Arvada-Clearmont 35

Kaycee 62 Normative Services 22

Guernsey 41 Midwest 31

Inter-Class:

3A Glenrock 47 #4 2A Burns 36

2A Pine Bluffs 46 1A Lingle-Ft. Laramie 39

#2 1A Ten Sleep 69 2A Riverside 33

#1 1A Burlington 52 2A Thermopolis 33

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

(#2 3A) Buffalo 57 Pinedale 43

(#1 4A) Gillette 83 (#2 4A) Riverton 54

Mountain View 47 Manila, UT 38

Jackson 57 Kemmerer 35

(#1 3A) Star Valley 64 Cheyenne East 48

Green River 59 Vernal, UT 51

(#5 4A) Evanston 51 Union, UT 34

Sheridan 64 Rock Springs 60

Lander Classic:

Wheatland 64 Worland 45 (Conference Game)

Douglas 50 Cody 40

(#3 3A) Lyman 57 (#5 3A) Torrington 48

Lander 53 (#4 3A) Rawlins 42

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River:

Tongue River 78 Big Piney 72 2OT's

(#5 2A) Big Horn 74 Wind River 53

(#2 2A) Wyoming Indian 59 Wright 35

Wrangler Invitational at Shoshoni:

Shoshoni 38 Farson-Eden 21

Meeteetse 51 H.E.M. 28

Shoshoni 48 Upton 39

State Line Shootout at Lead-Deadwood, SD:

Belle Fourche, SD 57 Sundance 47

Newcastle 61 Lead-Deadwood, SD 59

 

Saturday, December 15th:

Class 4A:

#3 Laramie 62 Greeley, CO Northridge 38

Billings, MT Senior 51 #4 Natrona 46

Billings, MT Skyview 58 Kelly Walsh 49

Central 48 Ft. Collins, CO Mountain View HS 47

Class 2A:

#3 Lusk 58 #4 Burns 49

Pine Bluffs 65 Saratoga 42

Thermopolis 56 Greybull 55 2OT's

Class 1A:

#2 Ten Sleep 62 Arvada-Clearmont 15

#3 Little Snake River 56 Hayden, CO 54

Midwest 53 Hulett 30

Guernsey 79 Rock River 64

Inter-Class:

1A Lingle-Ft. Laramie 45 2A Southeast 30

#1 1A Burlington 58 2A Rocky Mountain 45

Flaming Gorge Classic at Green River/Rock Springs:

Cheyenne East 56 Vernal, UT 54

(#2 4A) Riverton 49 Union, UT 36

(#3 1A) Star Valley 59 Sheridan 30

Pinedale 32 Central JV 27

(#2 3A) Buffalo 49 Jackson 43

(#1 4A) Gillette 39 (#5 4A) Evanston 34

Rock Springs 64 Kemmerer 24

Mountain View 64 Green River 59

Lander Classic:

(#3 3A) Lyman 54 Douglas 42

Wheatland 53 Lander 36

(#4 3A) Rawlins 71 Worland 37 (Non-Conference Game)

Cody 50 (#5 3A) Torrington 47

Wheatland 68 (#3 3A) Lyman 65 OT

Cody 34 (#4 3A) Rawlins 32

(#5 3A) Torrington 50 Worland 28 (Conference Game)

Lander 41 Douglas 37

Foothills Classic at Big Horn/Tongue River:

Wind River 76 Wright 64

(#2 2A) Wyoming Indian 67 Tongue River 44

(#5 2A) Big Horn 63 Big Piney 56

Wind River 77 Tongue River 74

Wright 53 Big Piney 48

(#2 2A) Wyoming Indian 63 (#5 2A) Big Horn 60

Wrangler Invitational at Shoshoni:

Upton 52 H.E.M. 19

Upton 49 Farson-Eden 21

Shoshoni 45 H.E.M. 25

Meeteetse 52 Farson-Eden 37

Shoshoni 42 Meeteetse 26

State Line Shootout at Lead-Deadwood, SD:

Newcastle 70 Belle Fourche, SD 36

Lead-Deadwood, SD 66 Sundance 39