It's back to work on the court, and there are a number of big games coming right out of the break.

Here are the schedules and scores for the first weekend in January.

Thursday, January 3rd:

Class 4A:

#2 Laramie 52 #4 Evanston 41

Kelly Walsh 54 Sheridan 51

Class 3A:

Douglas 53 Glenrock 37

Class 2A:

Newell, SD 65 Sundance 48

Class 1A:

#1 Burlington 54 #2 Ten Sleep 51

Inter-Class:

#3 4A Riverton 81 2A Thermopolis 43

 

Friday, January 4th:

Class 4A:

#3 Riverton 66 #2 Laramie 52

Sheridan 65 #4 Evanston 46

Green River 74 East 68 OT

Central 58 Rock Springs 46

Class 3A:

#1 Star Valley 54 Lander 39

#2 Buffalo 59 Worland 18

#3 Lyman 56 Cody 53

#4 Wheatland 55 Newcastle 31

#5 Rawlins 57 Torrington 36

Powell 59 Mountain View 48

Jackson 49 Pinedale 27

Class 2A:

#1 Lovell 60 Greybull 35

#2 Wyoming Indian 73 Shoshoni 43

#3 Lusk 60 Southeast 20

#4 Big Horn 71 Wright 53

Tongue River 63 #5 Moorcroft 58

Burns 68 Saratoga 42

Kimball, NE 56 Pine Bluffs 37

Wind River 63 Riverside 34

Big Piney 47 Kemmerer 42

Class 1A:

#3 Little Snake River 55 #4 Cokeville 33

Upton 66 Arvada-Clearmont 21

Hulett 47 Normative Services 43

Guernsey 74 Morrill, NE 45

Sioux County, NE 43 Lingle-Ft. Laramie 40

St. Stephens 81 Dubois 69

Inter-Class:

4A Kelly Walsh 69 2A Thermopolis 39

1A Kaycee 61 2A Sundance 46

#1 1A Burlington 56 2A Rocky Mountain 44

 

Saturday, January 5th:

Class 4A:

#2 Laramie 50 Kelly Walsh 47

#3 Riverton 69 Sheridan 47

Central 56 Green River 37

Rock Springs 59 East 43

Class 3A:

#1 Star Valley 62 Pinedale 18

#2 Buffalo 73 Glenrock 54

Powell 52 #3 Lyman 48

#4 Wheatland 48 Torrington 45

#5 Rawlins 55 Newcastle 45

Douglas 48 Worland 30

Cody 59 Mountain View 48

Jackson 52 Lander 37

Class 2A:

#1 Lovell 65 Tongue River 37

#2 Wyoming Indian 90 Riverside 51

#3 Lusk 36 Pine Bluffs 35

#5 Moorcroft 72 Southeast 34

Wind River 54 Shoshoni 50

Class 1A:

#3 Little Snake River 67 Farson-Eden 24

#4 Cokeville 42 Dubois 39

#5 Encampment 59 H.E.M. 11

Midwest 54 Arvada-Clearmont 24

Kaycee 48 Hulett 34

Upton 66 Normative Services 33

Guernsey 55 Glendo 10

St. Stephens 83 Meeteetse 72

Inter-Class:

#4 4A Evanston 56 2A Thermopolis 47

2A Burns 53 1A Lingle-Ft. Laramie 40

#1 1A Burlington 51 2A Greybull 20