All teams except for 4A are getting well into their conference matchups now.

Here are the scores and schedules for the week.

Tuesday, January 8th:

Class 2A:

Mitchell, NE 79 Burns 51

Class 1A:

Rock River 81 Glendo 21

Inter-Class:

#2 4A Riverton 49 3A Lander 45

 

Thursday, January 10th:

Class 3A:

Glenrock 45 Newcastle 43

Class 2A:

Hot Springs, SD 51 #4 Moorcroft 50

Thermopolis 61 Rocky Mountain 58

Class 1A:

Harding County, SD 71 Hulett 38

Kaycee 57 Midwest 40

Big Horn JV 51 Normative Services 41

Faith, SD 55 Upton 44

 

Friday, January 11th:

Class 4A:

Rapid City, SD Central at #1 Gillette - PPD

#3 Laramie 69 Rock Springs 50

Billings, MT West 72 #4 Sheridan 33

South 45 #5 Kelly Walsh 31 (South's first W vs. a 4A ranked opponent)

Scottsbluff, NE 71 East 68

Class 3A:

#3 Wheatland at #2 Buffalo - PPD to January 26th

Douglas 59 #4 Rawlins 51

#5 Lyman 68 Pinedale 34

Worland at Torrington - PPD to Feb. 9th

Powell 47 Cody 32

Jackson 46 Mountain View 24

Class 2A:

#1 Lovell 64 Thermopolis 49

#2 Wyoming Indian 75 Wind River 54

#4 Moorcroft vs. Edgemont, SD (at Wall, SD) Postponed to Sat. Jan. 12th

#5 Big Horn 82 Tongue River 58

Wright 63 Sundance 53

Burns at Southeast - PPD to Feb. 8

Greybull 58 Riverside 37

Kemmerer 53 Shoshoni 50 OT

Class 1A:

Meeteetse at #1 Burlington - PPD to Jan. 17

Kaycee at #2 Ten Sleep - PPD

#5 Cokeville 41 North Gem, ID 38

Hulett at Arvada-Clearmont - PPD to Jan. 29th

Upton at Newell, SD - PPD to Sat. Jan. 12

Dubois 53 Farson-Eden 40

Inter-Class:

#1 3A Star Valley 49 4A Evanston 41 (Shinaver 17 Passey 12)

1A Lingle-Ft. Laramie at #3 2A Lusk - PPD to Jan. 18th

2A Pine Bluffs at 1A Guernsey - PPD to Feb. 12th

2A Saratoga 61 1A H.E.M. 21

#3 1A Little Snake River 67 2A Big Piney 55

 

Saturday, January 12th:

Class 4A:

#1 Gillette 81 Rapid City, SD Stevens 71

#3 Laramie 80 Green River 45

Natrona 51 #4 Sheridan 46

#5 Kelly Walsh 49 Gering, NE 47

Scottsbluff, NE 55 Central 36

Rock Springs 64 South 59

Class 3A:

#4 Rawlins 57 #2 Buffalo 42

Torrington 52 Glenrock 44

Newcastle 42 Worland 26

Lander 42 Mountain View 36

Class 2A:

#2 Wyoming Indian 69 Rocky Mountain 66

#3 Lusk 64 Saratoga 46

#4 Moorcroft 70 Edgemont, SD 34

#4 Moorcroft 63 Newell, SD 55

Tongue River 69 Riverside 55

Burns at Wright - PPD to Feb. 11th

Pine Bluffs 67 Southeast 25

Big Piney 47 Shoshoni 26

Class 1A:

#1 Burlington 73 Dubois 26

#2 Ten Sleep 69 Meeteetse 38

#3 Little Snake River 47 H.E.M. 22

#5 Cokeville 48 Farson-Eden 20

Guernsey 62 Midwest 37

Newell, SD 60 Upton 49

Upton 53 Edgemont, SD 31

Wheatland JV 36 Glendo 24

Rock River 47 Lingle-Ft. Laramie 38

Inter-Class:

4A Evanston 39 3A Jackson 25

#2 4A Riverton 64 3A Powell 54

2A Kemmerer 58 3A Pinedale 49

#5 2A Big Horn 69 1A Kaycee 34

2A Greybull 72 1A St. Stephens 57