Here are the latest basketball standings for games played up to and including February 19th.

4A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Sheridan 7-2, 17-4

Gillette 7-2, 17-5

East 5-3, 16-5

Central 3-5, 10-11

Laramie 3-5, 8-12

South 0-8, 4-17

4A West: (Conference Record listed first, then overall record)

Evanston 8-0, 19-2

Natrona 6-3, 10-12

Kelly Walsh 5-4, 8-13

Riverton 4-4, 15-6

Rock Springs 1-7, 6-15

Green River 1-7, 6-13

3A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Torrington 12-1, 16-4

Buffalo 9-3, 12-7

Wheatland 9-4, 13-6

Rawlins 8-5, 10-7

Douglas 5-8, 7-13

Glenrock 4-8, 8-12

Newcastle 4-8, 8-12

Worland 0-14, 1-18

3A West (Conference record listed first, then overall record)

Powell 11-2, 16-3

Lander 11-2, 18-3

Star Valley 10-3, 14-6

Lyman 8-5, 12-7

Cody 5-8, 7-13

Jackson 3-10, 4-17

Mountain View 3-10, 7-14

Pinedale 1-12, 2-19

2A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)

Moorcroft 7-1, 19-4

Big Horn 5-3, 12-11

Tongue River 5-3, 12-10

Wright 2-6, 11-13

Sundance 1-7, 6-15

Big Horn wins tie-breaker over Tongue River due to having win vs. Moorcroft, whereas Tongue River does not.

2A Southeast: (Conference record listed first, then overall record)

Burns 7-1, 19-3

Southeast 4-4, 12-9

Lusk 4-4, 12-10

Pine Bluffs 3-5, 12-9

Saratoga 2-6, 9-13

Southeast wins tie-breaker vs. Lusk due to having better record in SEWAC conference and win vs. Burns.

2A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)

Lovell 7-1, 17-3

Rocky Mountain 5-3, 8-12

Greybull 5-3, 16-7

Riverside 3-5, 9-11

Thermopolis 0-8, 2-21

Rocky Mountain wins tie-breaker over Greybull due to having head-to-head sweep.

2A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)

Wind River 7-1, 21-2 (Won coin-flip tie-breaker vs. Wyoming Indian)

Wyoming Indian 7-1, 18-5

Kemmerer 4-4, 9-13

Big Piney 1-7, 6-17

Shoshoni 1-7, 9-15

1A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)

Midwest 8-2, 17-4

Normative Services 7-3, 12-8

Kaycee 7-3, 10-12

Upton 6-4, 10-13

Hulett 2-8, 2-18

Arvada-Clearmont 0-10, 3-16

Normative Services wins tie-breaker over Kaycee, due to having head-to-head sweep.

1A Southeast:

Rock River 11-10

Lingle-Ft. Laramie 8-13

Guernsey 7-14

Chugwater 1-12

Glendo 1-16

1A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)

Burlington 8-0, 17-4

Ten Sleep 5-3, 16-7

Dubois 4-4, 9-9

St. Stephens 3-5, 7-15

Meeteetse 0-8, 8-13

1A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)

Little Snake River 8-0, 22-0

Cokeville 6-2, 7-12

Encampment 4-4, 14-7

H.E.M. 2-6, 12-11

Farson-Eden 0-8, 0-19