Time to start March Madness!

Here are the latest standings as of February 24th.

2A and 1A standings do include games played at regional tournaments.

4A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Gillette 10-0, 20-2

Laramie 8-2, 18-4

Central 4-6, 9-11

Sheridan 4-6, 9-13

South 2-8, 9-14

East 2-8, 5-17

Central wins coin flip tie-breaker vs. Sheridan for #3 seed.

South gets #5 seed over East due to head-to-head sweep.

 

4A West: (Conference Record listed first, then overall record)

Riverton 8-2, 21-3

Evanston 7-3, 14-9

Kelly Walsh 6-4, 12-11

Rock Springs 5-5, 10-13

Natrona 4-6, 8-14

Green River 0-10, 4-18

 

3A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Rawlins 12-2, 16-6

Buffalo 11-3, 17-5

Douglas 10-4, 13-10

Wheatland 7-7, 13-8

Torrington 7-7, 9-13

Glenrock 6-8, 11-12

Newcastle 3-11, 8-14

Worland 0-14, 0-23

Wheatland gets #4 seed over Torrington due to head-to-head sweep.

 

3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Star Valley 13-1, 17-4

Powell 10-4, 13-8

Lyman 10-4, 16-6

Lander 9-5, 14-8

Jackson 7-7, 11-11

Cody 5-9, 9-13

Mountain View 2-12, 8-14

Pinedale 0-14, 1-21

Powell gets #2 seed over Lyman, due to head-to-head sweep.

 

2A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)

Big Horn 7-1, 21-5

Moorcroft 5-3, 18-8

Tongue River 4-4, 12-13

Wright 4-4, 10-16

Sundance 0-8, 2-19

 

2A Southeast: (Conference record listen first, then overall record)

Lusk 8-0, 22-4

Pine Bluffs 6-2, 15-9

Burns 4-4, 14-12

Saratoga 2-6, 8-15

Southeast 0-8, 2-21

 

2A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)

Lovell 8-0, 22-1

Rocky Mountain 5-3, 12-12

Thermopolis 5-3, 15-12

Greybull 2-6, 10-17

Riverside 0-8, 1-21

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wyoming Indian 8-0, 23-3

Big Piney 5-3, 14-13

Kemmerer 4-4, 9-15

Shoshoni 2-6, 8-17

Wind River 1-7, 8-19

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 9-1, 17-8

Upton 9-1, 18-8

Midwest 6-4, 13-12

Hulett 4-6, 6-17

Arvada-Clearmont 1-9, 4-16

Normative Services 1-9, 2-15

 

1A Southeast:

Guernsey 18-6

Rock River 11-11

Lingle-Ft. Laramie 6-19

Glendo 0-16

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Burlington 8-0, 24-0

Ten Sleep 6-2, 22-4

Dubois 3-5, 9-11

St. Stephens 3-5, 7-14

Meeteetse 0-8, 10-12

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Little Snake River 8-0, 22-3

Encampment 6-2, 15-7

Cokeville 4-4, 13-9

Farson-Eden 2-6, 2-20

H.E.M. 0-8, 1-23