Boys Basketball Standings: Jan. 30th
Records posted are for games played up to January 30th.
4A East: (Conference record listed first, then overall record)
Laramie 3-1, 8-8
Gillette 2-1, 13-2
Sheridan 2-1, 11-4
East 2-1, 9-6
Central 1-2, 2-13
Kelly Walsh 0-4, 0-16
4A West: (Conference record listed first, then overall record)
Evanston 3-0, 13-3
Rock Springs 2-1, 14-2
Riverton 2-2, 11-6
Natrona 2-2, 9-5
Star Valley 1-2, 7-9
Green River 0-3, 4-10
3A East: (Conference record listed first, then overall record)
Buffalo 8-0. 14-1
Torrington 7-1, 11-4
Wheatland 7-2, 13-3
Douglas 5-4, 8-9
Rawlins 4-4, 10-4
Newcastle 4-5. 8-8
Thermopolis 1-7, 2-13
Glenrock 1-7, 3-14
South 0-7, 1-12
3A West: (Conference record listed first, then overall record)
Jackson 5-2, 8-7
Worland 5-2, 8-8
Powell 5-2, 6-8
Lander 4-3, 5-10
Cody 4-3, 6-10
Lyman 4-3, 8-7
Mountain View 1-6, 4-12
Pinedale 0-7, 0-12
2A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)
Big Horn 5-0, 17-0
Tongue River 3-1, 10-5
Moorcroft 2-3, 10-5
Wright 1-4, 9-8
Sundance 0-3, 1-13
2A Southeast: (Conference record listed first, then overall record)
Lusk 5-1, 12-4
Burns 3-3, 8-6
Lingle-Ft. Laramie 3-3, 7-6
Pine Bluffs 2-3, 8-7
Southeast 1-3, 4-12
2A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)
Lovell 5-0, 13-2
Rocky Mountain 3-1, 7-8
Greybull 2-4, 6-11
Riverside 1-3, 4-9
Shoshoni 1-4, 5-11
2A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)
Kemmerer 4-0, 13-4
Wyoming Indian 4-1, 13-5
Wind River 3-2, 11-9
Saratoga 1-5, 3-12
Big Piney 0-4, 3-13
1A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)
Kaycee 5-0, 11-4
Upton 5-1, 9-7
Hulett 3-3, 4-9
Normative Services 1-5, 1-11
Arvada-Clearmont 0-5, 1-12
1A Southeast:
Midwest 8-9
Rock River 7-8
Glendo 3-8
Guernsey 3-11
Chugwater 0-11
1A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)
St. Stephens 5-0, 13-4
Ten Sleep 4-1, 12-4
Burlington 2-2, 6-8
Dubois 1-4, 3-10
Meeteetse 0-4, 4-10
1A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)
Little Snake River 4-0, 16-0
H.E.M. 3-1, 13-2
Cokeville 2-2, 8-7
Farson-Eden 1-3, 4-10
Encampment 0-4, 7-8