Here is a recap of how the top 5 teams in each class fared, during the week of Dec. 12-17.

Class 4A:

#1 Sheridan (6-0) won vs. Jackson, 75-39 (at Green River), won at Rock Springs, 67-54, won vs. 3A Pinedale, 61-35 (at Green River).

#2 Evanston (5-1) won vs. Cheyenne Central, 56-49 (at Green River), lost vs. #3 Gillette, 55-53 (at Green River), won vs. Steamboat Springs, CO, 52-32 (at Rock Springs).

#3 Gillette (5-2) won vs. Union, UT, 69-56 (at Green River), won vs. #2 Evanston, 55-53 (at Green River), won vs. 3A Star Valley, 61-39 (at Green River).

#4 East (8-2) won vs. 3A Star Valley, 69-57 (at Green River), won vs. Union, UT 64-61 (at Green River), won vs. Vernal, UT, 88-33 (at Green River).

#5 Riverton (8-1) won vs. Steamboat Springs, CO, 42-39 (at Green River), won vs. 3A Pinedale, 66-32 (at Green River), won vs. 3A Mountain View, 71-49.

Class 3A:

#1 Lander (8-0) won vs. Rawlins, 56-51 (at Douglas), won vs. #3 Torrington, 52-50 (at Douglas), won at Douglas, 53-46.

#2 Powell (6-1) won at #2 2A Lovell, 66-65, won at #4 Buffalo, 62-45.

#3 Torrington (4-3) won vs. Lyman, 65-53 (at Douglas), lost vs. #1 Lander, 52-50 (at Douglas), won vs. Worland, 60-38 (at Douglas).

#4 Buffalo (4-2) lost home vs. #2 Powell, 62-45.

#5 Wheatland (5-2) won vs. Worland, 79-32 (at Douglas), won vs. Cody, 47-44 (at Douglas), won vs. Lyman 79-63 (at Douglas).

Class 2A:

#1 Wind River (8-0) won home vs. Tongue River, 66-52, won home vs. Big Horn, 80-57, won home vs. Wright, 76-38.

#2 Lovell (3-2) lost home vs. #2 3A Powell, 66-65.

#3 Burns (8-0) won home vs. 3A Glenrock, 45-38, won at Lusk, 62-36.

#4 Greybull (7-2) won at Thermopolis, 67-42.

#5 Wyoming Indian (3-3) won home vs. Big Horn, 78-56, won home vs. Wright, 86-45, won home vs. Tongue River, 77-51.

Class 1A:

#1 Little Snake River (8-0) won home vs. Rangely, CO, 78-48, won at Hayden, CO, 64-51.

#2 Burlington (4-2) won at 2A Thermopolis, 69-48, won home vs. 2A Rocky Mountain, 49-37.

#3 Midwest (6-1) won at Guernsey, 55-33, won home vs. Hulett, 59-31.

#4 Ten Sleep (3-2) won at 2A Riverside, 54-46, won home vs. Arvada-Clearmont, 79-35.

#5 Encampment (5-2) won at Rawlins JV, 41-36.