The best 2A/1A girls basketball players on each side of the state have been named by the coaches.

2A East:

Bailey Bard - Big Horn

Jadyn Mirich – Big Horn

Hannah Pucket – Big Horn

Mardi ONeal – Burns

McKayla Ward – Burns

McKenzie Ward – Burns

Kassidy Miller – Lusk

Kaci Jo Skrukrud – Lusk

Savanah Richter – Moorcroft

Andrea Baker – Pine Bluffs

Sam Hanson – Pine Bluffs

Justine Fourman – Saratoga

Laurel Luke – Southeast

Dani McManamen – Southeast

Madison Pragnell – Southeast

Cayla Adams – Sundance

Kelsie Loken – Sundance

Kacie O’Conner – Sundance

Eryn Aksamit – Tongue River

Sarah Rawlings – Tongue River

Kortni Sharp – Tongue River

Tara Stimpson – Tongue River

Shauna Rasmussen – Wright

2A East Conference Co-Players of the Year: Andrew Baker - Pine Bluffs AND Sarah Rawlings – Tongue River

 

2A West:

Sarah Shafer – Big Piney

Ceirra Carlson – Greybull

Karlina McIntosh – Greybull

Brett Stephens – Greybull

Kennadi Gilbert – Kemmerer

Lexi Julian – Kemmerer

Marie McClaren – Kemmerer

Tia Tiller – Kemmerer

Madison Vickery – Kemmerer

Lauren Hinckley - Lovell

Chayli McArthur – Lovell

Mykelle Nichols – Lovell

Kim Shumway – Lovell

Marissa Arnold – Rocky Mountain

Shauna Lohman – Rocky Mountain

Kelly Vezain – Rocky Mountain

Annika Deckert – Shoshoni

Olivia Thompson – Shoshoni

Haylee Hoffman - Thermopolis

Delanie Price - Thermopolis

Tory Thoman – Wind River

Josee Vogel – Wind River

Alexa Wagon – Wind River

Micayla Arrington – Wind River

Shaylee Lonedog – Wyoming Indian

Jasmine McGill – Wyoming Indian

Loveeda White – Wyoming Indian

2A West Co-Players of the Year: Tia Tiller - Kemmerer AND Ceirra Carlson - Greybull

 

1A East:

Caitlin Klatt – Arvada Clearmont

Shayna Kretschman – Arvada Clearmont

Sydnie Eller – Glendo

Bailey Prewitt – Guernsey-Sunrise

Katelynn Hernandez – Guernsey-Sunrise

Jaycee Garman – Hulett

Tessa Garman – Hulett

Maranda Koch – Kaycee

Dakota Winsor – Kaycee

Kylah Meyer – Lingle-Ft. Laramie

Kaylee Grenwald – Lingle-Ft. Laramie

Shaylee Richard – Lingle-Ft. Laramie

Kaylee Seeds – Lingle-Ft. Laramie

Kristen Kilts – Midwest

Mary Clark – Rock River

Kera Kalco – Rock River

Sierra Stricklin – Rock River

Sophie Claycomb – Upton

Erin Crawford – Upton

Bailey Parish – Upton

1A East Co-Players of the Year: Shayna Kretschman – Arvada Clearmont AND Shaylee Richard – Lingle-Ft. Laramie

 

1A West:

Jasmine Anderson – Burlington

Diana Davidson – Burlington

Shelby Nicholson – Burlington

Kate Fiscus – Cokeville

Kataya Kalstrom – Cokeville

Kaylie Moyers – Cokeville

Alyssa Barkhurst – Encampment

Cassidy Little – Encampment

Stephanie Griffin – Farson Eden

Hailey Clark - HEM

Lilia Hedges – Little Snake River

Katie Lee – Little Snake River

Lydia Skalberg – Little Snake River

Ashton Abarr – Meeteetse

Amelia May - Meeteetse

Haley Sessions – Meeteetse

Rachelle Lynch – St. Stephens

Marcel Oldman – St. Stephens

Carina Lewton – Ten Sleep

Michayla Miller – Ten Sleep

1A West Co-Players of the Year: Shelby Nicholson – Burlington AND Lydia Skalberg – Little Snake River