Here the scores and schedules for the last weekend of January. Many teams (except 4A) are wrapping up their first trip through conference play, or are getting ready to start their second run through this weekend.

Friday, January 27th:

Class 4A:

#1 Natrona 70 Riverton 35

#2 Gillette 47 East 40

#3 Laramie 66 South 21

#4 Sheridan 57 Central 39

#5 Rock Springs 31 Kelly Walsh 29

Evanston 53 Green River 40

Class 3A:

#1 Star Valley 48 Mountain View 24

#2 Douglas 44 Buffalo 38

#5 Cody 49 Pinedale 27

Worland 52 Newcastle 33

Lyman 31 Jackson 28

Lander 53 Powell 49

Class 2A:

#2 Tongue River 69 Wright 28

Kimball, NE 49 #3 Pine Bluffs 39

#4 Shoshoni 61 Wind River 50

Big Horn 39 Riverside 19

Southeast 38 Lusk 30

Class 1A:

#4 Kaycee 60 Arvada-Clearmont 43

Hulett 39 Midwest 29

St. Stephens 53 Dubois 37

Farson-Eden 43 Ten Sleep 38

Encampment 46 H.E.M. 28

Inter-Class:

#1 1A Little Snake River 61 2A Big Piney 16

#5 2A Thermopolis 33 #2 1A Burlington 25

#3 1A Cokeville 40 2A Kemmerer 18

2A Moorcroft 54 #5 1A Guernsey 48

1A Lingle-Ft. Laramie 49 2A Burns 45

Saturday, January 28th:

Class 4A:

#1 Natrona 71 #5 Rock Springs 44

#2 Gillette 51 Central 46

#4 Sheridan 53 East 38

Kelly Walsh 40 Riverton 16

Class 3A:

#1 Star Valley 52 Lyman 27

#2 Douglas 59 Alliance, NE 55 OT

#3 Wheatland 65 #4 Torrington 62 - Wheatland trailed by 15 in the 3rd quarter and came back.

#5 Cody 57 Lander 55

Buffalo 50 Worland 46 OT

Rawlins 62 Newcastle 48

Powell 50 Pinedale 32

Class 2A:

#1 Lovell 50 Wyoming Indian 41

#2 Tongue River 59 Greybull 21

#5 Thermopolis 42 Riverside 20

Rocky Mountain 48 Big Horn 43

Burns 38 Lusk 37

Saratoga 46 Big Piney 43

Class 1A:

#1 Little Snake River 40 Encampment 26

#2 Burlington 56 St. Stephens 34

Upton 54 Arvada-Clearmont 47

Hulett 42 Ten Sleep 41

Meeteetse 47 Dubois 25

Farson-Eden 44 Manila, UT 41

Inter-Class:

#3 2A Pine Bluffs 58 1A Lingle-Ft. Laramie 46

#4 1A Kaycee 42 2A Sundance 16

2A Southeast 47 #5 1A Guernsey 32