Here are the latest basketball standings for games played up to and including February 26th.

4A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Gillette 8-2, 17-6

Laramie 8-2, 18-4

Sheridan 6-4, 16-6

Central 5-5, 12-12

East 3-7, 10-13

South 0-10, 3-20

Gillette wins #1 seed over Laramie, due to having head-to-head sweep.

4A West: (Conference Record listed first, then overall record)

Natrona 10-0, 21-0

Rock Springs 8-2, 16-7

Evanston 5-5, 10-14

Kelly Walsh 4-6, 7-16

Green River 3-7, 6-15

Riverton 0-10, 1-22

3A East: (Conference Record listed first, then overall record)

Douglas 12-2, 19-2

Torrington 11-3, 18-4

Wheatland 11-3, 17-4

Rawlins 10-4, 15-6

Buffalo 5-9, 7-14

Worland 3-11, 7-14

Newcastle 3-11, 6-16

Glenrock 1-13, 5-18

Torrington gets #2 seed over Wheatland, due to having a win vs. Douglas, whereas Wheatland does not.

Worland gets #6 seed over Newcastle due to head-to-head sweep.

3A West (Conference Record listed first, then overall record)

Cody 13-1, 18-4

Star Valley 13-1, 20-2

Lander 10-4, 14-8

Powell 6-8, 10-11

Mountain View 6-8, 10-13

Pinedale 4-10, 8-15

Jackson 3-11, 6-17

Lyman 1-13, 3-18

Cody won coin-flip tie-breaker over Star Valley for #1 seed.

2A Northeast: (Conference Record listed first, then overall record)

Tongue River 8-0, 22-3

Big Horn 6-2, 18-8

Wright 4-4, 11-14

Moorcroft 1-7, 9-18

Sundance 1-7, 4-18

2A Southeast: (Conference Record listed first, then overall record)

Pine Bluffs 8-0, 20-4

Southeast 5-3, 17-9

Burns 4-4, 6-18

Lusk 3-5, 14-12

Saratoga 0-8, 5-19

2A Northwest: (Conference Record listed first, then overall record)

Lovell 8-0, 22-1

Thermopolis 5-3, 16-10

Rocky Mountain 5-3, 12-11

Greybull 1-7, 5-18

Riverside 1-7, 4-20

2A Southwest: (Conference Record listed first, then overall record)

Shoshoni 7-1, 24-4

Wyoming Indian 6-2, 20-7

Wind River 4-4, 12-13

Kemmerer 3-5, 5-20

Big Piney 0-8, 0-23

1A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)

Kaycee 7-1, 18-7

Hulett 5-3, 11-11

Upton 4-4, 12-13

Arvada-Clearmont 2-6, 11-16

Midwest 2-6, 9-15

1A Southeast:

Lingle-Ft. Laramie 18-7

Guernsey 15-8

Rock River 4-17

1A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)

Burlington 8-0, 19-6

Ten Sleep 6-2, 11-12

Meeteetse 4-4, 11-12

St. Stephens 2-6, 8-17

Dubois 0-8, 0-17

1A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)

Little Snake River 8-0, 25-0

Cokeville 5-3, 16-7

Farson-Eden 5-3, 18-7

Encampment 2-6, 13-10

H.E.M. 0-8, 2-21