This is a good time for teams to start dealing with their weaknesses and improve.

Here are the schedules and scores for the week:

Monday, June 9:

Idaho Falls, ID 17 Casper Oilers 14

Idaho Falls, ID 4 Casper Oilers 2

 

Tuesday, June 10:

Cheyenne Post 6 14 Las Vegas, NV Durango 3

Sheridan Troopers 7 Cody Cubs 6

Cody Cubs 5 Sheridan Troopers 2

Douglas Cats 15 Cheyenne Hawks 1

Douglas Cats 11 Cheyenne Hawks 1

Rawlins Generals 8 Casper Drillers 6

Miles City, MT 5 Powell Pioneers 4

Miles City, MT 9 Powell Pioneers 2

Lovell Mustangs 8 Cody B 5

Cody B 10 Lovell Mustangs 0

Greeley, CO 11 Laramie Rangers 10

Laramie Rangers 12 Greeley, CO 0

Riverton Raiders 8 Rock Springs Archie Hay Post 24 7

Riverton Raiders 1 Rock Springs Archie Hay Post 24 0 - FORFEIT - According to Riverton Coach Cody Beers, the score was actually 7-7 at one point, but then the RS Coach got tossed, and with no other coaches available, by rule RS had to forfeit.

 

Wednesday, June 11:

Idaho Falls, ID 6 Jackson Giants 1

Idaho Falls, ID 5 Jackson Giants 1

Torrington Tigers 11 Laramie Rangers 2

Torrington Tigers 19 Laramie Rangers 12

Glendive, MT 9 Powell Pioneers 7

Evanston Outlaws 13 Rock Springs Archie Hay Post 24 0

Evanston Outlaws 10 Rock Springs Archie Hay Post 24 0

Guernsey Grizzlies 7 Torrington Babe Ruth 1

 

Thursday, June 12:

Cheyenne Post 6 5 Durango, CO 4-Corners 1

Grand Junction, CO 8 Cheyenne Post 6 7

Billings, MT Royals 10 Casper Oilers 8

Missoula, MT 10 Casper Oilers 2

Northern Utah 8 Jackson Giants 4

Jackson Giants 9 Boise, ID 8

 

Friday, June 13:

Farmington, NM 10 Cheyenne Post 6 2

Spokane, WA Bandits 11 Casper Oilers 7

Sioux Falls, SD West 5 Gillette Roughriders 2

Gillette Roughriders 12 Brandon Valley, SD 6

Centaurus, CO 18 Sheridan Troopers 4

Pocatello, ID 14 Jackson Giants 2

Jackson Giants 10 Idaho Marlins 6

Sturgis, SD 8 Laramie Rangers 2

Cody Cubs 2 Lewistown, MT 1

Powell Pioneers 14 Gillette Rustlers 10

Billings, MT BlueJays 10 Powell Pioneers 0

Sydney, NE 8 Rawlins Generals 4

Crete, NE 21 Rawlins Generals 0

Knight Invite at Green River:

Green River Knights 8 Rock Springs Archie Hay Post 24 7 (Non-Division Game)

Evanston Outlaws 4 Riverton Raiders 0 (Non-Division Game)

Price, UT 6 Douglas Cats 1

Evanston Outlaws 11 Rangley, CO 3

Green River Knights 3 Lovell Mustangs 2

Price, UT 3 Riverton Raiders 2

Rock Springs Archie Hay Post 24 8 Jackson JV 5

Douglas Cats 11 Rangely, CO 3

Steamboat Springs, CO 15 Lovell Mustangs 3

 

Saturday, June 14:

Cherry Creek, CO 3 Cheyenne Post 6 0

Cheyenne Post 6 2 Albuquerque, NM 1

Casper Oilers 15 Spokane, WA 49ers 6

Sioux Falls, SD West 3 Gillette Roughriders 2

Gillette Roughriders 24 Brandon Valley, SD 13

Bloomington, MN 14 Sheridan Troopers 8

Creighton, NE Prep 16 Sheridan Troopers 1

Northern Utah 4 Jackson Giants 1

Bitterroot, MT 12 Cody Cubs 2

Cody Cubs 11 Deer Lodge, MT 1

Powell Pioneers 15 Bozeman, MT 1

Billings, MT Cardinals 18 Powell Pioneers 1

Lincoln, NE Lutheran 17 Rawlins Generals 6

Knight Invite at Green River:

Jackson JV 14 Lovell Mustangs 5

Douglas Cats 6 Riverton Raiders 4

Price, UT 4 Evanston Outlaws 3

Steamboat Springs, CO 10 Rock Springs Archie Hay Post 24 1

Green River Knights 6 Jackson JV 1

Douglas Cats 13 Evanston Outlaws 2

Rock Springs Archie Hay Post 24 6 Lovell Mustangs 1

Riverton Raiders 13 Rangley, CO 0

Steamboat Springs, CO 11 Green River Knights 6

 

Sunday, June 15:

Cheyenne Post 6 8 Colorado Lightning Blue 7

Great Falls, MT 6 Casper Oilers 4

Sheridan Troopers 13 Centaurus, CO 4

Spearfish, SD 8 Wheatland Lobos 0

Mandan, ND 5 Wheatland Lobos 0

Glendive, MT 6 Cody Cubs 2

Cody Cubs 7 Gallatin Valley, MT 1

Bozeman, MT 7 Powell Pioneers 6

Knight Invite at Green River:

Rangely, CO 8 Lovell Mustangs 6 - 9th Place Game

Evanston Outlaws 7 Rock Springs Archie Hay Post 24 1 - 5th Place Game (Non-Division Game)

Riverton Raiders 12 Jackson JV 9 - 7th Place Game

Douglas Cats 5 Green River Knights 2 - 3rd Place Game