Athletes are preparing for the upcoming state meet, and some are still trying to qualify.

For those that have not yet qualified for the state meet in a particular event, this is their last chance.

4A East at Sheridan: Click here for results

Campbell County boys wins by 37 points ahead of Central, while the CC girls win by 138 points ahead of Sheridan.

Teams Participating: Sheridan, Gillette, Laramie, Cheyenne East, Cheyenne Central, Cheyenne South

 

4A West at Evanston: Click here for results

Natrona boys dominate by 140.5 points ahead of runner-up Kelly Walsh, while the NC girls slip by Rock Springs by 3 points.

Teams Participating: Evanston, Green River, Rock Springs, Riverton, Natrona, Kelly Walsh

 

3A East at Wheatland: Click here for results

Douglas boys cruise by 102 points ahead of runner-up Buffalo, while the Douglas girls win by 10.5 points ahead of Worland.

Teams Participating: Wheatland, Torrington, Glenrock, Rawlins, Douglas, Newcastle, Buffalo, Worland

 

3A West at Star Valley: Click here for results

Cody boys win by 22 points ahead of Star Valley, while the SV girls were 14 points better than Cody.

Teams Participating: Star Valley, Jackson, Pinedale, Mountain View, Cody, Powell, Lovell, Lander

 

2A East at Sheridan (Big Horn serves as the host team): Click here for results

Burns boys top rival Pine Bluffs by 7 points, while the Big Horn girls were 16 points better than Burns.

Teams Participating: Big Horn, Tongue River, Wright, Moorcroft, Sundance, Lusk, Southeast, Pine Bluffs, Burns, Saratoga

 

2A West at Lander: Click here for results

Kemmerer boys get by Thermopolis by 5 points, while Lyman and Big Piney girls tie for first.

Teams Participating: Wyoming Indian, Wind River, Big Piney, Lyman, Kemmerer, Shoshoni, Thermopolis, Riverside, Greybull, Rocky Mountain

 

1A East at Sheridan (Arvada-Clearmont serves as the host team): Click here for results

Lingle-Ft. Laramie boys win by 9 points over Kaycee, while Upton girls were 83 points better than Lingle-Ft. Laramie.

Teams Participating: Arvada-Clearmont, Normative Services, Kaycee, Midwest, Hulett, Upton, Glendo, Guernsey-Sunrise, Lingle-Ft. Laramie, Chugwater, Rock River, H.E.M.

 

1A West at Lander: Click here for results

Cokeville boys win by 100 points in front of runner-up Dubois, while Burlington girls were 48.5 points better than Cokeville.

Teams Participating: St. Stephens, Dubois, Meeteetse, Burlington, Ten Sleep, Cokeville, Farson-Eden, Little Snake River, Encampment