Here's a look back at how the top 5 basketball teams in each class have fared, since the last poll was released 3 weeks ago.

Class 4A:

#1 Sheridan (8-2) won home vs. #5 3A Buffalo, 47-37, won vs. Kelly Walsh (at Riverton), 29-26, lost at #5 Riverton, 47-43, lost vs. #3 Evanston (at Riverton), 50-49.

#2 Gillette (7-4) won home vs. Notre Dame HS (Calgary Alberta, Canada) 75-55, won home vs. Northridge HS (Leyton, UT), 57-53, lost home vs. Brighton HS (Salt Lake City, UT), 81-74, won at Little Wound, SD, 86-74.

#3 Evanston (9-2) lost home vs. 3A Star Valley, 55-51, won home vs. 3A Jackson, 73-49, won vs. Laramie (at Riverton), 43-39, won vs. 2A Thermopolis (at Riverton), 82-21, won vs. #1 Sheridan (at Riverton), 50-49.

#4 East (10-2) won at Green River, 60-46, won at Rock Springs, 71-64.

#5 Riverton (10-2) won home vs. 2A Thermopolis, 80-22, won home vs. #1 Sheridan, 47-43, lost home vs. Laramie, 58-46.

Class 3A:

#1 Lander (9-1) lost at Star Valley, 50-34, won at Jackson, 46-32.

#2 Powell (8-1) won at Mountain View, 61-41, won at Lyman, 51-48.

#3 Torrington (6-3) won home vs. Douglas, 60-39, won home vs. Rawlins, 60-56.

#4 Wheatland (6-3) lost at #5 Buffalo, 63-56, won home vs. Newcastle, 68-32.

#5 Buffalo (5-3) lost at #1 4A Sheridan, 47-37, won home vs. #4 Wheatland, 63-56.

Class 2A:

#1 Wind River (13-1) won vs. Saratoga (at Ethete), 80-37, won vs. #4 1A Ten Sleep (at Ethete), 105-62, won vs. 1A St. Stephens, 82-57, lost vs. #5 Wyoming Indian, 98-79, won home vs. Shoshoni, 71-40, won at Riverside, 88-53.

#2 Lovell (6-2) won home vs. #4 Greybull, 55-39, won at Tongue River, 69-56, won vs. Wright (at Sheridan), 58-30.

#3 Burns (10-0) won at Saratoga, 69-49, won at 1A Lingle-Ft. Laramie, 69-38.

#4 Greybull (9-3) won at #2 1A Burlington, 59-43, lost at #2 Lovell, 55-39, won home vs. #2 1A Burlington, 74-65.

#5 Wyoming Indian (9-3) won home vs. 1A St. Stephens, 96-46, won home vs. Riverton Sophomores, 83-51, won home vs. #4 1A Ten Sleep, 93-61, won home vs. #1 Wind River, 98-79, won at Shoshoni, 80-62, won home vs. Riverside, 99-56.

Class 1A:

#1 Little Snake River (10-0) won home vs. H.E.M., 62-35, won home vs. 2A Saratoga, 64-33.

#2 Burlington (6-4) lost home vs. #4 2A Greybull, 59-43, won home vs. #4 Ten Sleep, 70-43, won at 2A Rocky Mountain, 53-37, lost at #4 2A Greybull, 74-65.

#3 Midwest (7-2) lost at H.E.M., 64-53, won home vs. Arvada-Clearmont, 71-42.

#4 Ten Sleep (7-5) lost vs. #1 2A Wind River (at Ethete), 105-62, won vs. 2A Saratoga (at Ethete), 54-50, lost at #5 2A Wyoming Indian, 93-61, won vs. St. Stephens (at Ethete), 65-53, lost at #2 Burlington, 70-43, won home vs. Rock River, 97-48.

#5 Encampment (7-2) won at Chugwater, 73-39, won at H.E.M., 58-46.