The Coaches have decided which players are the best in the state for the 2013 season.

Voting was done by members of the Wyoming Coaches Association.

Click here to see the All-Conference lists.

4A:

Sydney Matheny - Campbell County (Senior)

Hannah Huus - Campbell County (Senior)

Dani Peterson - Campbell County (Senior)

Alye Wagner - Central (Junior)

Lauren Lyons - Central (Junior)

Alyssa Earl - Kelly Walsh (Junior)

Olivia L'Ami - Kelly Walsh (Junior)

Kiley Ridgway - Riverton (Junior)

Jensyn Pettit - Riverton (Junior)

Sierra Bartsch - Natrona County (Junior) (2012 selection)

Sarah Jones - Natrona County (Sophomore)

Lauren Taubert - Natrona County (Sophomore)

Whitney Kailey - East (Sophomore)

Jenna Sota - East (Senior)

Ashlee Thornock - Evanston (Sophomore)

Jacqui Pulley - Laramie (Senior)

4A Player of the Year: Sydney Matheny - Campbell County

4A Co-Defensive Players of the Year: Alye Wagner - Central AND Alyssa Earl - Kelly Walsh

 

3A:

Laurel Place - Cody (Senior) (2012 selection)

Heather Townsend - Douglas (Senior)

Ashlie Blackburn - Douglas (Junior)

Bayly Poor - Jackson (Junior)

Elsa Roush - Jackson (Senior)

Taylor Limoges - Lyman (Senior)

Madison Vitt - Mtn. View (Junior)

Aubrey Newton - Mtn. View (Junior)

Anna Henkle - Newcastle (Senior)

Kalina Smith - Powell (Freshman)

Jenni Ebersberger - Powell (Junior)

Kalli Feddersen - Rawlins (Senior) (2012 selection)

Quriss Romero - Rawlins (Junior)

Shay Schwab - Star Valley (Senior) (2012 selection)

Avery Madden - Torrington (Senior) (2012 selection)

Vanessa Caballero - Worland (Senior)

 

2A:

Hanneah Puckett - Big Horn (Senior)

McKinzie Taylor - Big Horn (Junior)

McKayla Ward - Burns (Junior)

Ceirra Carlson - Greybull (Senior)

Abby Brunski - Kemmerer (Sophomore)

Tia Tiller - Kemmerer (Senior)

Madison Vickery - Kemmerer (Senior) (2012 selection)

Mercedes Haney - Lovell (Senior)

Emilee Reasch - Lovell (Junior) (2012 selection)

Annika Dechert - Shoshoni (Junior)

Jessica Lessard - Southeast (Junior)

Haylee Hoffman - Thermopolis (Junior)

Kortni Sharp - Tongue River (Senior)

Macayla Arrington - Wind River (Senior)

Shauna Rasmussen - Wright (Sophomore)

Katie Strohschein - Wright (Senior)

 

1A:

Taylor Wiles - Burlington (Senior)

Shelby Nicholson - Burlington (Senior) (2012 selection)

Kaylie Moyes - Cokeville (Senior) (2012 selection)

Carol Tonga - Cokeville (Junior)

Elizabeth Dayton - Cokeville (Sophomore)

Alyssa Barkhurst - Encampment (Sophomore)

Morgan Cummings - Hulett (Senior)

Hannah Bauernfeind - Hulett (Junior) (2012 selection)

Alicia Cornett - Hulett (Senior) (2012 selection)

Brekyn Hokanson - Kaycee (Senior) (2012 selection)

Kylah Meyer - Lingle-Ft. Laramie (Senior) (2012 selection)

Shaylee Rickard - Lingle-Ft. Laramie (Senior)

Kaylee Greenwald - Lingle-Ft. Laramie (Senior)

Lydia Skalberg - Little Snake River (Senior)

Amelia May - Meeteetse (Senior)

Sophie Claycomb - Upton (Junior)