This is the last week of the regular season!

Here are the schedules and scores for the week:

Tuesday, October 9th:

Class 4A:

#2 East 3 Gering, NE 0 (25-14, 25-19, 25-18)

#4 Central 3 South 0 (25-10, 25-19, 25-17)

#5 Kelly Walsh 3 Natrona 2 (24-26, 20-25, 25-20, 25-16, 15-11)

Class 3A:

#2 Star Valley 3 Lyman 0 (25-13, 25-16, 25-16)

#5 Torrington 3 Wheatland 0 (25-17, 25-15, 25-10)

Class 2A:

#1 Shoshoni 3 Wyoming Indian 0 (25-14, 25-20, 25-12)

#4 Kemmerer 3 Big Piney 0 (25-23, 25-19, 25-17)

Class 1A:

Hulett 3 Upton 1 (25-15, 25-18, 24-26, 25-19)

Inter-Class:

4A Riverton 3 3A Lander 1 (25-13, 23-25, 25-16, 25-11)

2A Saratoga 3 1A H.E.M. 1 (27-25, 23-25, 25-13, 25-11)

 

Wednesday, October 10th:

Class 4A:

Green River 3 Rock Springs 0 (25-18, 25-21, 25-21)

 

Thursday, October 11th:

Class 3A:

#2 Star Valley 3 Pinedale 0 (25-7, 25-14, 25-13)

Worland 3 #4 Powell 2 (21-25, 26-24, 25-19, 21-25, 15-12)

Newcastle 3 Buffalo 1 (26-24, 27-29, 25-15, 25-10)

Wheatland 3 Rawlins 1 (18-25, 29-27, 25-22, 25-17)

Cody 3 Lander 1 (25-16, 25-20, 24-26, 25-17)

Lyman 3 Mountain View 0 (28-26, 26-24, 25-22)

Class 2A:

#1 Shoshoni 3 Wind River 0 (25-14, 25-12, 25-12)

#2 Southeast 3 Burns 1 (25-14, 24-26, 30-28, 25-12)

#3 Tongue River 3 Big Horn 0 (25-13, 25-16, 25-13)

Thermopolis 3 Rocky Mountain 2 (25-17, 25-22, 24-26, 22-25, 15-7)

 

Friday, October 12th:

Class 4A:

#4 Central 3 #1 Gillette 1 (15-25, 25-22, 25-17, 25-20)

#2 East 3 Sheridan 0 (25-16, 25-14, 25-14)

#3 Evanston 3 Natrona 2 (22-25, 25-21, 24-26, 25-22, 15-11)

#5 Kelly Walsh 3 Green River 0 (25-19, 25-20, 25-19)

Laramie 3 South 0 (25-16, 25-11, 25-13)

Riverton 3 Rock Springs 2 (24-26, 25-14, 13-25, 25-15, 15-12)

Class 3A:

#1 Douglas 3 #3 Glenrock 0 (25-22, 25-17, 25-12)

#2 Star Valley 3 Mountain View 1 (20-25, 25-7, 25-19, 25-12)

Buffalo 3 Worland 2 (25-19, 25-14, 22-25, 14-25, 15-11)

Cody 3 Jackson 0 (25-20, 25-18, 25-18)

Class 2A:

#3 Tongue River 3 Sundance 1 (25-15, 25-19, 23-25, 25-13)

#5 Wright 3 Moorcroft 0 (25-6, 25-8, 25-11)

Saratoga 3 Burns 1 (25-23, 23-25, 25-21, 25-18)

Lovell 3 Greybull 0 (25-8, 25-14, 25-23)

Thermopolis 3 Riverside 0 (26-24, 25-21, 25-14)

Class 1A:

#3 Dubois 3 St. Stephens 0 (25-15, 25-12, 25-15)

#5 Kaycee 3 Upton 0 (25-11, 25-17, 25-17)

Arvada-Clearmont 3 Midwest 0 (25-11, 25-11, 26-24)

Guernsey 3 Rock River 0 (30-28, 25-15, 25-17)

Meeteetse 3 Ten Sleep 0 (25-7, 25-10, 25-17)

Encampment 3 H.E.M. 1 (23-25, 25-14, 25-23, 25-15)

Inter-Class:

3A Newcastle 3 2A Lusk 0 (25-12, 25-7, 25-18)

#2 1A Lingle-Ft. Laramie 3 2A Pine Bluffs 2 (20-25, 25-23, 15-25, 25-23, 15-8)

1A Burlington 3 2A Rocky Mountain 1 (28-26, 25-20, 20-25, 25-23)

 

Saturday, October 13th:

Class 4A:

#2 East 3 #1 Gillette 1 (23-25, 25-21, 25-20, 25-20)

#5 Kelly Walsh 3 #3 Evanston 0 (25-18, 26-24, 25-21)

#4 Central 3 Sheridan 0 (25-17, 25-13, 25-19)

Laramie 3 Rock Springs 0 (25-19, 25-20, 25-22)

Natrona 3 Green River 0 (25-16, 25-16, 25-8)

Class 3A:

#5 Torrington 3 Rawlins 0 (25-21, 25-19, 25-13)

Lander 3 Jackson 1 (25-10, 27-29, 25-19, 25-16)

Class 2A:

#1 Shoshoni 3 Lovell 1 (25-16, 22-25, 25-23, 25-19)

#2 Southeast 3 Saratoga 0 (25-15, 25-18, 25-12)

#3 Tongue River 3 Riverside 0 (25-10, 25-9, 25-18)

#4 Kemmerer 3 Wind River 0 (25-16, 25-10, 25-21)

#4 Kemmerer 3 Wyoming Indian 0 (25-18, 25-20, 25-21)

Sundance 3 Big Horn 1 (22-25, 26-24, 25-19, 25-22)

Rocky Mountain 3 Greybull 2 (25-22, 25-15, 15-25, 24-26, 15-13)

Big Piney 3 Wyoming Indian 2 (23-25, 25-13, 25-17, 22-25, 15-10)

Wind River at Big Piney

Class 1A:

Burlington 3 #3 Dubois 2 (26-24, 22-25, 19-25, 25-22, 15-10)

#4 Little Snake River 3 Encampment 0 (25-15, 25-22, 25-20)

Hulett 3 #5 Kaycee 1 (25-18, 25-23, 24-26, 25-19)

Midwest at Rock River

Burlington JV 3 St. Stephens 0 (25-21, 26-24, 25-18) (Counts as conference game for SS and Burlington varsity)

Inter-Class:

#1 1A Cokeville 3 3A Pinedale 1 (14-25, 25-13, 25-17, 25-22)

#2 1A Lingle-Ft. Laramie 3 2A Lusk 1 (25-16, 26-24, 23-25, 25-13)

2A Pine Bluffs 3 1A Guernsey 0 (25-23, 25-21, 25-20)

 

Tuesday, October 16th:

Class 1A:

Encampment 3 Rock River 0 (25-14, 25-14, 25-14)