This is the last week of the regular season for 2A/1A teams.

Here are the schedules and scores for the week.

Tuesday, February 17:

Class 1A:

#5 Upton 71 Hulett 48

Morrill, NE 79 Glendo 65 OT

 

Wednesday, February 18:

Class 2A:

Duchesne, UT 64 Lyman 62

Thursday, February 19:

Class 4A:

Rock Springs 56 Green River 53 (GR has now lost 53 straight)

Class 3A:

#2 Glenrock 42 Douglas 41

Class 2A:

Moorcroft 47 Sundance 30

Class 1A:

#3 Kaycee 72 Midwest 27

#5 Upton 82 Normative Services 57

Lusk JV 65 Glendo 64

Cokeville 54 Farson-Eden 44

Friday, February 20:

Class 4A:

#3 Sheridan 75 #1 Laramie 64

#2 Kelly Walsh 52 Evanston 30

#5 Riverton 62 #4 Natrona 55 OT

#5 Cheyenne East 41 #5 Cheyenne Central 39 OT

Gillette 72 Cheyenne South 66

Class 3A:

#1 Worland 66 Wheatland 60

#2 Glenrock 78 Newcastle 33

#3 Rawlins 70 Douglas 55

#4 Lander 62 Mountain View 60

Star Valley 56 #5 Powell 50

Lovell 62 Pinedale 45

Buffalo 70 Torrington 39

Jackson 35 Cody 33

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 70 Southeast 41

#2 Wyoming Indian 77 #5 Wind River 63

Big Horn 68 Sundance 38

Tongue River 56 Wright 46

Lusk 42 Saratoga 28

Greybull 67 Riverside 29

Shoshoni 53 Thermopolis 44

Big Piney 61 Kemmerer 34

Class 1A:

#1 Burlington 68 Ten Sleep 29

Encampment 54 #2 Little Snake River 47

#5 Upton 73 Midwest 40

Hulett 63 Arvada-Clearmont 49

Guernsey-Sunrise 39 H.E.M. 24

St. Stephens 67 Meeteetse 52

Inter-Class:

(#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 63 2A Burns 36

Saturday, February 21:

Class 4A:

Gillette 65 #1 Laramie 53

#2 Kelly Walsh 45 #5 Riverton 43

#3 Sheridan 58 Cheyenne South 49

Evanston 55 #4 Natrona 47

Class 3A:

#1 Worland 53 Torrington 37

#3 Rawlins 77 Newcastle 39

#4 Lander 94 Pinedale 69

#5 Powell 74 Jackson 67

Wheatland 57 Buffalo 54

Star Valley 57 Cody 32

Mountain View 61 Lovell 57

Class 2A:

#3 Rocky Mountain 60 Shoshoni 53

#4 Lyman 63 Kemmerer 32

Southeast 59 Saratoga 44

Tongue River 50 Big Horn 48

Burns 58 Wright 44

Riverside 54 Thermopolis 36

Class 1A:

#1 Burlington 90 St. Stephens 48

#2 Little Snake River 38 Rangely, CO 35

Arvada-Clearmont 62 Midwest 51

H.E.M. 75 Glendo 56

Guernsey-Sunrise 58 Rock River 28

Farson-Eden 52 Ten Sleep 38

Dubois 68 Wind River JV 24

Inter-Class:

(#1 2A) Pine Bluffs 54 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 48