This time next month, teams will be competing in the post-season.

Here are the schedules and scores for the first full week of February.

Monday, February 2:

Class 1A:

Glendo 53 Guernsey-Sunrise JV 25

 

Thursday, February 5:

Class 4A;

#2 Cheyenne East 56 Cheyenne South 53

Riverton 62 #3 Evanston 44

Laramie 61 Cheyenne Central 54 2OT's

Class 3A:

#1 Worland 67 #5 Buffalo 55 (Trey Schroelfel - Buffalo with 30 points)

Custer, SD 55 Newcastle 51

Class 2A:

Moorcroft 59 Sundance 33

Wind River 83 Riverside 29

Class 1A:

Arvada-Clearmont 55 Midwest 46

Farson-Eden 64 Manila, UT 62

Friday, February 6:

Class 4A:

#1 Natrona 63 Green River 36

Laramie 61 #2 Cheyenne East 45

#4 Kelly Walsh 54 Rock Springs 31

#5 Sheridan 74 Gillette 68

Cheyenne Central 52 Cheyenne South 31

Class 3A:

#4 Glenrock 54 #2 Rawlins 52

Cody 73 Powell 69 OT

Star Valley 54 Jackson 47

Mountain View 69 Pinedale 59

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 64 Southeast 47

#2 Wyoming Indian 70 Greybull 54

#3 Rocky Mountain 56 Shoshoni 35

#5 Lyman 53 #4 Big Piney 50

Big Horn 62 Tongue River 49

Saratoga 51 Burns 49

Thermopolis 57 Riverside 53

Class 1A:

#1 Burlington 75 Meeteetse 29

#4 Kaycee 62 Hulett 40

#5 Upton 70 Midwest 34

H.E.M. 68 Rock River 53

Dubois 59 Ten Sleep 23

Inter-Class:

1A Normative Services 82 2A Sundance 50

2A Lusk 72 (#3 1A) Lingle-Ft. Laramie 45

1A Cokeville 58 2A Kemmerer 34

Saturday, February 7:

Class 4A:

#1 Natrona 58 Rock Springs 39

#4 Kelly Walsh 69 Green River 20

Class 3A:

#1 Worland 62 Cody 49

#3 Lander 76 Lovell 62

#4 Glenrock 47 #5 Buffalo 38

Douglas 80 Newcastle 73

Wheatland 61 Torrington 42

Class 2A:

 #1 Pine Bluffs 71 Saratoga 54

#3 Rocky Mountain 61 Riverside 41

Big Horn 75 Wright 55

Moorcroft 54 Tongue River 51

Lusk 68 Burns 34

Greybull 77 Thermopolis 37

Wind River 52 Shoshoni 51

Class 1A:

#1 Burlington 85 Ten Sleep 49

#4 Kaycee 62 #5 Upton 59

Normative Services 77 St. Stephens 70

Guernsey-Sunrise 53 Hulett 49

Encampment 70 Rock River 46

Farson-Eden 62 H.E.M. 46

Dubois 52 Meeteetse 49

Inter-Class:

(#4 2A) Big Piney 57 3A Pinedale 43

(#5 2A) Lyman 63 3A Mountain View 55

2A Southeast 50 (#3 1A) Lingle-Ft. Laramie 45

3A Jackson 64 4A Riverton 60