Now entering the second half of the season.

Tuesday, January 23:

Class 3A:

#1 Buffalo 67 #4 Rawlins 48

Torrington 74 Gering, NE 67

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 84 Lusk 36 - Haize Fornstrom (PB) 31 pts.

Southeast 44 Burns 30

Class 1A:

Guernsey-Sunrise at Edgemont, SD - Cancelled!

Morrill, NE 60 Lingle-Ft. Laramie 48

Inter-Class:

3A Pinedale 74 2A Big Piney 66

Wednesday, January 24:

Class 1A:

Grace, ID 64 #5 Cokeville 41

Cheyenne East Sophomores 51 Rock River 38

Thursday, January 25:

Class 4A:

Rock Springs 81 #5 Green River 65

Cheyenne South 63 Laramie 58

Class 2A:

Upton 76 Sundance 47

Greybull 61 Riverside 24

Class 1A:

#3 St. Stephens 56 Riverton JV 51

Cheyenne East Sophomores 44 H.E.M. 40

Meeteetse 42 Cody Sophomores 34

Inter-Class:

(#2 1A) Farson-Eden 67 2A Big Piney 63

Friday, January 26:

Class 4A:

#1 Sheridan 64 #2 Cheyenne East 52

#3 Campbell County 61 Cheyenne Central 55

#4 Evanston 52 Natrona 40

Laramie 62 Thunder Basin 59

Kelly Walsh 41 Jackson 32

Class 3A:

#1 Buffalo 67 Worland 36

#2 Riverton 68 Lyman 34

#3 Cody 70 Powell 45

#4 Rawlins 60 Thermopolis 19

#5 Newcastle 48 Wheatland 41

Torrington 52 Douglas 46

Lander 60 Mountain View 50

Star Valley 65 Pinedale 46

Class 2A:

#1 Wind River 83 #3 Wyoming Indian 82

#5 Rocky Mountain 64 #4 Lovell 48

Big Horn 42 Wright 41

Tongue River 77 Moorcroft 40 - Jaren Fritz (TR) 42 pts.

Glenrock 52 Lusk 37

Greybull 35 Shoshoni 12 - It was 7-3 at half

Class 1A:

#1 Burlington 66 Dubois 19

Manila, UT 58 #2 Farson-Eden 48

#3 St. Stephens 85 Ten Sleep 39

#4 Encampment 71 H.E.M. 47

Little Snake River 63 #5 Cokeville 43

Kaycee 68 Arvada-Clearmont 35

Midwest 52 Guernsey-Sunrise 34

Saratoga 71 Walden, CO North Park 58

Inter-Class:

2A Sundance 61 1A Normative Services 36

2A Burns 59 1A Lingle-Ft. Laramie 52

Saturday, January 27:

Class 4A:

Cheyenne Central 62 #1 Sheridan 60

#2 Cheyenne East 66 #3 Campbell County 53

#4 Evanston 68 Kelly Walsh 62

Cheyenne South 58 Thunder Basin 57

Natrona 65 Jackson 60

Class 3A:

#1 Buffalo 49 #5 Newcastle 35

#2 Riverton 69 Mountain View 40

Worland 68 Powell 41

Lander 49 Lyman 42

Class 2A:

#1 Wind River 80 Riverside 38

#4 Lovell 69 Shoshoni 36

Big Horn 66 Upton 65

Tongue River 61 Sundance 45

Wright 75 Moorcroft 45

Southeast 46 Glenrock 30

Class 1A:

#1 Burlington 91 #3 St. Stephens 55

#2 Farson-Eden 57 Little Snake River 54

Saratoga 65 #4 Encampment 64

Arvada-Clearmont 48 Ten Sleep 38

Hulett 64 Midwest 63

Kaycee 64 Normative Services 32

Meeteetse 55 Dubois 38

Inter-Class:

(#2 2A) Pine Bluffs 74 1A Lingle-Ft. Laramie 22

2A Lusk 51 1A Guernsey-Sunrise 32