The season is nearing the halfway point.

Tuesday, January 17:

Class 1A:

Wright JV 39 Normative Services 32

Gillette Sophomores 83 Hulett 48

Rock River 59 Glendo 34

Encampment 54 Walden, CO North Park 39

H.E.M. 75 Laramie Sophomores 59

Inter-Class:

#2 Douglas 72 Glenrock 34

Wednesday, January 18:

Class 1A:

Bancroft, ID North Gem 54 #3 Cokeville 41

Thursday, January 19:

Class 4A:

#1 Kelly Walsh 59 Natrona 26

Evanston 45 Green River 31

Class 3A:

Worland 67 Thermopolis 56

Class 2A:

#2 Wind River 60 Riverside 23

Upton 54 Moorcroft 26

Randolph, UT Rich County 60 Big Piney 50

Class 1A:

#2 Kaycee 72 Midwest 30

#4 Lingle-Ft. Laramie 55 Guernsey-Sunrise 22

Farson-Eden 64 Manila, UT 61

Inter-Class:

(#1 1A) Burlington 57 2A Rocky Mountain 49

Friday, January 20:

Class 4A:

Cheyenne Central 48 #2 Cheyenne East 39

#2 Gillette 60 Laramie 42

Sheridan 49 #4 Cheyenne South 39

#5 Rock Springs 64 Evanston 58

Green River 67 Jackson 53

Class 3A:

#1 Riverton 82 Powell 36

#3 Torrington 51 Wheatland 48 OT

Worland 60 #4 Rawlins 57

#5 Cody 72 Lander 55

Buffalo 67 Thermopolis 39

Lyman 41 Star Valley 39

Pinedale 51 Mountain View 42

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 69 Burns 11

#2 Wind River 87 #5 Wyoming Indian 83 - Buell Robinson (WIHS) 45 points

#3 Big Horn 81 Sundance 40

#4 Rocky Mountain 58 Riverside 16

Tongue River 60 Wright 53

Southeast 39 Lusk 24

Lovell 59 Greybull 36

Shoshoni 58 Kemmerer 35

Class 1A:

#5 Little Snake River 46 #3 Cokeville 39

Arvada-Clearmont 72 Normative Services 61

Newell, SD 66 Hulett 37

Midwest 62 Glendo 26

H.E.M. 55 Rock River 40

Meeteetse 61 Ten Sleep 45

St. Stephens 78 Dubois 57

Encampment 53 Saratoga 43

Inter-Class:

3A Newcastle 45 2A Glenrock 40

Saturday, January 21:

Class 4A:

#2 Gillette 58 #4 Cheyenne South 44

#5 Rock Springs 74 Jackson 56

Sheridan 74 Laramie 43

Class 3A:

#1 Riverton 60 #5 Cody 42

#2 Douglas 86 Newcastle 53

Buffalo 62 #4 Rawlins 48

Alliance, NE 55 Wheatland 45

Lander 76 Powell 55

Star Valley 39 Mountain View 34

Lyman 56 Pinedale 54

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 63 Lusk 23

#3 Big Horn 59 Tongue River 45

Greybull 61 #4 Rocky Mountain 52

Wright 65 Upton 58

Sundance 50 Moorcroft 41

Lovell 68 Burns 27

Shoshoni 62 Riverside 19

Big Piney 64 Evanston Sophomores 52

Class 1A:

#1 Burlington 64 Meeteetse 34

#2 Kaycee 66 Saratoga 58

#5 Little Snake River 60 Farson-Eden 50

Hulett 64 Arvada-Clearmont 56

Normative Services vs. Arapaho Charter - 11am at St. Stephens

St. Stephens 86 Normative Services 35

Arapaho Charter at St. Stephens - 5:30pm

Rock River 51 Midwest 42

H.E.M. 56 Guernsey-Sunrise 20

Dubois 66 Ten Sleep 59 - Zane Taylor (TS) 31 points 15 rebounds