Wyoming High School Boys Basketball Standings: March 9, 2014
The 2 big kings of the court, will soon be crowned.
Here are the latest boys basketball standings, for games played up to and including March 9th.
4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Gillette 10-0, 22-3
Cheyenne East 7-3, 19-6
Sheridan 7-3, 17-6
Cheyenne South 3-7, 8-18
Laramie 2-8, 5-19
Cheyenne Central 1-9, 6-17
4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Kelly Walsh 9-1, 19-3
Natrona 7-3, 11-13
Rock Springs 5-5, 14-12
Evanston 5-5, 11-15
Riverton 4-6, 11-13
Green River 0-10, 0-23
3A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Wheatland 13-1, 21-4
Buffalo 11-3, 16-9
Rawlins 10-4, 18-7
Douglas 10-4, 17-8
Glenrock 6-8, 14-11
Worland 4-10, 6-18
Newcastle 2-12, 4-21
Torrington 0-14, 0-24
3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Lander 13-1, 21-4
Cody 12-2, 22-3
Powell 10-4, 17-9
Star Valley 8-6, 14-11
Jackson 5-9, 10-15
Lyman 5-9, 8-17
Mountain View 3-11, 8-16
Pinedale 0-14, 0-24
2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Big Horn 7-1, 16-11
Moorcroft 6-2, 15-9
Sundance 4-4, 10-13
Tongue River 3-5, 8-18
Wright 0-8, 2-23
2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Lusk 8-0, 23-5
Pine Bluffs 5-3, 17-12
Burns 4-4, 15-12
Saratoga 2-6, 14-13
Southeast 1-7, 7-15
2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall record)
Greybull 8-0, 24-5
Rocky Mountain 6-2, 19-10
Lovell 4-4, 9-15
Thermopolis 2-6, 11-14
Riverside 0-8, 2-21
2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Wyoming Indian 7-1, 28-1
Big Piney 7-1, 23-5
Wind River 3-5, 8-17
Kemmerer 3-5, 8-16
Shoshoni 0-8, 8-13
1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Kaycee 9-1, 18-10
Upton 8-2, 20-10
Midwest 7-3, 12-11
Hulett 3-7, 5-15
Arvada-Clearmont 3-7, 5-11
Normative Services 0-10, 0-18
1A Southeast:
Guernsey-Sunrise 21-5
Rock River 10-13
Glendo 7-12
Lingle-Ft. Laramie 6-21
1A Northwest:
Burlington 8-0, 27-1
Dubois 4-4, 14-12
Meeteetse 3-5, 10-11
St. Stephens 3-5, 5-13
Ten Sleep 2-6, 6-17
1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)
Little Snake River 7-1, 20-8
Cokeville 7-1, 14-9
Encampment 4-4, 17-9
Farson-Eden 1-7, 7-19
H.E.M. 1-7, 4-22