Half of the teams that made the playoffs have moved on to the semi-finals, and half of them will move on to Laramie after next week.

Here are the standings, through the first round of the playoffs.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A:

Natrona 10-0

Cheyenne East 8-2

Gillette 8-2

Sheridan 8-2

Cheyenne Central 4-6

Laramie 3-7

Kelly Walsh 3-7

Evanston 2-8

Cheyenne South 2-7

Rock Springs 1-8

 

3A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Douglas 5-0, 8-1

Riverton 4-1, 8-1

Torrington 3-2, 7-2

Rawlins 2-3, 4-5

Buffalo 1-4, 1-7

Lander 0-5, 0-8

 

3A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cody 5-0, 8-1

Jackson 4-1, 7-2

Powell 3-2, 5-4

Star Valley 2-3, 2-7

Green River 1-4, 1-7

Worland 0-5, 2-6

 

2A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Big Horn 6-0, 9-0

Newcastle 5-1, 8-1

Wheatland 4-2, 7-2

Thermopolis 3-3, 4-5

Glenrock 2-4, 3-5

Burns 1-5, 2-6

Wright 0-6, 0-8

 

2A West: (Conference Record listen first, then Overall Record)

Mountain View 6-0, 8-1

Lyman 4-2, 4-5

Greybull 4-2, 5-4

Lovell 3-3, 4-5

Pinedale 2-4, 3-5

Big Piney 2-4, 3-5

Kemmerer 0-6, 0-8

 

1A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lusk 6-0, 8-0

Lingle-Ft. Laramie 5-1, 8-1

Upton-Sundance 3-3, 6-3

Tongue River 3-3, 5-4

Southeast 2-4, 3-5

Moorcroft 2-4, 3-5

Pine Bluffs 0-6, 0-7

 

1A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 7-0, 9-0

Rocky Mountain 6-1, 6-3

Shoshoni 5-2, 5-4

Riverside 3-4, 3-6

Wind River 3-4, 3-5

Burlington 3-4, 3-5

Saratoga 1-6, 1-7

Wyoming Indian 0-7, 0-8

 

6-Man East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Guernsey-Sunrise 6-0, 9-0

Kaycee 5-1, 6-3

H.E.M. 4-2, 5-4

Midwest 3-3, 4-5

Hulett 2-4, 2-6

Normative Services 1-5, 2-6

Rock River 0-6, 1-6

 

6-Man West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Dubois 4-1, 7-2

Little Snake River 4-1, 8-1

Meeteetse 3-2, 5-3

Farson-Eden 3-2, 6-3

Ten Sleep 1-4, 1-6

St. Stephens 0-5, 0-8