The season reaches the halfway point after this weekend.

Here are the schedules and scores for the week.

Tuesday, January 20:

Class 1A:

Mitchell, NE 54 #3 Lingle-Ft. Laramie 33

Laramie Freshmen 33 Glendo 32

H.E.M. 34 Encampment 32

Inter-Class:

3A Worland 53 (#3 2A) Thermopolis 35

 

Wednesday, January 21:

Class 1A:

#1 Cokeville 56 Bancroft, ID North Gem 6

 

Thursday, January 22:

Class 4A:

#5 Natrona 52 Kelly Walsh 34

Evanston 54 Green River 26

Class 2A:

Wright 78 Moorcroft 31

Class 1A:

#3 Lingle-Ft. Laramie 43 Guernsey-Sunrise 14

Friday, January 23:

Class 4A:

#1 Cheyenne East 42 #4 Cheyenne Central 39

#2 Sheridan 37 Cheyenne South 31

#3 Gillette 61 Laramie 27

Rock Springs 54 Riverton 46

Class 3A:

#1 Rawlins 67 Torrington 51

Mountain View 41 #2 Star Valley 40 2OT's

Lovell 43 #3 Powell 38 OT

#4 Douglas 45 Worland 40

#5 Wheatland 51 Glenrock 22

Newcastle 44 Buffalo 38

Lander 46 Cody 45 OT

Pinedale 49 Jackson 34

Class 2A:

#1 Southeast 50 Lusk 33

#2 Burns 47 Pine Bluffs 43

#3 Thermopolis 54 Greybull 31

Kemmerer 65 #4 Wyoming Indian 50

#4 Lyman 51 Shoshoni 33

Wright 53 Big Horn 37

Tongue River 60 Moorcroft 20

Hill City, SD 56 Sundance 43

Rocky Mountain 58 Riverside 24

Big Piney 61 Wind River 33

Class 1A:

Meeker, CO 45 #2 Little Snake River 41

#4 Upton 50 Kaycee 43

Newell, SD 58 Hulett 42

Midwest 35 Glendo 22

H.E.M. 43 Rock River 27

Dubois 40 Meeteetse 28

St. Stephens 63 Ten Sleep 45

Inter-Class:

2A Saratoga 49 1A Encampment 45

Saturday, January 24:

Class 4A:

#2 Sheridan 70 Laramie 48

#3 Gillette 55 Cheyenne South 24

#5 Natrona 54 Castle Rock, CO Castle View 28

Riverton 51 Green River 36

Rock Springs 49 Evanston 38

Class 3A:

#1 Rawlins 64 #5 Wheatland 49

#3 Powell 56 Lander 34

#4 Douglas 57 Buffalo 30

Worland 58 Newcastle 29

Torrington 52 Glenrock 27

Class 2A:

#1 Southeast 52 #2 Burns 45 (SE was down 31-19 at half)

#4 Wyoming Indian 63 Big Piney 37

Tongue River 48 Sundance 26

Pine Bluffs 58 Lusk 47

Rocky Mountain 42 Greybull 32

Shoshoni 55 Riverside 13

Kemmerer 55 Wind River 27

Class 1A:

Oelrichs, SD 55 #4 Upton 50 OT

#5 Burlington 66 Meeteetse 33

St. Stephens 67 Arvada-Clearmont/Normative Services 36

Kaycee 46 Guernsey-Sunrise 24

Encampment 55 Rock River 24

H.E.M. 42 Farson-Eden 36

Ten Sleep 39 Dubois 35

Inter-Class:

3A Lovell 47 (#3 2A) Thermopolis 26

(#2 1A) Little Snake River 59 2A Saratoga 28

3A Mountain View 52 (#4 2A) Lyman 33