Wyoming High School Girls Basketball Scoreboard: Feb. 5-10, 2018
The championship trophies will be awarded in one month or less.
Monday, February 5:
Class 1A:
H.E.M. 41 Guernsey-Sunrise 26
Tuesday, February 6:
Class 2A:
#4 Pine Bluffs 63 Kimball, NE 38
#5 Sundance 57 Upton 29
Class 1A:
#1 Encampment 40 Cheyenne South JV 32
Thunder Basin Sophomores 64 Arvada-Clearmont 46
H.E.M. 47 Wheatland Sophomores 23
Thursday, February 8:
Class 4A:
Laramie 59 Cheyenne South 39
Class 3A:
#1 Douglas 65 Torrington 17
Worland 51 Thermopolis 27
Class 2A:
#1 Greybull 38 Lovell 33
#5 Sundance 53 Moorcroft 36
Wright 55 Upton 35
Class 1A:
Arvada-Clearmont 2 Normative Services JV 0 - Forfeit
Edgemont, SD at Hulett - Postponed to Saturday, February 10
Kaycee 46 Midwest 29
Rock River 45 Cheyenne East Sophomores 31
Friday, February 9:
Class 4A:
#1 Campbell County 67 #4 Cheyenne East 33
#2 Kelly Walsh 51 Natrona 42
#3 Thunder Basin 88 Cheyenne South 42
#5 Evanston 59 Green River 51
Cheyenne Central 47 Sheridan 36
Rock Springs 57 Jackson 43
Class 3A:
Cody 49 #2 Lyman 42
Mountain View 47 #3 Powell 33
#4 Buffalo at Thermopolis - Postponed to Tuesday, February 13.
#5 Star Valley 60 Lander 35
Torrington 40 Newcastle 29
Worland 45 Rawlins 40
Riverton 41 Pinedale 22
Class 2A:
#3 Rocky Mountain 43 #1 Greybull 33
#2 Lusk 56 Southeast 42
#4 Pine Bluffs 59 Burns 19
Big Horn 47 Tongue River 28
Riverside at Shoshoni - Postponed to Tuesday, February 13
Big Piney 40 Wind River 37
Wyoming Indian 61 Kemmerer 22
Class 1A:
#1 Encampment 62 H.E.M. 16
#2 Little Snake River 57 Saratoga 22
Midwest at Hulett - Postponed. Makeup TBA.
Kaycee 57 Lingle-Ft. Laramie 38
Guernsey-Sunrise at Harrison, NE Sioux County - Cancelled!
Burlington 33 Meeteetse 23
Dubois 36 Ten Sleep 34 OT
Inter-Class:
3A Wheatland 46 2A Glenrock 31
Saturday, February 10:
Class 4A:
#1 Campbell County 67 Cheyenne Central 29
#3 Thunder Basin 57 Laramie 53
#4 Cheyenne East 53 Sheridan 48
#5 Evanston 65 Rock Springs 60
Jackson 50 Green River 44
Class 3A:
#1 Douglas 75 Wheatland 26
#2 Lyman 49 #3 Powell 36
Rawlins 48 #4 Buffalo 44
Riverton 48 #5 Star Valley 39
Chadron, NE at Newcastle - Cancelled!
Mountain View 48 Cody 37
Lander 56 Pinedale 40
Class 2A:
#1 Greybull 45 Shoshoni 39
#2 Lusk 59 #4 Pine Bluffs 52
Lovell 46 #3 Rocky Mountain 39
Wright 38 Big Horn 31
Moorcroft 63 Tongue River 45
New Underwood, SD 64 Upton 27
Southeast 49 Burns 41
Wind River 45 Kemmerer 32
Wyoming Indian 58 Big Piney 35
Class 1A:
#1 Encampment 52 Rock River 44
#2 Little Snake River 49 #3 Cokeville 37
#4 St. Stephens 56 Ten Sleep 45
Kaycee 52 Saratoga 46
Burlington 58 Dubois 30
Edgemont, SD 62 Hulett 23
Inter-Class:
2A Glenrock 31 1A Lingle-Ft. Laramie 18
2A Riverside 34 1A Meeteetse 17