Now that it's February, teams should realize that there's not many games left on the schedule, ahead of the regional tournament.

Monday, February 1:

Class 1A:

Guernsey-Sunrise JV 40 Glendo 33

Tuesday, February 2:

Class 4A:

Evanston 47 Riverton 31

Class 3A:

#2 Newcastle 59 Custer, SD 35

Class 2A:

#1 Lyman 56 Kemmerer 37

Class 1A:

Rock River 42 Laramie Sophomores 30

Thursday, February 4:

Class 4A:

#4 Cheyenne East 59 Cheyenne South 39

Laramie 58 Cheyenne Central 52

Class 3A:

#1 Worland 53 Powell 25

Douglas 49 Wheatland 32

Class 2A:

#4 Wyoming Indian 76 Wind River 33

Sundance 45 Moorcroft 30

Inter-Class:

3A Pinedale 61 2A Big Piney 21

(#3 2A) Southeast 46 1A Lingle-Ft. Laramie 33

Friday, February 5:

Class 4A:

#1 Natrona 66 Green River 42

#2 Gillette 70 #3 Sheridan 68 OT - Robbi Ryan (Sher) 50 points

#4 Cheyenne East 58 Laramie 38

#5 Rock Springs 49 Kelly Walsh 47 OT - RS was down 12 with 4 minutes left in regulation. Win at buzzer.

Cheyenne Central 49 Cheyenne South 40

Class 3A:

#1 Worland 57 Buffalo 31

#3 Mountain View 53 #5 Pinedale 44

#4 Star Valley 58 Jackson 16

Rawlins 52 Glenrock 41

Torrington 67 Wheatland 55

Powell 37 Cody 32

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 43 #3 Southeast 41 OT

#4 Wyoming Indian 56 Greybull 42

Big Horn 44 #5 Tongue River 30

Saratoga 26 Burns 22

Shoshoni 36 Rocky Mountain 34

Thermopolis 49 Riverside 33

Kemmerer 36 Big Piney 30

Class 1A:

#5 Kaycee 60 Hulett 23

Upton 40 Midwest 28

Rock River 42 H.E.M. 33

Meeteetse 46 Burlington 44

Dubois 33 Ten Sleep 31

Inter-Class:

2A Lusk 40 1A Lingle-Ft. Laramie 39

Saturday, February 6:

Class 4A:

#1 Natrona 81 #5 Rock Springs 49

Kelly Walsh 57 Green River 37

Class 3A:

#1 Worland 57 Cody 31

Douglas 58 #2 Newcastle 42

Buffalo 46 Glenrock 42

Lovell 54 Lander 45

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 66 Saratoga 35

#5 Tongue River 43 Moorcroft 18

Big Horn 64 Wright 45

Lusk 41 Burns 30

Rocky Mountain 58 Riverside 20

Greybull 30 Thermopolis 25

Shoshoni 55 Wind River 29

Class 1A:

#1 St. Stephens 83 Arapaho Charter 5

#3 Little Snake River 46 Manila, UT 27

#5 Kaycee 41 Upton 25

Midwest 42 Arvada-Clearmont 38

Guernsey-Sunrise 54 Hulett 32

H.E.M. at Farson-Eden - Cancelled

Dubois 55 Meeteetse 32

Ten Sleep 43 Burlington 39

Inter-Class:

(#1 2A) Lyman 63 (#3 3A) Mountain View 50

(#2 1A) Cokeville 33 2A Kemmerer 29