The winter break is over and it's time to get back to work for most teams, if they haven't already.

Here are the schedules and scores for the first full week of January.

Tuesday, January 6:

Class 3A:

#1 Douglas 58 Glenrock 30 (Non-Conference Game)

Worland 37 Cody 29

Class 1A:

Rock River 37 Glendo 29

Inter-Class:

3A Newcastle 43 2A Lusk 30

1A Upton 52 2A Sundance 38

 

Wednesday, January 7:

Class 1A:

#1 Cokeville 48 Grace, ID 41

 

Thursday, January 8:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

Cheyenne South 52 Ft. Collins, CO 44

#4 Cheyenne Central 47 Grand Junction, CO 44

#1 Sheridan 57 Green River 21

Evanston 41 Windsor, CO 40

#5 Rock Springs 46 Laramie 38

#2 Cheyenne East 54 Riverton 23

#4 Cheyenne Central 46 Kelly Walsh 43

#5 Natrona 67 Cheyenne South 46

Class 2A:

Big Horn/Tongue River Winter Classic:

#1 Southeast 51 #4 Tongue River 36

#5 Burns 49 Big Horn 41

Class 1A:

Little 6 Invitational at Meeteetse:

H.E.M. 2 Arvada-Clearmont/Normative Services 0 (FORFEIT)

H.E.M. 59 Meeteetse 21

Friday, January 9:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

#1 Sheridan 66 Grand Junction, CO 47

Laramie 59 Kelly Walsh 53

Laramie 51 Ft. Collins, CO 47

#5 Natrona 71 Windsor, CO 38

#1 Sheridan 38 Rock Springs 20

#2 Cheyenne East 61 Evanston 30

Riverton 49 #4 Cheyenne Central 48 OT

Cheyenne South 48 Green River 43

Class 3A:

#2 Mountain View 39 Jackson 28

#3 Rawlins 55 Pinedale 46

#4 Star Valley 47 Montpelier, ID Bear Lake 14

Chadron, NE 49 Torrington 44

Class 2A:

Wyoming Indian 67 #2 Lyman 47

Shoshoni 56 Wind River 28

Big Horn/Tongue River Winter Classic:

#1 Southeast 39 Big Horn 15

#5 Burns 60 #4 Tongue River 58 OT (Burns was down 26-9 in the 2nd quarter. McKenzie Ward with 28 points)

#4 Tongue River 57 Lusk 31

Big Horn 49 Pine Bluffs 48

Class 1A:

Crawford, NE 59 #3 Lingle-Ft. Laramie 33

#5 Encampment 51 Walden, CO North Park 25

Morrill, NE 67 Guernsey-Sunrise 14

Farson-Eden 59 Dubois 45

Little 6 Invitational at Meeteetse:

H.E.M. 56 Midwest 28

Rock River 2 Arvada-Clearmont/Normative Services 0 (FORFEIT)

Glendo 2 Arvada-Clearmont/Normative Services 0 (FORFEIT)

Midwest 34 Rock River 33

Inter-Class:

1A Upton 54 2A Moorcroft 18

1A Kaycee 51 2A Sundance 36

2A Saratoga 63 1A Little Snake River 61

(#1 1A) Cokeville 40 2A Kemmerer 34

Big Horn Basin Basketball Tournament at Thermopolis:

(#2 1A) Burlington 18 3A Glenrock 15

3A Lander 60 2A Riverside 15

2A Rocky Mountain 45 2A Wright 37

(#2 2A) Thermopolis 39 1A Ten Sleep 16

3A Lovell 64 (#2 1A) Burlington 25

3A Worland 60 Lander 42

(#4 3A) Powell 66 2A Rocky Mountain 26

(#2 2A) Thermopolis 47 3A Buffalo 38

Saturday, January 10:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

#2 Cheyenne East 41 Kelly Walsh 31

Laramie 44 Evanston 24

#1 Sheridan 53 Ft. Collins, CO 27

Windsor, CO 50 #5 Rock Springs 43

#4 Cheyenne Central 38 Green River 21

Riverton 32 Cheyenne South 23

#2 Cheyenne East 54 #5 Natrona 42

Class 3A:

Wheatland 60 #1 Douglas 48 (Non-Conference Game)

#4 Star Valley 44 #2 Mountain View 33

Torrington 59 Newcastle 35 (Non-Conference Game)

Class 2A:

#1 Southeast 55 Moorcroft 8

#2 Lyman 76 Wind River 27

Wyoming Indian 64 Shoshoni 32

Big Horn/Tongue River Winter Classic:

Pine Bluffs 68 #4 Tongue River 62 OT

Big Horn 59 Lusk 55

Class 1A:

#1 Cokeville 52 Farson-Eden 18

#3 Lingle-Ft. Laramie 56 Guernsey-Sunrise 9

Kaycee 48 #4 Hulett 34

Little Snake River 46 #5 Encampment 23

Little 6 Invitational at Meeteetse:

Midwest 44 Glendo 25

Meeteetse 46 Rock River 38

Meeteetse 46 Glendo 19

Inter-Class:

(#3 3A) Rawlins 77 2A Kemmerer 42

3A Pinedale 45 2A Big Piney 40

Big Horn Basin Basketball Tournament at Thermopolis:

3A Glenrock 59 2A Riverside 21

2A Wright 56 1A Ten Sleep 25

3A Lander 54 (#2 1A) Burlington 36

3A Lovell 55 3A Worland 54

3A Buffalo 48 2A Rocky Mountain 25

(#4 3A) Powell 45 (#2 2A) Thermopolis 30

1A Ten Sleep 44 2A Riverside 27 - 11th Place

2A Wright 38 3A Glenrock 32 - 9th Place

(#2 1A) Burlington 47 2A Rocky Mountain 45 - 7th Place

3A Lander 42 3A Buffalo 39 OT - 5th Place

3A Worland 81 (#2 2A) Thermopolis 41 - 3rd Place

(#4 3A) Powell 55 3A Lovell 51 - 1st Place (Non-Conference Game)