Teams are getting into the heart of their schedule, which could set the tone for the end of the season.

Tuesday, January 26:

Class 3A:

Gering, NE 48 Torrington 47 (Torrington was down 45-29 going into the 4th quarter)

Ashton, ID North Fremont 46 Jackson 28

Class 2A:

#2 Pine Bluffs 46 Potter-Dix, NE 33

#3 Southeast 49 Bayard, NE 35

#4 Wright 45 Sundance 23

Class 1A:

Harrison, NE Sioux County 37 Glendo 28

Rock River 50 Guernsey-Sunrise 12

Laramie Sophomores 30 H.E.M. 24

Wednesday, January 27:

Class 1A:

Grace, ID 49 #2 Cokeville 37

Thursday, January 28:

Class 4A:

Rock Springs 48 Green River 28

Class 2A:

Rocky Mountain 43 Thermopolis 37

Class 1A:

#2 Cokeville 49 Bancroft, ID North Gem 26

Lusk JV 33 Glendo 23

Inter-Class:

2A Sundance 1 1A Arvada-Clearmont 0 - Forfeit

Friday, January 29:

Class 4A:

#1 Natrona 74 Evanston 35

#4 Sheridan 56 #2 Cheyenne East 49

#3 Gillette 64 #4 Cheyenne Central 37

Cheyenne South 49 Laramie 47

Kelly Walsh 43 Riverton 34

Class 3A:

#1 Worland 59 Rawlins 41

#2 Newcastle 52 Wheatland 51

#3 Mountain View 45 Powell 43

#4 Pinedale 56 Cody 40

#5 Star Valley 67 Lander 33

Douglas 71 Torrington 26

Lovell 49 Jackson 24

Class 2A:

#1 Lyman 76 #5 Wyoming Indian 71

Big Horn 49 Moorcroft 23

Tongue River 35 Rocky Mountain 27

Lusk 45 Saratoga 25

Greybull 37 Shoshoni 21

Kemmerer 66 Wind River 23

Class 1A:

#1 St. Stephens 84 Dubois 18

#3 Encampment 48 Rock River 27

#4 Little Snake River 47 Rangely, CO 35

#5 Kaycee 1 Arvada-Clearmont 0  - Forfeit

Upton 50 Hulett 18

Harrisburg, NE Banner County 44 Guernsey-Sunrise 41

Farson-Eden at H.E.M. - Cancelled due to bad weather and road conditions.

Ten Sleep 45 Meeteetse 33

Inter-Class:

2A Burns 44 1A Lingle-Ft. Laramie 34

2A Riverside 49 1A Burlington 36

1A Cokeville 48 2A Big Piney 33

Saturday, January 30:

Class 4A:

#1 Natrona 83 Riverton 27

#3 Gillette 63 #2 Cheyenne East 54

#4 Sheridan 64 #4 Cheyenne Central 57 OT - Robbi Ryan (Sher) 35 points

Kelly Walsh 41 Evanston 39 - Evanston was fouled on a 3 with 0.6 seconds to go, but only made of 1 of 3 from the free throw line.

Class 3A:

#1 Worland 65 Glenrock 25

#2 Newcastle 47 Torrington 36

#3 Mountain View 46 Cody 28

Powell 41 #4 Pinedale 40

#5 Star Valley 51 Lovell 24

Rawlins 47 Buffalo 38

Wheatland at Douglas - PPD due to bad weather and road conditions.

Lander 55 Jackson 39

Class 2A:

#1 Lyman 75 Wind River 36

#3 Southeast 51 Saratoga 33

Tongue River 52 #4 Wright 46

#5 Wyoming Indian 66 Big Piney 35

Big Horn 54 Sundance 34

Greybull 58 Riverside 33

Shoshoni 25 Thermopolis 22

Class 1A:

#1 St. Stephens 70 Meeteetse 32

#4 Little Snake River 48 #3 Encampment 35

Upton 1 Arvada-Clearmont 0 - Forfeit

Midwest 50 Hulett 26

H.E.M. 35 Glendo 16

Dubois 45 Burlington 37

Farson-Eden 30 Manila, UT 19

Inter-Class:

2A Lusk 54 1A Guernsey-Sunrise 8

(#2 2A) Pine Bluffs 50 1A Lingle-Ft. Laramie 32