It's now 2017, and there are many teams that need to shake off some rust from the past 2 weeks.

Tuesday, January 3:

Class 1A:

#4 Encampment 63 Laramie Sophomores 14

Inter-Class:

3A Newcastle 46 2A Lusk 28

Thursday, January 5:

Class 1A:

Meeteetse at Lovell JV - Cancelled!

Inter-Class:

2A Moorcroft 52 1A Hulett 19

Cheyenne Invitational:

Ft. Collins, CO at (#2 4A) Cheyenne East - Postponed to Friday!

4A Kelly Walsh 51 4A Sheridan 37

4A Green River at (#4 4A) Laramie - Cancelled!

(#3 4A) Rock Springs at (#2 4A) Cheyenne East - Cancelled!

4A Cheyenne South 33 3A Riverton 21

(#5 4A) Natrona 57 (#5 4A) Cheyenne Central 31

4A Evanston at Cheyenne South - Postponed to Friday

(#4 4A) Laramie 59 4A Evanston 40

(#2 4A) Cheyenne East 53 4A Kelly Walsh 26

Big Horn Basin Shootout at Worland/Thermopolis:

2A Greybull 52 3A Thermopolis 31

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 57 2A Big Piney 27

Friday, January 6:

Class 4A:

Driggs, ID Teton 55 Jackson 25

Class 3A:

Mountain View 50 Rawlins 45 OT

Torrington 53 Newcastle 48

Class 1A:

#1 St. Stephens 75 Cody JV 36

#3 Lingle-Ft. Laramie 46 Crawford, NE 20

#4 Encampment 64 H.E.M. 11

Dubois 43 Midwest 18

Glendo at Rock River - Postponed to January 17

Morrill, NE 48 Guernsey-Sunrise 22

Meeteetse 52 Arapahoe Charter 22

Inter-Class:

2A Upton 50 1A Arvada-Clearmont 28

Cheyenne Invitational:

Ft. Collins, CO 34 3A Riverton 20

(#4 4A) Laramie vs. (#3 4A) Rock Springs - Cancelled!

4A Sheridan vs. 4A Green River - Cancelled!

(#2 4A) Cheyenne East 41 Ft. Collins, CO 30

(#5 4A) Cheyenne Central 44 4A Evanston 30

4A Kelly Walsh 49 4A Cheyenne South 41

4A Sheridan 52 3A Riverton 27

(#2 4A) Cheyenne East 57 (#5 4A) Natrona 47

Big Horn Basin Shootout at Worland/Thermopolis:

Lovell JV 30 1A Ten Sleep 28

3A Cody 61 2A Riverside 27

(#4 3A) Powell 51 2A Glenrock 20

3A Lander 50 1A Burlington 25

3A Buffalo 49 2A Rocky Mountain 40

2A Lovell 57 2A Wind River 17

(#2 2A) Wyoming Indian 44 2A Wright 25

Worland JV 61 2A Riverside 35

2A Rocky Mountain 51 2A Glenrock 33

1A Ten Sleep 32 Wind River JV 12

2A Wind River 70 1A Burlington 52

3A Thermopolis 41 2A Wright 34

(#3 3A) Worland 41 3A Cody 32

(#4 3A) Powell 41 3A Buffalo 25

2A Lovell 61 3A Lander 41

2A Wyoming Indian 45 2A Greybull 39

Pinedale Invitational:

3A Pinedale 47 (#5 1A) Farson-Eden 36

1A Cokeville 62 2A Kemmerer 21

(#2 1A) Little Snake River 63 2A Big Piney 42

Montpelier, ID Bear Lake 68 2A Kemmerer 35

3A Pinedale 57 1A Cokeville 43

(#5 1A) Farson-Eden 62 2A Big Piney 52

North/South Shootout at Southeast:

(#3 2A) Big Horn 48 2A Burns 23

2A Tongue River 31 2A Lusk 30

(#4 2A) Southeast 53 2A Shoshoni 41

(#1 2A) Pine Bluffs 47 1A Kaycee 30

2A Shoshoni 40 2A Burns 30

2A Lusk 54 1A Kaycee 37

(#4 2A) Southeast 40 (#3 2A) Big Horn 38

(#1 2A) Pine Bluffs 59 2A Tongue River 35

Saturday, January 7:

Class 3A:

#1 Douglas 53 Wheatland 47

#2 Star Valley 57 Rawlins 32

#5 Lyman 43 Mountain View 37

Class 1A:

#3 Lingle-Ft. Laramie 45 Guernsey-Sunrise 23

#4 Encampment 61 Rock River 32

Saratoga 39 H.E.M. 17

Inter-Class:

2A Moorcroft 45 1A Arvada-Clearmont 26

Cheyenne Invitational:

(#5 4A) Cheyenne Central 37 Ft. Collins, CO 32

4A Evanston 49 4A Sheridan 40

(#4 4A) Laramie 56 3A Riverton 21

(#5 4A) Natrona 67 4A Cheyenne South 31

(#2 4A) Cheyenne East 63 4A Evanston 36

Cheyenne Central 58 4A Kelly Walsh 37

Big Horn Basin Shootout at Worland/Thermopolis:

Cody JV 33 1A Ten Sleep 28

Worland JV 55 1A Burlington 27

3A Buffalo 45 2A Greybull 36

(#3 3A) Worland 65 2A Lovell 32

2A Wyoming Indian 50 (#4 3A) Powell 43 OT

3A Cody 46 3A Lander 38 (Non-Conference Game)

2A Wright 54 2A Glenrock 37

2A Wind River 48 2A Riverside 28

3A Thermopolis 35 2A Rocky Mountain 32

2A Wyoming Indian 53 (#3 3A) Worland 52 1st Place

Pinedale Invitational:

(#2 1A) Little Snake River 63 Montpelier, ID Bear Lake 48

Montpelier, ID Bear Lake 46 1A Cokeville 36

(#2 1A) Little Snake River 38 3A Pinedale 35

(#5 1A) Farson-Eden 51 2A Kemmerer 19

North/South Shootout at Southeast:

(#4 2A) Southeast 40 1A Kaycee 24

(#3 2A) Big Horn 44 2A Lusk 38

2A Tongue River 63 2A Burns 36

(#1 2A) Pine Bluffs 55 2A Shoshoni 22

(#4 2A) Southeast 36 2A Tongue River 27

(#1 2A) Pine Bluffs 61 (#3 2A) Big Horn 44

2A Burns 54 1A Kaycee 30

2A Shoshoni 30 2A Lusk 21