Some teams start conference play this week.

Monday, January 9:

Class 1A:

Harrison, NE Sioux County 55 Guernsey-Sunrise 25

Tuesday, January 10:

Class 2A:

Moorcroft 60 Oelrichs, SD 55

Newell, SD 49 Upton 38

Mitchell, NE 68 Burns 17

Class 1A:

Harrison, NE Sioux County JV 65 Glendo-Chugwater 0

Rawlins Sophomores 33 H.E.M. 30

Greybull JV 26 Ten Sleep 25

Thursday, January 12:

Class 4A:

Cheyenne Central 38 Alliance, NE 37

Class 3A:

Mitchell, NE 73 Torrington 19

Class 2A:

#2 Wyoming Indian 59 Shoshoni 33

#5 Sundance 51 Buffalo, SD Harding County 46

Class 1A:

#5 Farson-Eden 47 Manila, UT 26

Ten Sleep 25 Riverside JV 11

Inter-Class:

4A Evanston 45 (#3 3A) Lyman 41

1A Kaycee 35 2A Tongue River 31

3A Mountain View 63 2A Kemmerer 22

Friday, January 13:

Class 4A:

#1 Gillette 53 Rapid City, SD Central 51

#2 Cheyenne East 62 Scottsbluff, NE 22

#4 Laramie 53 #3 Rock Springs 42

Green River 66 Cheyenne South 60

Billings, MT Skyview 47 Sheridan 40

Class 3A:

#1 Douglas 54 Rawlins 42

#4 Worland 49 Riverton 24

Buffalo 62 Newcastle 27

Wheatland 73 Gering, NE 62

Lander 54 Thermopolis 51

Class 2A:

#4 Big Horn 50 Rocky Mountain 48

Moorcroft 55 Hot Springs, SD 28

Upton 48 Rapid City, SD Christian 12

Greybull 41 Tongue River 25

Burns 33 Glenrock 22

Shoshoni 47 Wind River 29

Class 1A:

#2 Little Snake River 46 Manila, UT 39

#4 Encampment 55 Cokeville 45

#5 Farson-Eden 52 Saratoga 38

Dubois 52 Arapahoe Charter 15

Little 6 Invitational at Glendo:

Midwest 50 Glendo-Chugwater 1

Rock River 45 Arvada-Clearmont 26

H.E.M. 21 Meeteetse 19

Inter-Class:

(#2 3A) Star Valley 56 4A Evanston 47

(#3 3A) Lyman 51 2A Big Piney 47

(#5 2A) Sundance 66 1A Hulett 33

2A Lusk 55 (#3 1A) Lingle-Ft. Laramie 44

3A Cody 54 2A Lovell 52

3A Pinedale 60 2A Kemmerer 20 - Shantelle Rule (Pinedale) - 36 points

1A Burlington 38 2A Riverside 34

Saturday, January 14:

Class 4A:

Rapid City, SD Stevens 80 #1 Gillette 74 2OT's

#3 Rock Springs 64 Cheyenne South 58

#4 Laramie 52 Green River 41

#5 Natrona 65 Sheridan 42

Cheyenne Central 71 Scottsbluff, NE 48

Kelly Walsh 60 Gering, NE 53

Driggs, ID Teton 58 Jackson 35

Class 3A:

#1 Douglas 50 #4 Powell 47

Wheatland 59 Newcastle 47

Torrington 50 Riverton 38

Rawlins 65 Lander 52

Class 2A:

#1 Pine Bluffs 50 Glenrock 36

Rocky Mountain 48 #2 Wyoming Indian 40

#4 Big Horn 57 Greybull 52

Hill City, SD 45 #5 Sundance 30

Faith, SD 60 Moorcroft 8

Oelrichs, SD 48 Upton 37

Tongue River 52 Riverside 21

Belle Fourche, SD 61 Wright 34

Lusk 49 Burns 23

Big Piney 50 Randolph, UT Rich County 48

Class 1A:

#2 Little Snake River 46 Meeker, CO 38

#5 Farson-Eden 51 #4 Encampment 33

Cokeville 43 Saratoga 37

Hulett 41 Guernsey-Sunrise 33

Burlington 39 Kaycee 33

Dubois 47 Wind River JV 44

Little 6 Invitational at Wheatland (Glendo hosts):

Meeteetse 45 Glendo-Chugwater 2

Arvada-Clearmont 32 H.E.M. 18

Rock River 33 Meeteetse 23

H.E.M. 40 Midwest 29

Arvada-Clearmont 32 Glendo-Chugwater 0

Rock River 58 Midwest 20

Inter-Class:

2A Lovell 45 3A Thermopolis 37

(#3 2A) Southeast 34 (#3 1A) Lingle-Ft. Laramie 32