It's post-season time for the small school teams, while the big school teams have another week to go.

Here are the standings for games played up to and including February 18th, 2018.

Some scores are missing.

Standings will be updated when the missing scores are reported in.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

The 7th place team at the end of the regular season, is not invited to the regional tournament.

Campbell County 10-0, 17-5

Thunder Basin 9-1, 17-4

Cheyenne East 6-4, 15-7

Laramie 4-6, 9-13

Cheyenne Central 3-7, 10-12

Sheridan 3-7, 7-14

Cheyenne South 0-10, 4-18

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kelly Walsh 8-0, 15-4

Evanston 6-3, 14-6

Natrona 5-3, 11-8

Rock Springs 4-4, 10-9

Jackson 2-7, 5-13

Green River 0-8, 6-14

 

3A East:

West Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Buffalo 5-1, 17-4

Rawlins 4-2, 11-9

Worland 2-4, 6-11

Thermopolis 1-5, 7-12

 

East Quadrant: (Quadrant record listed first, then Overall Record)

Douglas 6-0, 19-0

Torrington 4-2, 9-10

Newcastle 1-5, 4-12

Wheatland 1-5, 3-16

 

3A West:

North Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Powell 5-0, 14-5

Cody 3-2, 10-10

Riverton 1-4, 4-16

Lander 1-4, 6-14

 

South Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Lyman 5-0, 18-1

Mountain View 3-2, 15-4

Star Valley 2-3, 8-10

Pinedale 0-5, 3-18

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

The 6th place team at the end of the regular season is not invited to the regional tournament, or the play-in game. Upton has been eliminated.

Sundance 10-0, 17-3 (1 score missing)

Wright 8-2, 13-9

Big Horn 6-4, 12-10

Moorcroft 3-7, 9-13

Tongue River 3-7, 5-16

Upton 0-10, 3-18

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Checking common opponents, Lusk gets #1 seed over Pine Bluffs, because the Lady Tigers beat Big Horn, whereas the Lady Hornets didn't.

If the #4 sweeps the regular season head-to-head vs. #5, then there is no play-in game. Glenrock has been eliminated.

Lusk 7-1, 19-2

Pine Bluffs 7-1, 17-5

Southeast 4-4, 11-10

Burns 2-6, 7-15

Glenrock 0-8, 1-20

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Greybull 7-1, 19-3

Rocky Mountain 6-2, 16-4

Lovell 5-3, 12-7

Shoshoni 2-6, 8-13

Riverside 0-8, 3-15

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wyoming Indian 6-0, 16-7

Big Piney 4-2, 13-9

Wind River 2-4, 9-12

Kemmerer 0-6, 1-19

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Arvada-Clearmont 6-0, 16-5

Kaycee 3-3, 8-13 (2 scores missing)

Hulett 3-3, 9-11

Midwest 0-6, 2-17

 

1A Southeast:

H.E.M. 8-12

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens wins coin flip vs. Burlington for #1 seed.

St. Stephens 7-1, 15-3

Burlington 7-1, 13-7

Dubois 3-5, 8-12

Meeteetse 2-6, 5-14

Ten Sleep 1-7, 8-11

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Because Saratoga did not win a conference game in the southwest, the play-in game will not take place and the Lady Panthers are eliminated.

Encampment 6-2, 18-2

Cokeville 5-3, 14-7

Farson-Eden 2-6, 9-13

Saratoga 0-8, 4-17