It's time for the competition to kick it up a notch!

Here are the standings for games played up to and including February 19, 2017.

Some scores are missing.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 9-0, 19-2

Cheyenne East 6-2, 15-3

Laramie 5-3, 14-5

Cheyenne Central 3-5, 10-10

Sheridan 2-7, 6-14

Cheyenne South 0-8. 2-17

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Natrona 8-0, 13-5

Kelly Walsh 5-3, 10-7

Green River 4-4, 10-9

Rock Springs 3-4, 11-5

Evanston 4-5, 9-12

Jackson 0-8, 0-18

 

3A East:

West Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Worland 6-0, 13-4

Buffalo 4-2, 11-8

Rawlins 1-5, 7-12

Thermopolis 1-5, 6-14

 

East Quadrant: (Quadrant record listed first, then Overall Record)

Douglas 6-0, 18-0

Torrington 3-3, 9-10

Wheatland 2-4, 10-9

Newcastle 1-5, 5-13

 

3A West:

North Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Powell 5-0, 10-8

Cody 4-1, 10-10

Lander 1-4, 6-13

Riverton 0-5, 0-22

 

South Quadrant: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Lyman 4-1, 14-5

Mountain View 4-1, 15-3

Star Valley 2-3, 11-6

Pinedale 0-5, 9-13

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

The 6th place team is not invited to the regional tournament. Hence, Upton has been eliminated.

Big Horn 10-0, 18-2

Wright 8-2, 13-9

Sundance 5-5, 11-8

Moorcroft 3-7, 11-10

Tongue River 3-7, 7-13

Upton 1-9, 7-12

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

If #4 sweeps the head-to-head vs. #5, then the play-in game will not take place. Because this has happened, Glenrock has been eliminated.

Pine Bluffs 8-0, 22-0

Lusk 6-2, 11-10

Southeast 4-4, 15-7

Burns 2-6, 4-18

Glenrock 0-8, 1-18

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Using record vs. highest team in the conference not involved in the tie, Lovell gets #2 seed over Greybull, because the Lady Bulldogs have a win vs. Rocky Mountain, whereas the Lady Buffalos don't.

Rocky Mountain 7-1, 15-5

Lovell 5-3, 11-9

Greybull 5-3, 12-8

Shoshoni 3-5, 11-12

Riverside 0-8, 1-19

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wyoming Indian 6-0, 19-4

Big Piney 4-2, 10-11

Wind River 2-4, 6-14

Kemmerer 0-6, 1-17

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Arvada-Clearmont gets #2 seed over Hulett due winning head-to-head series, 2-1.

Kaycee 6-0, 9-11

Arvada-Clearmont 3-3, 10-9

Hulett 3-3, 7-10

Midwest 0-6, 1-16

 

1A Southeast:

Rock River 17-2 (1 score missing)

H.E.M. 6-11 (2 scores missing)

Glendo - Chugwater 0-4 (6 scores missing)

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens 8-0, 12-3

Dubois 5-3, 12-8

Ten Sleep 4-4, 10-10

Meeteetse 2-6, 5-13

Burlington 1-7, 3-17

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Farson-Eden 7-1, 18-3

Encampment 5-3, 15-5

Cokeville 2-6, 8-11

Saratoga 0-8, 9-10