The post-season is one month away.

Here are the standings, for games played up to and including January 31.

Click here to see results of games played from January 26-30.

Click on the links for various teams to go to their team page and see schedules and results.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 4-0, 12-4

Sheridan 4-0, 9-6

Cheyenne East 1-2, 10-3

Cheyenne South 1-2, 7-8

Cheyenne Central 0-3, 8-4

Laramie 0-3, 7-7

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Natrona 3-0, 11-2

Rock Springs 3-0, 6-8

Kelly Walsh 2-1, 4-9

Green River 1-2, 2-11

Evanston 1-3, 5-10

Riverton 0-4, 0-16

 

3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Worland 2-0, 12-0

Newcastle 1-1, 11-2

Buffalo 1-1, 9-5

Douglas 0-2, 9-4

 

3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Torrington 2-0, 6-8

Rawlins 1-1, 6-8

Wheatland 1-1, 4-10

Glenrock 0-2, 2-12

 

3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Powell 2-0, 7-6

Lovell 1-1, 8-4

Lander 1-1, 9-7

Cody 0-2, 2-11

 

3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pinedale 2-0, 9-4

Star Valley 1-1, 7-3

Mountain View 1-1, 10-3

Jackson 0-2, 1-13

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Tongue River 3-0, 12-4

Wright 3-1, 12-5

Big Horn 2-1, 12-4

Sundance 0-3, 6-9

Moorcroft 0-3, 3-13

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 3-0, 15-1

Southeast 3-0, 13-1

Burns 2-2, 8-9

Lusk 1-3, 6-10

Saratoga 0-4, 3-9

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Greybull 4-0, 11-6

Rocky Mountain 2-1, 6-8

Shoshoni 2-1, 3-13

Thermopolis 0-3, 9-7

Riverside 0-3, 2-13

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lyman 3-0, 15-1

Wyoming Indian 3-1, 9-7

Kemmerer 1-1, 7-8

Big Piney 1-2, 4-12

Wind River 0-4, 1-14

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 3-0, 10-6

Upton 2-1, 9-6

Midwest 1-1, 6-7

Arvada-Clearmont 1-2, 5-9

Hulett 0-3, 0-13

 

1A Southeast:

Rock River 10-4

H.E.M. 6-7

Lingle-Ft. Laramie 5-9

Glendo 3-10

Guernsey-Sunrise 2-14

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens 5-0, 11-1

Dubois 3-2, 6-7

Ten Sleep 1-2, 6-7

Burlington 1-2, 3-12

Meeteetse 0-4, 2-10

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 3-0, 11-6

Little Snake River 2-1, 12-4

Encampment 1-2, 12-3

Farson-Eden 0-3, 7-8