Half of the state championship trophies have been awarded, and the remaining trophies await.

Here are the standings, for games played up to and including March 6.

Click on the links for various teams to go to their team page and see schedules and results.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Gillette 10-0, 20-4

Cheyenne East 7-3, 17-5

Sheridan 7-3, 14-10

Cheyenne South 2-8, 8-15

Laramie 2-8, 9-13

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Natrona 10-0, 20-2

Rock Springs 7-3, 11-12

Evanston 6-4, 12-12

Kelly Walsh 4-6, 6-15

Green River 3-7, 5-19

Riverton 0-10, 0-23

 

3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Worland 5-1, 22-1

Newcastle 4-2, 19-4

Douglas 2-4, 14-9

Buffalo 1-5, 12-12

 

3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Torrington 6-0, 13-11

Rawlins 4-2, 13-11

Wheatland 2-4, 5-18

Glenrock 0-6, 2-21

 

3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Powell 6-0, 16-7

Lovell 4-2, 15-8

Lander 2-4, 12-13

Cody 0-6, 3-19

 

3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Star Valley 5-1, 16-4

Mountain View 4-2, 17-6

Pinedale 3-3, 12-11

Jackson 0-6, 1-21

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wright 6-2, 17-8

Tongue River 6-2, 16-9

Big Horn 6-2, 17-7

Sundance 2-6, 9-14

Moorcroft 0-8, 3-19

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Southeast 7-1, 23-3

Pine Bluffs 7-1, 26-3

Lusk 3-5, 11-16

Burns 2-6, 14-17

Saratoga 1-7, 5-14

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Greybull 8-0, 17-11

Shoshoni 5-3, 8-17

Thermopolis 4-4, 14-10

Rocky Mountain 3-5, 8-15

Riverside 0-8, 2-20

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lyman 8-0, 26-2

Wyoming Indian 6-2, 16-11

Kemmerer 4-4, 15-14

Big Piney 2-6, 6-19

Wind River 0-8, 2-19

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 8-0, 20-8

Upton 6-2, 17-10

Midwest 3-5, 9-14

Arvada-Clearmont 3-5, 8-14

Hulett 0-8, 0-20

 

1A Southeast:

Rock River 17-10

H.E.M. 11-11

Glendo 3-16

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

St. Stephens 8-0, 22-1

Dubois 6-2, 9-10

Ten Sleep 3-5, 8-12

Burlington 2-6, 6-19

Meeteetse 1-7, 4-14

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 5-1, 18-9

Encampment 2-4, 19-8

Farson-Eden 0-6, 9-13