The in-state track and field meets this week are scheduled to take place at Sheridan, Riverton, Cheyenne South, Rocky Mountain, Star Valley, Powell,  Douglas, Green River, Pine Bluffs, Lovell, Dubois, and Upton.

Gary Benson Memorial Invitational at Sheridan - April 19:

Teams Participating: Sheridan, Gillette, Kelly Walsh, Natrona

 

Riverton Twilight - April 19: Postponed to April 26

Teams Participating: Riverton, Thermopolis, Shoshoni

 

Rocky Mountain Twilight - April 19:

Teams Participating: Rocky Mountain

 

Laramie Country Throw-Off at Cheyenne South - April 20 (Throwers Only):

Teams Participating: Cheyenne South, Cheyenne East, Cheyenne Central, Pine Bluffs

 

Dave Draney Invitational at Star Valley - April 20:

Teams Participating: Star Valley, Evanston, Jackson, Mountain View, Pinedale, Lyman, Kemmerer, Farson-Eden, Cokeville

 

Quad Meet at Powell - April 21:

Teams Participating: Powell, Cody, Worland, Lovell

 

Douglas Invitational - April 22:

Teams Participating: Douglas, Cheyenne South, Buffalo, Glenrock, Torrington, Wheatland, Lusk, Saratoga, Wright, Shoshoni, Midwest

 

Green River Invitational - April 22:

2016 Green River Track Invitational Results - Click on the link to see results

Teams Participating: Green River, Natrona, Riverton, Rock Springs, Evanston, Rawlins, Lander, Pinedale, Big Piney, Lyman, Kemmerer, H.E.M., Farson-Eden, Little Snake River, Encampment

 

Pine Bluffs Invitational - April 22:

Teams Participating: Pine Bluffs, Burns, Southeast, Guernsey-Sunrise, Chugwater, Lingle-Ft. Laramie, Rock River

 

Scottsbluff, NE Invitational - April 22:

Wyoming Teams Participating: Kelly Walsh, Cheyenne Central

 

Custer, SD Invitational - April 22:

Wyoming Teams Participating: Newcastle

 

Liberty Bell Invitational at Littleton, CO - April 22-23:

Wyoming Teams Participating: Gillette

 

Dan Hansen Invitational at Sheridan - April 23:

Teams Participating: Sheridan, Gillette, Kelly Walsh, Buffalo, Cody, Big Horn, Tongue River, Normative Services

 

Lovell Invitational - April 23:

Teams Participating: Lovell, Powell, Rocky Mountain, Greybull, Riverside, Meeteetse, Burlington

 

Frostbite Invitational at Dubois - April 23:

Teams Participating: Dubois, Sundance, Wind River, Wyoming Indian, St. Stephens

 

Upton Invitational - April 23:

Teams Participating: Upton, Moorcroft, Sundance, Lusk, Arvada-Clearmont, Hulett, Midwest, Kaycee, Glendo, Chugwater

 

Poudre Invitational at Ft. Collins, CO - April 23:

Teams Participating: Cheyenne East, Laramie

 

Davis Invitational at Kaysville, UT - April 23:

Wyoming Teams Participating: Rock Springs, Green River, Evanston, Mountain View, Jackson

 

Sky View Invitational at Smithfield, UT - April 23:

Wyoming Teams Participating: Jackson, Star Valley, Cokeville