Volleyball Coaches have voted on which players they believe are the best in their respective conference, for the 2016 season.

4A East:

Rylee Hladky - Campbell County

Hannah Lloyd - Campbell County

Kalina Smith - Campbell County

Carter Mirich - Cheyenne Central

Marina Howard - Cheyenne East

Sydney Montoya - Cheyenne East

Duquesne Moratzka - Cheyenne East

Cosette Stellern - Cheyenne East

Karli Noble - Cheyenne South

Shyann Bastian - Laramie

Lexi Pulley - Laramie

Katie Welniak - Laramie

Kailee Becking - Sheridan

Hailee Frey - Sheridan

 

4A West:

Hailey Barker - Evanston

Kaytlen Freeland - Evanston

Katie Banks - Green River

Andri Dewey - Green River

Taylor Stoeger - Green River

Ashley Rot - Jackson

Madison Dedic - Kelly Walsh

Danilynn Schell - Kelly Walsh

Payton Stack - Kelly Walsh

Madison Vinich - Kelly Walsh

Kristy Dick - Natrona County

Grace DuBay - Natrona County

Bre Kelly - Natrona County

Sarye Thomas - Rock Springs

 

3A East:

Tana Dahlberg - Buffalo

Shea Musselman - Buffalo

Mariah Robinson - Buffalo

McKinsey Barnett - Douglas

Bailey Brooks - Douglas

Madison Hoopman - Douglas

Haedyn Rhoades - Douglas

Taylor Spain - Newcastle

McKayla Earl - Rawlins

Daniela Garcia - Rawlins

Aubrey Jennings - Rawlins

Shelbey Prusia - Torrington

Shelby Connolly - Wheatland

MacKenzie Cottrell - Worland

Bailey Gibbons - Worland

Lyndzi Rich - Worland

 

3A West:

Kalie Chandler - Cody

Jules Novakovich - Cody

Raylee Niper - Lander

McKinley Bradshaw - Lyman

Emily Jackson - Lyman

Lyndee Walker - Lyman

Marley Newton - Mountain View

Baylee Tims - Mountain View

Tayli Stenerson - Powell

Taryn Cass - Riverton

Taylenn Thompson - Riverton

Nancy Webb - Riverton

Rylee Burmester - Star Valley

Riley Haderlie - Star Valley

Jamie Hardy - Star Valley

Shania Warren - Star Valley

 

2A Northeast:

Emily Blaney - Big Horn

Abby Buckingham - Big Horn

Rigan McInerney - Sundance

Teila McInerney - Sundance

Molly O'Connor - Sundance

Jasly Seeley - Sundance

Neci Sundquist - Tongue River

Mackenzie Grubbs - Upton

Grace Rhoden - Upton

Jessica Benedict - Wright

Kodi Edwards - Wright

Heather Rubis - Wright

Kindall Seamands - Wright

Grace Trandahl - Wright

2A Northeast Player of the Year: Heather Rubis - Wright

 

2A Southeast:

Katie Norris - Burns

Allison Berge - Glenrock

Autumn Hiser - Glenrock

Faith Sebesta - Glenrock

Ashley Christianson - Lusk

Trisha Hales - Lusk

Kenzie Graves - Pine Bluffs

Kammie Ragsdale - Pine Bluffs

Sierra Shelit - Pine Bluffs

Hailey Andersen - Southeast

Emily Buchanan - Southeast

Elle Schmitt - Southeast

2A Southeast Player of the Year: Faith Sebesta - Glenrock

 

2A Northwest:

Tatem Edeler - Greybull

Jordan Flitner - Greybull

Dasha Kelso - Greybull

Ky Sorensen - Greybull

Mandi Jo Baxendale - Lovell

Mikkel McIntosh - Lovell

Shelby Wardell - Lovell

Tyra Cheatham - Riverside

Ashtyn Hill - Riverside

Marissa Arnold - Rocky Mountain

Summer Johnson - Rocky Mountain

Tammy Maddock - Shoshoni

Ashley Steffen - Shoshoni

Brianna Thompson - Shoshoni

2A Northwest Player of the Year: Tammy Maddock - Shoshoni

 

2A Southwest:

Ady Applin - Big Piney

Rachel Forester - Big Piney

Cadee Mager - Big Piney

Grace Tanner - Big Piney

Taylor Brunski - Kemmerer

Grace Gregory - Kemmerer

Abby Larson - Kemmerer

Jaylynn Fighting Bear - Wind River

Natasha Lookingbill - Wind River

Shandi Nacota - Wind River

Shoshonna Norris - Wyoming Indian

Josie Standing Elk - Wyoming Indian

2A Southwest Player of the Year: Rachel Forester - Big Piney

 

1A Northeast:

McKenna Auzqui - Arvada-Clearmont

Kristin Klaahsen - Arvada-Clearmont

Holly Roan - Arvada-Clearmont

Maggie Geil - Hulett

Taylor Kennah - Hulett

Wray Penning - Hulett

Katelyn Rathbun - Hulett

Laree Foley - Kaycee

Madison Troll - Kaycee

Ayanah Windsor - Kaycee

Hannah Chapman - Midwest

Evelin Flores - Midwest

Breanna Marker - Midwest

Burgandy Schwindt - Midwest

 

1A Southeast:

Elana Heer - Guernsey-Sunrise

Krista Malcom - Guernsey-Sunrise

Mackenzie Finn - H.E.M.

Cheyenne Hunter - H.E.M.

Cheyenne Tomkins - H.E.M.

Jade Cooper - Lingle-Ft Laramie

Makenna Greenwald - Lingle-Ft Laramie

Kaylynn Jefferson - Lingle-Ft Laramie

Amanda Riley - Lingle-Ft Laramie

Georgia Wollert - Lingle-Ft Laramie

Michelle Bunce - Rock River

Bella Davila - Rock River

 

1A Northwest:

Emily Jensen - Burlington

Emily Mendez - Burlington

Aubry Baker - Dubois

Riley Rux - Dubois

Katelyn Suda - Dubois

Jaycie Wells - Dubois

Devon Curtis - Meeteetse

Matilynn May - Meeteetse

Lolena Brown - St. Stephens

Trinity Goggles - St. Stephens

Madison Anderson - Ten Sleep

Bryley Moore - Ten Sleep

 

1A Southwest:

Janetta Teichert - Cokeville

Lexia Brown - Cokeville

Haily Barkhurst - Encampment

Sierra Martinez - Encampment

McKenzie Powell - Encampment

Paige Powell - Encampment

Carly Griffin - Farson-Eden

Alexis Lehman - Farson-Eden

Mackenzi Reed - Farson-Eden

Maizee Thoren - Farson-Eden

Kirstin Gourlay - Little Snake River

Addie Stanley - Little Snake River

Kilie Wilkerson - Little Snake River

Meredith Lincoln - Saratoga