This is the last week of the regular season.

Monday, October 16:

Class 1A:

Glendo at Wheatland JV - 4:30pm

Wheatland JV 2 Chugwater 0 (25-19, 25-13)

Tuesday, October 17:

Class 4A:

#1 Laramie 3 #4 Cheyenne East 0 (25-20, 25-19, 25-22)

#5 Campbell County 3 #3 Thunder Basin 1 (26-24, 25-15, 22-25, 25-22)

Cheyenne Central 3 Cheyenne South 0 (25-18, 25-20, 25-21)

Class 3A:

#2 Douglas 3 Torrington 0 (25-11, 25-17, 25-22)

#4 Cody 3 Worland 2 (25-18, 25-23, 23-25, 14-25, 16-14)

Class 1A:

Guernsey-Sunrise JV 3 Chugwater 1 (25-9, 18-25, 25-12, 25-9)

H.E.M. 3 Rock River 2 (25-16, 25-23, 22-25, 17-25, 16-14)

Inter-Class:

(#5 3A) Star Valley 3 4A Jackson 0 (25-6, 25-16, 25-12)

Thursday, October 19:

Class 4A:

#1 Laramie 3 Cheyenne Central 0 (25-16, 25-23, 25-19)

#2 Kelly Walsh 3 Natrona 0 (25-17, 25-12, 25-17)

#3 Thunder Basin 3 Sheridan 0 (25-23, 25-22, 25-15)

#4 Cheyenne East 3 Cheyenne South 0 (25-7, 25-9, 25-8)

Class 3A:

#3 Lyman 3 Mountain View 0 (25-22, 25-22, 25-20)

Class 2A:

#1 Sundance 3 Upton 0 (25-17, 25-23, 25-22)

#2 Wright 3 Moorcroft 0 (25-22, 25-12, 25-15)

#5 Big Piney 3 Kemmerer 0 (25-15, 25-18, 25-14)

Class 1A:

Rock River 3 Midwest 0 (25-18, 25-16, 25-14)

St. Stephens at Wyoming Indian JV

Inter-Class:

2A Wind River 3 3A Lander 0 (27-25, 25-14, 28-26)

(#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 3 (#4 2A) Southeast 0 (25-18, 25-20, 25-19)

Friday, October 20:

Class 4A:

#5 Campbell County 3 Sheridan 2 (18-25, 25-21, 19-25, 25-9, 15-11)

Green River 3 Jackson 0 (25-18, 25-13, 25-11)

Evanston 3 Rock Springs 1 (25-22, 23-25, 25-13, 25-16)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Buffalo 1 (25-19, 25-15, 13-25, 25-20)

#2 Douglas 3 Thermopolis 0 (25-15, 25-9, 25-13)

#4 Cody 3 Lander 1 (25-13, 24-26, 25-13, 25-5)

#5 Star Valley 3 Pinedale 0 (25-18, 25-22, 25-19)

Wheatland 3 Newcastle 0 (25-23, 25-11, 25-14)

Riverton 3 Powell 2 (26-24, 23-25, 25-12, 21-25, 15-10)

Class 2A:

#1 Sundance 3 Big Horn 2 (22-25, 22-25, 25-20, 25-17, 20-18)

#4 Southeast 3 Lusk 0 (25-23, 25-17, 25-22)

Upton 3 Tongue River 1 (25-17, 25-27, 25-17, 25-20)

Glenrock 3 Burns 1 (25-14, 22-25, 25-20, 25-18)

Shoshoni 3 Lovell 1 (25-14, 22-25, 25-22, 25-8)

Greybull 3 Riverside 1 (25-23, 25-21, 21-25, 25-17)

Wind River 3 Wyoming Indian 0 (25-20, 25-16, 25-14)

Class 1A:

#2 Little Snake River 3 Saratoga 0 (25-13, 25-21, 25-16)

#3 Encampment 3 #5 Farson-Eden 1 (25-11, 11-25, 25-22, 25-10)

#5 Burlington at Ten Sleep - 5:30pm

Arvada-Clearmont 3 Kaycee 0 (25-19, 27-25, 25-18)

Hulett 3 Midwest 0 (5-12, 25-19, 25-17)

H.E.M. 3 Glendo 0 (FORFEIT)

H.E.M. 3 Chugwater 0 (25-4, 25-17, 25-6)

Meeteetse 3 St. Stephens 0 (25-9, 25-23, 25-12)

Inter-Class:

(#1 1A) Cokeville 3 3A Mountain View 0 (25-19, 25-12, 26-24)

2A Rocky Mountain 3 1A Dubois 2 (29-27, 18-25, 19-25, 25-16, 15-5)

Saturday, October 21:

Class 4A:

Green River 3 Evanston 1 (25-14, 22-25, 25-22, 25-22)

Rock Springs 3 Jackson 0 (25-22, 25-15, 25-22)

Class 3A:

#1 Rawlins 3 Torrington 0 (25-16, 25-14, 25-20)

#2 Douglas 3 Worland 1 (16-25, 25-21, 25-21, 28-26)

#4 Cody 3 Riverton 1 (25-22, 25-22, 22-25, 26-24)

Buffalo 3 Thermopolis 0 (25-18, 25-17, 25-17)

Powell 3 Lander 0 (25-13, 25-16, 25-20)

Mountain View 3 Pinedale 0 (25-21, 25-20, 25-13)

Class 2A:

Glenrock 3 #3 Pine Bluffs 2 (25-20, 15-25, 25-22, 19-25, 15-11)

Big Horn 3 Moorcroft 0 (25-10, 25-21, 25-20)

Shoshoni 3 Rocky Mountain 1 (25-22, 25-17, 17-25, 25-23)

Riverside 3 Lovell 2 (12-25, 19-25, 25-10, 25-23, 15-10)

Class 1A:

#1 Cokeville 3 #3 Encampment 1 (25-10, 25-27, 25-15, 25-20)

#2 Little Snake River 3 #5 Farson-Eden 0 (25-12, 25-16, 25-14)

Meeteetse 3 #5 Burlington 1 (25-13, 25-21, 20-25, 25-23)

Hulett 3 Kaycee 0 (25-23, 25-18, 25-18)

Rock River 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-18, 30-28, 25-16)

Saratoga at H.E.M. - 4:15pm

Dubois 3 Ten Sleep 0 (25-10, 25-19, 25-22)

Inter-Class:

(#2 2A) Wright 3 3A Wheatland 0 (25-7, 25-10, 25-16)

2A Lusk 3 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 1 (21-25, 25-23, 25-17, 25-17)