The only in-state invitational going on this week will be in Casper.

Tuesday, September 19:

Class 4A:

#3 Laramie 3 Cheyenne Central 1 (20-25, 25-19, 25-18, 25-17)

Evanston 3 Rock Springs 2 (23-25, 23-25, 25-17, 25-17, 25-11)

Class 3A:

#3 Worland 3 #5 Powell 2 (25-15, 17-25, 25-22, 24-26, 17-15)

Class 2A:

#3 Southeast 3 Burns 1 (25-27, 25-15, 25-15, 25-9)

Class 1A:

Glendo 3 Wheatland JV 1 (14-25, 25-17, 25-8, 25-16)

Inter-Class:

(#1 2A) Sundance 3 3A Newcastle 0 (25-11, 25-14, 25-15)

Thursday, September 21:

Class 3A:

Cody 3 #5 Powell 1 (25-23, 25-15, 15-25, 25-14)

Class 2A:

#1 Sundance 3 Moorcroft 0 (25-9, 25-20, 25-3)

Glenrock 3 Shoshoni 0 (25-20, 25-13, 25-20)

Greybull 3 Lovell 0 (25-23, 25-16, 25-17)

Class 1A:

Chugwater 3 Wheatland JV 2 (17-25, 13-25, 26-24, 25-20. 15-13)

Rock River 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-2. 26-24, 25-5)

St. Stephens 3 Wind River JV 0 (25-14, 25-19, 25-18)

Inter-Class:

3A Star Valley 3 4A Jackson 0 (26-24, 25-13, 25-14)

3A Riverton 3 4A Evanston 2 (25-19, 21-25, 16-25, 29-27, 15-12)

(#2 2A) Wright 3 3A Newcastle 0 (25-9, 25-4, 25-14)

(#4 2A) Big Piney 3 3A Pinedale 1 (21-25, 25-15, 25-21, 25-22)

3A Lyman 3 2A Kemmerer 0 (25-13, 25-17, 25-9)

2A Pine Bluffs 3 (#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 0 (28-26, 25-16, 25-21)

1A Burlington 3 2A Riverside 1 (18-25, 25-14, 25-12, 25-15)

Friday, September 22:

Class 3A:

Buffalo 3 #3 Worland 2 (26-28, 25-13, 21-25, 25-16, 15-9)

Torrington 3 Newcastle 0 (25-13, 25-11, 25-7)

Thermopolis 3 Wheatland 1 (18-25, 25-18, 25-16, 26-24)

Class 2A:

#2 Wright 3 Upton 0 (25-15, 25-15, 25-21)

Tongue River 3 Lovell 0 (25-15, 25-20, 25-20)

Riverside 3 Rocky Mountain 1 (25-18, 25-16, 19-25, 25-18)

Greybull 3 Wind River 0 (25-10, 25-15, 25-15)

Class 1A:

#1 Little Snake River 3 #2 Cokeville 1 (25-27, 25-20, 25-19, 25-18)

#3 Encampment 3 #5 Farson-Eden 1 (25-22, 26-28, 25-20, 26-24)

#4 Farson-Eden 3 Saratoga 1 (25-18, 13-25, 25-21, 25-13)

Sheridan Sophomores 3 Arvada-Clearmont 1 (25-13, 25-19, 15-25, 25-14)

Dubois 3 Meeteetse 2 (25-23, 20-25, 16-25, 25-9, 15-12)

Burlington 3 St. Stephens 0 (25-19, 25-21, 25-19)

Inter-Class:

2A Glenrock 3 (#5 1A) Lingle-Ft. Laramie 0 (25-13, 25-14, 25-20)

(#4 2A) Lusk 3 1A Guernsey-Sunrise 0 (25-15, 25-18, 25-6)

1A H.E.M. 3 2A Wyoming Indian 2 (24-26, 25-18, 27-25, 14-25, 15-13)

Casper invitational:

Pool A:

(#3 4A) Laramie 2 (#1 3A) Rawlins 0 (25-20, 25-21)

4A Cheyenne Central 2 2A Big Horn 0 (25-13, 25-14)

(#3 4A) Laramie 2 4A Cheyenne Central 0 (25-16, 25-21) (Non-Conference Game)

(#1 3A) Rawlins 2 2A Big Horn 0 (5-11, 25-17)

(#3 4A) Laramie 2 2A Big Horn 0 (25-21, 25-16)

(#1 3A) Rawlins 2 4A Cheyenne Central 1 (23-25, 25-9, 15-11)

Pool B:

(#2 4A) Cheyenne East 2 3A Mountain View 0 (25-22, 25-20)

(#2 3A) Douglas 2 4A Rock Springs 0 (25-16, 25-11)

(#2 4A) Cheyenne East 2 4A Rock Springs 0 (25-18, 25-16)

(#2 3A) Douglas 2 3A Mountain View 0 (25-18, 25-24)

(#2 4A) Cheyenne East 2 (#2 3A) Douglas 1 (22-25, 25-23, 15-6)

3A Mountain View 2 4A Rock Springs 0 (25-23, 25-22)

Pool C:

(#1 4A) Kelly Walsh 2 4A Cheyenne South 0 (25-6, 25-14)

(#4 3A) Riverton 2 (#5 4A) Green River 0 (25-18, 25-20)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 (#4 3A) Riverton 0 (25-11, 25-19)

(#5 4A) Green River 2 4A Cheyenne South 0 (25-10, 25-6)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 (#5 4A) Green River 0 (25-16, 25-19) (Non-Conference Game)

(#4 3A) Riverton 2 4A Cheyenne South 0 (25-20, 25-19)

Pool D:

(#5 4A) Natrona 2 3A Lander 0 (25-18, 25-16)

(#4 4A) Campbell County 2 4A Sheridan 1 (25-13, 24-26, 15-12) (Non-Conference Game)

(#5 4A) Natrona 2 (#4 4A) Campbell County 1 (24-25, 25-24, 15-13)

4A Sheridan 2 3A Lander 0 (25-19, 25-21)

(#5 4A) Natrona 2 4A Sheridan 0 (25-10, 25-19)

(#4 4A) Campbell County 2 3A Lander 0 (25-15, 25-19)

Saturday, September 23:

Class 4A:

Evanston 3 Jackson 0 (25-18, 25-8, 25-8)

Class 3A:

#3 Worland 3 Wheatland 0 (25-8, 25-8, 25-18)

Torrington 3 Thermopolis 0 (25-7, 25-17, 25-21)

Cody 3 Buffalo 0 (25-11, 25-16, 25-18)

Class 2A:

#2 Wright 3 Tongue River 0 (25-21, 25-10, 25-17)

#4 Lusk 3 Glenrock 2 (25-20, 16-25, 19-25, 25-20, 15-10)

Greybull 3 Rocky Mountain 0 (25-14, 25-19, 25-22)

Shoshoni 3 Riverside 0 (25-23, 25-14, 25-12)

Philip, SD 2 Moorcroft 0 (25-20, 25-15)

Rapid City, SD Christian 2 Moorcroft 1 (24-26, 25-19, 25-16)

Pine Bluffs 2 Morrill, NE 0 (25-11, 25-16)

Pine Bluffs 2 Crawford, NE 0 (25-14, 25-23)

Pine Bluffs 2 Potter-Dix, NE 0 (22-25, 25-13, 25-14)

Potter-Dix, NE 2 Burns 0 (25-18, 25-17)

Burns 2 Sedgwick, CO 0 (25-19, 25-16)

Burns 2 Crawford, NE 0 (25-9, 25-21)

Class 1A:

#2 Cokeville 3 Saratoga 0 (25-12, 25-8, 25-13)

#2 Cokeville 3 #3 Encampment 0 (25-21, 25-23, 25-12)

Ten Sleep 3 Arvada-Clearmont 1 (25-17, 26-24, 25-19)

Harrison, NE Sioux County 3 Guernsey-Sunrise 2 (25-19, 21-25, 25-19, 22-25, 15-10)

Meeteetse 3 St. Stephens 0 (25-22, 25-14, 25-15)

Burlington 3 Dubois 2 (25-18, 22-25, 23-25, 25-20, 15-10)

Inter-Class:

3A Pinedale 3 2A Kemmerer 0 (5-13, 27-25, 25-16)

Casper Invitational:

Gold Bracket:

(#2 4A) Cheyenne East 2 (#4 4A) Campbell County 1 (25-23, 23-25, 15-8) (Non-Conference Game)

(#2 3A) Douglas 2 (#5 4A) Natrona 0 (25-23, 25-17)

(#1 3A) Rawlins 2 (#1 4A) Kelly Walsh 1 (25-21, 23-25, 15-11)

(#3 4A) Laramie 2 (#4 3A) Riverton 0 (25-11, 25-20)

(#1 4A) Kelly Walsh 2 (#4 4A) Campbell County 0 (25-13, 25-18)

(#4 3A) Riverton 2 (#5 4A) Natrona 1 (21-25, 25-22, 15-10)

(#2 4A) Cheyenne East 2 (#1 3A) Rawlins 0 (25-7, 25-13)

(#3 4A) Laramie 2 (#2 3A) Douglas 1 (25-22, 18-25, 15-9)

(#2 4A) Cheyenne East 2 (#3 4A) Laramie 0 (26-24, 25-20) 1st Place (Non-Conference Game)

Silver Bracket:

3A Mountain View 2 4A Rock Springs 0 (25-18, 25-23)

(#5 4A) Green River 2 3A Lander 0 (25-19, 25-16)

4A Cheyenne Central 2 2A Big Horn 0 (25-18, 25-8)

4A Sheridan 2 4A Cheyenne South 0 (25-19, 25-13) (Non-Conference Game)

2A Big Horn 2 4A Rock Springs 0 (25-21, 25-22)

4A Cheyenne South 2 3A Lander 1 (19-25, 25-21, 15-12)

4A Cheyenne Central 2 3A Mountain View 0 (25-18, 25-12)

(#5 4A) Green River 2 4A Sheridan 1 (25-12, 23-25, 15-6)

4A Cheyenne Central 2 (#5 4A) Green River 1 (25-21, 13-25, 15-8) 1st Place

JV Silver Bracket:

Natrona JV 2 1A Midwest 0 (25-18, 25-10)

1A Kaycee 2 Big Horn JV 0 (25-11, 25-13)

Cheyenne Central JV 2 1A Midwest 0 (25-7, 25-23)

Mountain View JV 2 1A Kaycee 1 (22-25, 25-15, 15-7)