Eight teams in each class have one more weekend to play, and a chance to win the state championship.

Here are the standings for games played up to and including November 2, 2014.

Some scores are missing.

Anyone with information on a missing score, is asked to email: scores@wyopreps.com.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A East: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cheyenne East 10-0, 27-4

Cheyenne Central 7-3, 15-9

Gillette 6-4, 19-16

Sheridan 5-5, 19-18

Laramie 1-9, 8-23

Cheyenne South 1-9, 5-21

 

4A West: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Natrona 9-1, 26-8

Kelly Walsh 9-1, 29-5

Riverton 6-4, 21-12

Evanston 4-6, 15-10

Green River 1-9, 10-21

Rock Springs 1-9, 9-22

 

3A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Douglas 8-2, 19-14

Worland 6-4, 19-13

Newcastle 3-7, 13-18

Buffalo 1-9, 9-20

 

3A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Rawlins 9-1, 22-10

Torrington 6-4, 14-11

Wheatland 4-6, 15-18

Glenrock 3-7, 3-25

 

3A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Powell 6-0, 29-2

Lovell 2-4, 23-11

Lander 2-4, 8-22

Cody 2-4, 13-17

 

3A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Mountain View 6-0, 24-5

Star Valley 4-2, 12-14

Jackson 2-4, 18-15

Pinedale 0-6, 3-23

 

2A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Wright 8-0, 25-5

Big Horn 6-2, 21-9

Tongue River 3-5, 8-20

Sundance 3-5, 9-19

Moorcroft 0-8, 2-21

 

2A Southeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Southeast 8-0, 22-3

Burns 5-3, 18-8

Pine Bluffs 5-3, 17-7

Lusk 1-7, 7-14

Saratoga 1-7, 10-15

 

2A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Shoshoni 8-0, 19-6

Thermopolis 5-3, 21-10

Greybull 5-3, 17-11

Rocky Mountain 2-6, 9-17

Riverside 0-8, 3-21

 

2A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Lyman 8-0, 18-7

Kemmerer 5-3, 13-13

Wind River 5-3, 16-13

Big Piney 1-7, 6-16

Wyoming Indian 1-7, 5-18

 

1A Northeast: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Hulett 8-0, 18-7

Kaycee 5-3, 17-9

Upton 5-3, 15-12

Midwest 1-7, 2-19

Arvada-Clearmont 1-7, 3-24

 

1A Southeast:

Rock River 11-10 (no score reported from 10/22 vs. Laramie Sophomores)

H.E.M. 10-12

Lingle-Ft. Laramie 10-13

Guernsey-Sunrise 8-13

Glendo 3-8 (no score reported from 10/22 vs. Laramie Sophomores)

 

1A Northwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Meeteetse 7-1, 8-17

Burlington 5-3, 13-15

Dubois 5-3, 14-12

Ten Sleep 3-5, 7-10

St. Stephens 0-8, 0-16

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record).

Encampment 4-1, 21-3

Little Snake River 4-1, 20-3

Cokeville 1-2, 15-15

Farson-Eden 0-5, 8-14