The top 4 teams from each region are moving on to the state tournament.

Here are the standings for games played up to and including October 28th, 2018.

Some scores are missing.

Records will be updated when the missing scores are reported in.

Click on various team names, to go their respective page, so you can see their schedule.

4A Northeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Thunder Basin 6-0, 25-9

Campbell County 3-3, 16-18

Natrona 2-4, 14-20

Sheridan 1-5, 10-22

 

4A Southeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Laramie 6-0, 22-10

Cheyenne Central 4-2, 21-11

Cheyenne East 2-4, 13-19

Cheyenne South 0-6, 5-23

 

4A Northwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Kelly Walsh 6-0, 31-2

Cody 4-2, 25-4

Riverton 2-4, 19-15

Rock Springs 0-6, 9-22

 

4A Southwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Star Valley 6-0, 26-6

Green River 3-3, 11-17

Evanston 3-3, 17-16

Jackson 0-6, 2-15 (2 scores missing and no scores reported from Pocatello, ID tournament)

 

3A Northeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Douglas 6-0, 27-7

Buffalo 4-2, 13-15

Thermopolis 2-4, 5-22

Newcastle 0-6, 6-24

 

3A Southeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Rawlins 6-0, 29-4

Torrington 4-2, 10-20

Burns 2-4, 11-15

Wheatland 0-6, 4-22

 

3A Northwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Powell 6-0, 18-13

Worland 4-2, 16-14

Lander 2-4, 16-13

Lovell 0-6, 7-22

 

3A Southwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Lyman 6-0, 33-0

Mountain View 4-2, 22-9

Pinedale 2-4, 16-11

Big Piney 0-6, 0-25

 

2A Northeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Wright 6-0, 26-5

Big Horn 4-2, 15-18

Sundance 2-4, 12-15

Moorcroft 0-6, 8-17

 

2A Southeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Pine Bluffs 5-1, 22-6

Southeast 5-1, 19-10

Glenrock 2-4, 20-11

Lusk 0-6, 10-15

 

2A Northwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Greybull 6-0, 25-3

Rocky Mountain 4-2, 18-7

Tongue River 2-4, 8-17 (3 scores missing)

Riverside 0-6, 5-21

 

2A Southwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Shoshoni 6-0, 16-13 (1 score missing)

Wind River 3-3, 13-14 (1 score missing)

Kemmerer 3-3, 9-15 (4 scores missing)

Wyoming Indian 0-6, 6-19 (3 scores missing)

 

1A Northeast: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Kaycee 7-1, 18-8 (1 score missing)

Arvada-Clearmont 5-3, 12-12

Upton 3-5, 7-18

Midwest 3-5, 10-15

Hulett 2-6, 5-19

 

1A Southeast:

Lingle-Ft. Laramie 18-8

Rock River 13-9

Glendo 7-8 (3 scores missing)

H.E.M. 12-15 (1 score missing)

Chugwater 2-10

Guernsey-Sunrise 2-22

 

1A Northwest: (Quadrant Record listed first, then Overall Record)

Meeteetse 7-0, 19-7 (1 score missing)

Dubois 4-4, 10-14 (2 scores missing)

Burlington 3-3, 12-13 (2 scores missing)

St. Stephens 2-6, 7-17

Ten Sleep 1-4, 1-18 (4 scores missing)

 

1A Southwest: (Conference Record listed first, then Overall Record)

Cokeville 8-0, 24-10

Saratoga 6-2, 20-4 (1 score missing)

Farson-Eden 4-4, 15-8 (2 scores missing)

Little Snake River 2-6, 9-14 (3 scores missing)

Encampment 0-8, 9-13