The big in-state wrestling meet this week are at Green River, Wind River, Newcastle, and Torrington.

Kelly Walsh 36 Cheyenne South 34

Natrona 57 Cheyenne South 9

Cheyenne East 49 Laramie 28 - Click here to see results

Evanston at West Valley City, UT Hunter

Wheatland 48 Mitchell, NE 30 - Click here to see results

Wheatland 42 Gering, NE 42 - Click here to see results

Ft. Collins, CO Poudre 58 Laramie 21 - Click here to see results

Natrona 45 Cheyenne East 42 - Click here to see results

Worland 51 Riverton 24 - Click here to see results

Douglas at Rawlins

Lovell at Cody

Kemmerer 36 Mountain View 36

Lingle-Ft. Laramie at Kimball, NE

H.E.M. at Walden, CO North Park

Mullen, NE 39 Southeast 23 Click here to see results

Hemingford, NE 48 Southeast 27 Click here to see results

 

Thoman Memorial Duals at Green River Jan. 15-16:

Pool A Standings: Green River 6-0, Cheyenne East 5-1, Douglas 4-2, Riverton 3-3, Rifle, CO 2-4, Kelly Walsh 1-5, Lander 0-6

Pool B Standings: Vernal, UT Uintah 6-0, Scottsbluff, NE 4-2, Evanston 3-3, Worland 3-3, Rock Springs 3-3, Cheyenne South 2-4, Jackson 0-6

Gold Bracket: Green River 3-0, Vernal, UT Uintah 2-1, Cheyenne East 1-2, Scottsbluff, NE 0-3

Silver Bracket: Evanston 3-0, Douglas 2-1, Worland 1-2, Riverton 0-3

Bronze Bracket: Kelly Walsh, Lander, Cheyenne South, Rock Springs, Jackson, Rifle, CO

Teams Participating: Green River, Cheyenne East, Cheyenne South, Kelly Walsh, Riverton, Rock Springs, Evanston, Worland, Douglas, Lander, Jackson

 

Don Runner Wrestling Invitational at Wind River Jan. 15-16:

Greybull/Riverside wins by 6 points ahead of Rocky Mountain. 19 teams competed.

Teams Participating: Wind River, Wyoming Indian, Lovell, Mountain View, Pinedale, Wright, Big Piney, Cokeville, Dubois, Greybull/Riverside, H.E.M., Kemmerer, Rocky Mountain, Saratoga, Shoshoni, Thermopolis

 

Newcastle Invitational Jan. 15:

Newcastle/Upton wins by 30 points ahead of Gillette's JV

Teams Participating: Newcastle/Upton, Sundance, Lusk, Hulett

 

Cowboy Invitational at Miles City, MT Jan. 15-16:

Gillette placed 3rd out of 26 teams.

Wyoming Teams Participating: Gillette, Sheridan, Buffalo, Cody, Moorcroft

 

Univ. of Nebraska Kearney Midwest Duals Jan. 15-16:

Wyoming Teams Participating: Cheyenne Central

 

Madison Invitational at Rexburg, ID Jan. 15-16:

Star Valley wins the 14 team meet.

Wyoming Teams Participating: Star Valley

 

Missoula, MT Invitational Jan. 15-16:

Powell places 3rd out of 32 teams.

Wyoming Teams Participating: Powell

 

Rockwell Rumble at Orem, UT Jan. 15-16

Lyman placed tied for 34th out of 60 teams.

Wyoming Teams Participating: Lyman

 

Blazer Duals at Torrington Jan. 16:

1st Place: Laramie 39 Torrington 36

3rd Place: Natrona 46 Glenrock 30

Teams Participating: Torrington, Laramie, Natrona, Glenrock, Rawlins, Wheatland, Burns/Pine Bluffs

 

Cheyenne East JV Invitational Jan. 16:

Varsity Teams Participating: Lingle-Ft. Laramie

 

Knights Invite at Dunning, NE Sandhills Jan. 16:

Southeast placed 11th out of 20 teams.

Wyoming Teams Participating: Southeast