Boys Basketball Standings: February 19th
Records below are for games played up to and including Saturday, February 19th.
4A East: (Conference record listed first, then overall record)
Gillette 7-1, 18-2
Laramie 7-2, 12-10
Sheridan 5-3, 14-6
East 4-4, 11-9
Central 1-7, 2-18
Kelly Walsh 1-8, 1-20
4A West: (Conference record listed first, then overall record)
Rock Springs 7-1, 19-2
Evanston 6-2, 16-5
Natrona 6-3, 14-6
Riverton 4-5, 13-9
Star Valley 2-6, 8-13
Green River 0-8, 4-15
3A East: (Conference record listed first, then overall record)
Torrington 13-1, 17-4 (Clinched 1st place)
Buffalo 11-3. 17-4
Wheatland 10-4, 17-5
Rawlins 9-5, 15-5
Douglas 9-6, 12-11
Newcastle 6-8. 10-12
Thermopolis 2-12, 3-19
Glenrock 2-12, 4-19
South 1-12, 2-18
3A West: (Conference record listed first, then overall record)
Powell 10-2, 11-8
Worland 9-3, 12-9
Jackson 8-4, 11-9
Lander 8-4, 9-11
Cody 6-6, 8-14
Lyman 6-6, 10-10
Mountain View 2-11, 5-17
Pinedale 0-13, 0-20
2A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)
Big Horn 8-0, 22-0
Tongue River 5-3, 13-8
Wright 3-5, 13-10
Moorcroft 3-5, 14-8
Sundance 1-7, 3-17
2A Southeast: (Conference record listed first, then overall record)
Lusk 7-1, 18-4
Burns 4-4, 12-8
Lingle-Ft. Laramie 4-4, 13-7
Pine Bluffs 3-5, 12-9
Southeast 2-5, 6-14
2A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)
Lovell 8-0, 19-2
Rocky Mountain 6-2, 11-10
Riverside 3-5, 6-14
Greybull 2-6, 6-15
Shoshoni 1-7, 6-15
2A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)
Kemmerer wins coin-flip tie-breaker vs. WIHS for #1 SW Seed.
Kemmerer 7-1, 17-5
Wyoming Indian 7-1, 18-5
Wind River 4-4, 12-12
Big Piney 1-7, 7-16
Saratoga 1-7, 4-16
1A Northeast: (Conference record listed first, then overall record)
Kaycee 8-0, 17-6
Upton 6-2, 10-11
Hulett 4-4, 5-13
Normative Services 2-6, 2-15
Arvada-Clearmont 0-8, 1-18
1A Southeast:
Midwest 12-11
Rock River 10-9
Glendo 4-12
Guernsey 4-16
Chugwater 0-14
1A Northwest: (Conference record listed first, then overall record)
St. Stephens 7-1, 16-5
Burlington 6-2, 11-9
Ten Sleep 5-3, 15-6
Dubois 2-6, 6-12
Meeteetse 0-8, 5-15
1A Southwest: (Conference record listed first, then overall record)
Little Snake River 8-0, 22-0
H.E.M. 6-2, 18-3
Cokeville 4-4, 10-10
Farson-Eden 1-7, 4-16
Encampment 1-7, 8-13