Wyoming High School Boys Basketball Scoreboard: Feb. 10-14, 2015
Teams need to start making their second run through the conference, if they haven't already.
Here are the schedules and scores for the week.
Tuesday, February 10:
Class 1A:
Rock River 63 Glendo 24
Thursday, February 12:
Class 4A:
#4 Kelly Walsh 49 #1 Natrona 31
Evanston 51 Green River 44
Class 2A:
Wright 55 Moorcroft 53
Class 1A:
Normative Services 76 Arvada-Clearmont 58
Inter-Class:
2A Greybull 77 (#1 1A) Burlington 69
Friday, February 13:
Class 4A:
#2 Sheridan 60 #5 Cheyenne East 54 OT
#3 Laramie 65 Cheyenne South 49
Riverton 62 Green River 35
Rock Springs 49 Evanston 46
Gillette 63 Cheyenne Central 45
Class 3A:
#1 Worland 76 Douglas 56
#2 Glenrock 63 #5 Wheatland 56
#4 Rawlins 62 Torrington 30
Buffalo 69 Newcastle 27
Cody 55 Lovell 53
Mountain View 63 Jackson 56
Star Valley 55 Pinedale 36
Class 2A:
#1 Pine Bluffs 57 Burns 22
#2 Wyoming Indian 87 #5 Big Piney 67
#3 Rocky Mountain 46 Greybull 42
Tongue River 75 Sundance 41
Lusk 65 Southeast 25
Saratoga 54 Walden, CO North Park 37
Shoshoni 50 Riverside 28
Wind River 87 Kemmerer 47
Class 1A:
#2 Little Snake River 43 #5 Cokeville 34
#3 Kaycee 83 Arvada-Clearmont 53
#4 Lingle-Ft. Laramie 52 Rock River 37
Upton 74 Normative Services 56
Hulett 58 Midwest 47
Harrison, NE Sioux County 53 Guernsey-Sunrise 41
St. Stephens 79 Ten Sleep 51
Encampment 61 Farson-Eden 46
Inter-Class:
(#1 1A) Burlington 74 2A Thermopolis 65
Saturday, February 14:
Class 4A:
Cheyenne Central 48 #2 Sheridan 42
Gillette 60 #5 Cheyenne East 48
Riverton 57 Rock Springs 55 OT
Class 3A:
#1 Worland 64 Newcastle 24
#2 Glenrock 56 Torrington 28
Powell 82 #3 Lander 62
#4 Rawlins 70 #5 Wheatland 48
Buffalo 64 Douglas 61
Jackson 59 Pinedale 41
Class 2A:
#1 Pine Bluffs 65 Lusk 53
#2 Wyoming Indian 90 Kemmerer 48
#3 Rocky Mountain 59 Thermopolis 41
Wind River 66 #5 Big Piney 58
Big Horn 68 Moorcroft 47
Wright 60 Sundance 59
Southeast 67 Burns 34
Greybull 55 Shoshoni 44
Class 1A:
#1 Burlington 77 Dubois 50
#2 Little Snake River 65 Farson-Eden 27
#3 Kaycee 55 #4 Lingle-Ft. Laramie 53
Encampment 59 #5 Cokeville 45
Normative Services 70 Hulett 58
Upton 58 Arvada-Clearmont 39
Rock River 62 Midwest 56
Glendo 54 Guernsey-Sunrise JV 45
Meeteetse 51 Ten Sleep 40
Inter-Class:
3A Star Valley 55 (#4 2A) Lyman 38
3A Lovell 56 2A Tongue River 35
2A Saratoga 46 1A H.E.M. 39