Post-season accolades have been announced!

Here are the names of those that made all-state and all-conference.

Coaches from the Wyoming Coaches Association are the voters.

4A All-State:

Goalies:

Logan Ridgeway - Riverton (2011 selection)

Cole Smith - Sheridan

Jon Miller - Laramie

Defender:

Gabe Dahmke - Sheridan (2011 selection)

Marcus Couldridge - Kelly Walsh

Todd Gray - Rock Springs

Josh Wright - Riverton

Cameron Skinner - Laramie

Ryan McGhee - Central

Austin Fort - Gillette

Clay Casey - East

Midfielder:

Vitor Nazareth - Laramie (2010 and 2011 selection)

Braydon Drell - Sheridan

Daulton Grube - Rock Springs

Tyler Trumble - Green River (2011 selection)

Jac Collins - Central

Patrick Cardinal - Kelly Walsh

Kade Salisbury - Riverton

Alex German - Gillette

Forward:

Caleb Romsa - Kelly Walsh

Hunter Reece - Sheridan (2011 selection)

Josh Henry - Laramie

Corbin Shriner - Central

Luis Ortiz - Rock Springs

Jake Moore - Sheridan

 

3A All-State:

Goalies:

Marcus Vigil - Lander (2011 selection)

Neil Medders - Buffalo

Ian Feather - Worland

Defenders:

Cameron Olson - Rawlins

Derek Peil - Lander (2011 selection)

Seth Hostetler - Buffalo

Kade Myers - Buffalo

Gus Pierce - Jackson (2011 selection)

Teague Gudderman - Jackson (2011 selection)

Bru Swing - Worland

Austin Frazier - Worland

Christian Munos - Torrington

Midfielders:

Wyatt Fabrizio - Cody (2010 and 2011 selection)

Zach Lempka - Worland (2011 selection)

Lucas Freeze - Jackson

James Lummis - Jackson

Derek Smith - Star Valley

Kyle Leeman - Lander

Wyatt Witty - Buffalo (2010 and 2011 selection)

Dom Rainbolt - Newcastle

Forwards:

Will Horstmann - Jackson

Juan Morillon - Jackson

Kalob Rodriguez - Buffalo (2011 selection)

Austin Roberts - Lander (2011 selection)

Bryce Overcast - Worland

Kris Mull - Worland (2011 selection)

 

4A East All-Conference:

1st Team Goalies:

Cole Smith - Sheridan

Jon Miller - Laramie

Andrew Hays - Gillette

1st Team Defense:

Gabe Dahmke - Sheridan

Scott Brown - Sheridan

Austin Fort - Gillette

Ryan McGhee - Central

Cameron Skinner - Laramie

Blake Wright - Laramie

Clay Casey - East

Raz Lavalais - East

1st Team Midfielders:

Vitor Nazareth - Laramie

Noah Snider - Laramie

Braydon Drell - Sheridan

Sam Letempt - Sheridan

Jac Collins - Central

Luis Morillon - East

Trey Herrera - East

Alex German - Gillette

1st Team Forwards:

Hunter Reece - Sheridan

Jake Moore - Sheridan

Josh Henry - Laramie

Corbin Shriner - Central

Micah Snyder - East

Josue Garcia - Gillette

2nd Team Goalie:

James Segrave - Central

2nd Team Defender:

Austin Vye - Central

Kyle Foster - Central

Scott Passini - Sheridan

Kegan McIlwaine - East

Gorka Lorrondo - Laramie

2nd Team Midfielder:

Riley Ryan - Sheridan

Julio Ortiez - Gillette

Phillip Worshek - Central

Tyler Misener - Central

Shane Noonan - Central

2nd Team Forwards:

Sean O'Hagan - Laramie

Aaron Gann - Central

Caleb Pushcar - East

 

4A West All-Conference:

1st Team Forwards:

Caleb Romsa - Kelly Walsh

Luis Ortiz - Rock Springs

Tristan White - Riverton

Griffin Chadderdon - Natrona

Devian Kurete – Evanston

Tyson Erickson – Green River

1st Team Midfielders:

Daulton Grube – Rock Springs

Tyler Trumble – Green River

Patrick Cardinal – Kelly Walsh

Kade Salisbury – Riverton

Carlos Lopez – Rock Springs

Dalton Shipman - Natrona

Michael Bays - Kelly Walsh

Alex Lutz - Natrona

1st Team Defenders:

Marcus Couldridge - Kelly Walsh

Josh Wright - Riverton

Austin Lever - Rock Springs

Tanner Trumble - Green River

Austin Zimmerman - Casper Kelly Walsh

Todd Gray - Rock Springs

Jared Goglio - Green River

Jon Brown - Kelly Walsh

1st Team Goal Keepers:

Logan Ridgeway - Riverton

Kenyon Baker - Green River

Tyler Chandler - Evanston

2nd Team Forward:

Shayden Coulson - Riverton

2nd Team Midfielders:

Cody Lucas - Green River

Zach Zenk - Riverton

Brecken Biggs - Natrona

Norman Cardinal - Kelly Walsh

Peter Potjer - Evanston

2nd Team Defenders:

Caleb Ogg - Riverton

Braxton Rosette - Rock Springs

Tyler Wilkinson - Rock Springs

2nd Team Goal Keepers:

Gus Wagner - Rock Springs

Connor Diller - Kelly Walsh

Ben Peiper - Natrona

 

3A East All-Conference:

No list has been provided by or to the Wyoming Coaches Association yet. Check back later.

 

3A West All-Conference:

Goalie:

Travis  Kinslow - Star Valley

Ian Feather - Worland

Defense:

Trey Goodmann - Jackson

Gus Pierce - Jackson

Bru Swing - Worland

Austin Frazier - Worland

Keithen Schwahn - Powell

Alex Valencia - Pinedale

Midfielders:

Cooper Wise - Powell

Lucas Freeze - Jackson

James Lummis - Jackson

Wyatt Fabrizio - Cody

Zack Lempka - Worland

Derek Smith - Star Valley

Forwards:

Will Horstman - Jackson

Juan Morillon - Jackson

Kris Mull - Worland

Bryce Overcast - Worland