Football 4A All-State Selections
Sheridan's Jordan Roberts is a 3X All State 4A Selection, twice with Gillette and once with Sheridan. He finished with 2688 yards and 38 touchdowns this season. Evanston's Matt Eddington is a two time All State pick. Both are seniors to highlight the 4A list.
Offense:
Tight Ends:
1st Team: Riley Ryan - Sheridan (unanimous)
1st Team: Ryan Anaya - Natrona
2nd Team: Joe Ash - East
2nd Team: Chance Malmstrom - Rock Springs
Wide Receivers:
1st Team Terry Jackson - Kelly Walsh
1st Team: David Riedl - Central
1st Team: Tyler Chandler - Evanston
1st Team: Gabe Dahmke - Sheridan
1st Team: Dani Fischer - Gillette
2nd Team: Cameron Jaure - East
2nd Team: Brecken Biggs - Natrona
2nd Team: Craig Welniak - Laramie
2nd Team: Tanner Moser - Gillette
2nd Team: Zach Legerski - Rock Springs
2nd Team: Logan Eads - Natrona
Offensive Lineman:
1st Team: Aaron Gray - Sheridan
1st Team: Anthony Valdez - East
1st Team: Jake Thomas - Natrona
1st Team: Caleb Olson - Gillette
1st Team: Collin Eisenman - Sheridan
1st Team: Reece Bown - Evanston
1st Team: Tod Wenger - East
1st Team: Colter Bentley - Natrona
2nd Team: Josh Teeter - Laramie
2nd Team: Mitch Godwin - Sheridan
2nd Team: Dallas Buller - Rock Springs
2nd Team: Matt Brown - Gillette
2nd Team: Shane Officer - Evanston
2nd Team: Austin Wright - Kelly Walsh
2nd Team: Chad Reay - Rock Springs
2nd Team: James Marshall - South
Quarterback:
1st Team: Kade Wasson - Gillette
1st Team: Cody Vollmar - Natrona
2nd Team: Trevon Hinker - East
2nd Team: Will Barker - Evanston
Running Back:
1st Team: Jordan Roberts - Sheridan (unanimous)
1st Team: Matt Eddington - Evanston
1st Team: Jeremy Woods - East
1st Team: Nick Bazemore - Gillette
2nd Team: Josh Flannigan - Natrona
2nd Team: Tanner McQuillan - Rock Springs
2nd Team: Denton Wilson - Kelly Walsh
2nd Team: Hayes Stone - East
Punter:
1st Team: Josh Flannigan - Natrona
2nd Team: Kyler Robinson - Central
At-Large Offense:
1st Team: Trevon Hinker - East (unanimous)
2nd Team: Kyler Robinson - Central
Defense:
Ends:
1st Team: Caleb Seghetti - Natrona (unanimous)
1st Team: Aaron Gray - Sheridan
1st Team: Austen Motily - East
1st Team: Shane Noonan - Central
2nd Team: Caleb Sawyer - Sheridan
2nd Team: Scott Lowe - Evanston
2nd Team: Jake Thomas - Natrona
2nd Team: Austin Wright - Kelly Walsh
Down Lineman:
1st Team: Adam Britton - Natrona
1st Team: Anthony Valdez - East
1st Team: Braxton Rosalez - Sheridan
1st Team: Brady Wilkison - Laramie
2nd Team: Austin Wiggins - Evanston
2nd Team: Dallas Buller - Rock Springs
2nd Team: Colter Bentley - Natrona
2nd Team: Trenton Curtis - East
2nd Team: Jordan Hilling - Kelly Walsh
Linebackers:
1st Team: Dan Reese - Natrona
1st Team: Matt Carver - Central
1st Team: Joe Ash - East
1st Team: Collin Eisenman - Sheridan
1st Team: Chance Malstrom - Rock Springs
2nd Team: Tyler Stout - Evanston
2nd Team: Austin Ducello - Natrona
2nd Team: Riley Ryan - Sheridan
2nd Team: Connor Dewine - Gillette
2nd Team: Matt Eddington - Evanston
Defensive Backs:
1st Team: Cody Vollmar - Natrona
1st Team: Cameron Jaure - East
1st Team: Burke Burgess - Gillette
1st Team: Birney Brayton - Sheridan
1st Team: Matt Munoz - Central
1st Team: Michael Shifrar - Sheridan
2nd Team: Trey Herrera - East
2nd Team: Brecken Biggs - Natrona
2nd Team: Kirk Durtsche - Kelly Walsh
2nd Team: Rocco O'Neill - Evanston
2nd Team: Stallone Cruz - Rock Springs
2nd Team: Issac Cooper - Natrona
Kick Return Specialist:
1st Team: Dani Fischer - Gillette (unanimous)
2nd Team: Cody Vollmar - Natrona
Kicking Specialist:
1st Team: Taylor King - Natrona (unanimous)
2nd Team: Riley Ryan - Sheridan
At-Large Defense:
1st Team: Brecken Biggs - Natrona
2nd Team: Trey Herrera - East
4A Offensive Player of the Year:
1st Team: Jordan Roberts - Sheridan (unanimous)
2nd Team: Cody Vollmar - Natrona
4A Defensive Player of the Year:
1st Team: Colin Eisenman - Sheridan (unanimous)
2nd Team: Dan Reese - Natrona
4A Lineman of the Year:
1st Team: Aaron Gray - Sheridan (unanimous)
2nd Team: Jake Thomas - Natrona