Most teams have 2 weeks of rust to shake off, now that every team is back in action.

Tuesday, January 5:

Class 3A:

#3 Douglas 41 Glenrock 38

Class 1A:

#4 Encampment 66 Laramie Sophomores 40

Inter-Class:

3A Newcastle 66 2A Lusk 42

2A Moorcroft 42 (#5 1A) Hulett 29

2A Greybull 69 1A Burlington 34

Wednesday, January 6:

Class 1A:

Grace, ID 59 #5 Cokeville 34

Thursday, January 7:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

Natrona 68 Sheridan 52 - Drew Switzer (Natrona) with 32 points

Windsor, CO 75 Riverton 49

Evanston 44 Laramie 42

#4 Cheyenne East 71 #5 Rock Springs 57

#1 Cheyenne Central 55 Kelly Walsh 50

#2 Cheyenne South 68 Green River 33

Class 3A:

#4 Worland 57 #5 Cody 49

Class 2A:

Sundance 71 Newell, SD 47

Class 1A:

Little 6 Invitational at Midwest:

Normative Services 71 Midwest 62 (Non-Conference Game)

Arvada-Clearmont 58 Normative Services 44 (Non-Conference Game)

Inter-Class:

(#4 2A) Big Piney 56 3A Pinedale 34

(#1 1A) Upton 62 2A Moorcroft 41

Big Horn Basin Tournament at Lovell:

3A Powell 41 2A Rocky Mountain 39 - Kayden Moore (Powell) with buzzer beater

(#3 2A) Wyoming Indian 72 (#2 1A) Burlington 59 - Buell Robinson (WIHS) with 29 points

3A Lovell 74 2A Thermopolis 61

Winter Classic at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

(#3 1A) Kaycee 48 2A Southeast 44

2A Big Horn 57 2A Burns 16

(#5 2A) Pine Bluffs 66 2A Tongue River 32

Friday, January 8:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

#4 Cheyenne East 60 Riverton 55

Laramie 43 Kelly Walsh 34

Sheridan 49 Green River 36

#5 Rock Springs 74 Windsor, CO 71 OT

#4 Cheyenne East 54 Natrona 46

#1 Cheyenne Central 65 Evanston 55

#2 Cheyenne South 73 Riverton 55 - Isaiah Dicks (South) 35 points

Class 3A:

Jackson 61 Mountain View 41

Rawlins 56 Pinedale 46

Class 1A:

Normative Services 66 #5 Hulett 65

St. Stephens 71 Dubois 36

Crawford, NE 46 Lingle-Ft. Laramie 45

Morrill, NE 43 Guernsey-Sunrise 32

Little 6 Invitational at Midwest:

Arvada-Clearmont 55 H.E.M. 52

Rock River 56 Normative Services 42

Arvada-Clearmont 55 Rock River 27

Meeteetse 61 Midwest 36

Inter-Class:

(#1 1A) Upton 45 2A Sundance 37

(#4 1A) Encampment 71 2A Saratoga 54

Big Horn Basin Tournament at Lovell:

(#1 2A) Wind River 79 1A Ten Sleep 30

(#4 3A) Worland 60 2A Riverside 39

3A Lander 63 3A Glenrock 48

(#2 2A) Greybull 64 2A Wright 36

(#2 3A) Buffalo 50 3A Lovell 47

2A Thermopolis 44 2A Rocky Mountain 42 (Non-Conference Game)

(#2 1A) Burlington 57 3A Glenrock 53

2A Wright 69 1A Ten Sleep 60

(#1 2A) Wind River 54 (#2 2A) Greybull 48

(#4 3A) Worland 66 3A Powell 39

(#3 2A) Wyoming Indian 70 3A Lander 60

Winter Classic at Big Horn/Tongue River:

2A Burns 47 2A Tongue River 44 OT

(#5 2A) Pine Bluffs 57 2A Big Horn 48

2A Shoshoni 47 2A Southeast 41

(#3 1A) Kaycee 37 2A Lusk 28

2A Shoshoni 45 2A Burns 34

2A Big Horn 67 2A Lusk 32

(#5 2A) Pine Bluffs 54 (#3 1A) Kaycee 44

2A Tongue River 71 2A Southeast 50

Big Piney Tournament:

(#4 2A) Big Piney 65 1A Farson-Eden 43

2A Lyman 48 (#5 1A) Cokeville 45

1A Little Snake River 54 2A Kemmerer 52

Gillette JV 68 (#5 1A) Cokeville 19

2A Lyman 63 1A Farson-Eden 36

(#4 2A) Big Piney 75 1A Little Snake River 47

Gillette JV 82 2A Kemmerer 43

Saturday, January 9:

Class 4A:

Cheyenne Invitational:

Laramie 73 Green River 55

#5 Rock Springs 60 Sheridan 46

Kelly Walsh 50 Windsor, CO 47

#4 Cheyenne East 51 Evanston 45

#1 Cheyenne Central 69 Riverton 38

#2 Cheyenne South 64 Natrona 50 - Isaiah Dicks (South) 30 points

Class 3A:

Rawlins 41 #1 Star Valley 36

Wheatland 52 #3 Douglas 49

Newcastle 46 Torrington 42

North Ashton, ID North Fremont 44 Jackson 43

Class 1A:

Lingle-Ft. Laramie 43 Guernsey-Sunrise 15

Normative Services 56 Moorcroft JV 42

Little 6 Invitational at Midwest:

Meeteetse 44 Rock River 27

H.E.M. 75 Midwest 49

Meeteetse 52 H.E.M. 42 - Backwards score was initially reported in.

Inter-Class:

2A Sundance 55 (#5 1A) Hulett 32

Big Horn Basin Tournament at Lovell:

2A Rocky Mountain 50 2A Riverside 34 (Non-Conference Game)

3A Glenrock 68 1A Ten Sleep 28

(#2 3A) Buffalo 69 (#4 2A) Worland 51 (Non-Conference Game)

(#2 1A) Burlington 56 2A Wright 43

(#3 2A) Wyoming Indian 66 (#1 2A) Wind River 49 (Non-Conference Game)

2A Thermopolis 53 2A Riverside 36 (Non-Conference Game)

3A Lovell 50 3A Powell 31 (Non-Conference Game)

(#2 2A) Greybull 60 3A Lander 57

(#3 2A) Wyoming Indian 54 (#2 3A) Buffalo 48 - Championship

Winter Classic at Big Horn/Tongue River/Kaycee:

(#5 2A) Pine Bluffs 51 2A Shoshoni 50

(#3 1A) Kaycee 52 2A Burns 25

2A Big Horn 60 2A Southeast 31

2A Tongue River 59 2A Lusk 38

Big Piney Tournament:

Gillette JV 62 (#4 2A) Big Piney 41

2A Lyman 59 1A Little Snake River 44

2A Kemmerer 56 (#5 1A) Cokeville 47

Gillette JV 86 1A Farson-Eden 43

1A Little Snake River 50 (#5 1A) Cokeville 49 (Non-Conference Game)

(#4 2A) Big Piney 64 2A Lyman 51 (Non-Conference Game)

2A Kemmerer 55 1A Farson-Eden 44