The second half of the season is now underway.

Here are the schedules and scores, for the last full week of January.

Monday, January 26:

Class 1A:

Rock River 47 Guernsey-Sunrise 44

 

Tuesday, January 27:

Class 3A:

Torrington 44 Gering, NE 41

Class 2A:

#1 Southeast 38 Bayard, NE 22

#5 Pine Bluffs 44 Potter-Dix, NE 37

Class 1A:

Harrison, NE Sioux County 62 Glendo 23

Wednesday, January 28:

Inter-Class:

(#1 1A) Cokeville 52 2A Big Piney 23

 

Thursday, January 29:

Class 4A:

Rock Springs 43 Green River 39

Class 2A:

Big Horn 66 Riverside 21

Randolph, UT Rich County 51 Kemmerer 35

Class 1A:

#1 Cokeville 52 Bancroft, ID North Gem 19

Kaycee 38 Buffalo JV 30

Friday, January 30:

Class 4A:

#3 Gillette 70 #1 Cheyenne East 56 (Jessie Geer - Gillette with 28)

#2 Sheridan 49 #4 Cheyenne Central 43

#5 Natrona 77 Evanston 37

Cheyenne South 35 Laramie 20

Kelly Walsh 53 Riverton 47

Class 3A:

#1 Rawlins 52 Worland 48

#2 Powell 45 Mountain View 35

#3 Star Valley 54 Lander 38

#4 Douglas 68 Torrington 46

#5 Lovell 71 Jackson 39

Newcastle 41 Wheatland 36 (Alyssa Dawson - Newcastle with 29 points)

Pinedale 48 Cody 41

Class 2A:

#3 Thermopolis 51 Rocky Mountain 38

#4 Lyman 65 Wind River 39

Big Horn 73 Moorcroft 19

Wright 56 Sundance 47

Saratoga 44 Lusk 37

Greybull 28 Shoshoni 25

Class 1A:

#2 Little Snake River 51 Rangely, CO 39

#3 Upton 44 Hulett 21

#5 St. Stephens 73 Dubois 36

Kaycee 44 Arvada-Clearmont/Normative Services 4

Encampment 40 H.E.M. 35

Ten Sleep 45 Meeteetse 24

Inter-Class:

(#5 2A) Pine Bluffs 63 1A Guernsey-Sunrise 15

(#2 2A) Burns 66 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 43

1A Burlington 65 2A Riverside 32

Saturday, January 31:

Class 4A:

#2 Sheridan 71 #1 Cheyenne East 67

#3 Gillette 51 #4 Cheyenne Central 30

#5 Natrona 65 Riverton 49

Kelly Walsh 64 Evanston 50

Class 3A:

#1 Rawlins 56 Buffalo 35

#2 Powell 52 Pinedale 26

#5 Lovell 51 #3 Star Valley 37

#4 Douglas 46 Wheatland 43

Worland 47 Glenrock 23

Torrington 47 Newcastle 41

Mountain View 38 Cody 25

Lander 57 Jackson 38

Class 2A:

#1 Southeast 44 Saratoga 23

Gering, NE 64 #2 Burns 60

#3 Thermopolis 50 Shoshoni 23

#4 Lyman 71 Wyoming Indian 56

Big Horn 41 Sundance 19

Tongue River 55 Wright 46

Rocky Mountain 60 Wind River 32

Greybull at Riverside - 3pm

Kemmerer 63 Big Piney 29

Class 1A:

#2 Little Snake River 56 Manila, UT 44

#3 Upton 59 Arvada-Clearmont/Normative Services 13

#5 St. Stephens 77 Meeteetse 47

Gillette Freshmen 55 Kaycee 48

Hulett 54 Midwest 24

H.E.M. 55 Glendo 32

Burlington 51 Dubois 40

Farson-Eden 29 Ten Sleep 26

Inter-Class:

2A Lusk 54 1A Guernsey-Sunrise 20

(#5 2A) Pine Bluffs 61 (#4 1A) Lingle-Ft. Laramie 52