Teams are mostly concentrating on conference games now, with regional tournaments not far away.

Here are the schedules and scores for the midweek of October.

Monday, October 13:

Class 1A:

Guernsey-Sunrise 3 Glendo 0 (25-14, 25-14, 25-17)

 

Tuesday, October 14:

Class 4A:

Laramie 3 Cheyenne South 0 (25-21, 25-19, 25-17)

Inter-Class:

(#4 4A) Riverton 3 3A Lander 0 (25-22, 25-23, 25-15)

4A Evanston 3 (#4 2A) Lyman 2 (15-25, 22-25, 25-21, 26-24, 15-12)

1A Farson-Eden 3 2A Big Piney 0 (25-16, 25-20, 25-21)

 

Thursday, October 16:

Class 4A:

#4 Riverton 3 Evanston 0 (25-21, 26-24, 25-18)

Class 3A:

#1 Powell 3 Cody 0 (25-23, 25-6, 25-22)

#3 Rawlins 3 Buffalo 1 (20-25, 25-17, 25-21, 25-8)

#4 Douglas 3 Wheatland 1 (25-13, 25-12, 19-25, 25-19)

Worland 3 Glenrock 2 (19-25, 27-25, 11-25, 25-22, 15-3)

Class 2A:

#2 Big Horn 3 Tongue River 0 (25-16, 25-19, 25-20)

#3 Southeast 2 Bayard, NE 0 (25-23, 25-21)

#3 Southeast 2 Hemingford, NE 1 (25-15, 19-25, 25-17)

#4 Lyman 3 Randolph, UT Rich County 0 (25-13, 25-15, 25-20)

Class 1A:

#3 Little Snake River 3 H.E.M. 0 (25-12, 25-19, 25-17)

Inter-Class:

4A Rock Springs 3 3A Lander 2 (19-25, 27-25, 23-25, 25-16, 15-13)

(#2 3A) Mountain View 3 2A Kemmerer 0 (25-12, 25-9, 25-13)

(#5 3A) Lovell 3 1A Burlington 0 (25-17, 25-7, 25-17)

3A Pinedale 3 2A Big Piney 0 (25-14, 25-10, 25-18)

1A Dubois 3 2A Wind River 0 (25-18, 25-14, 25-18)

 

Friday, October 17:

Class 4A:

#1 Natrona 3 Green River 0 (28-26, 25-15, 25-23)

#2 Cheyenne East 3 Sheridan 0 (25-19, 25-14, 25-17)

#3 Kelly Walsh 3 Rock Springs 0 (25-8, 25-23, 25-15)

Cheyenne Central 3 #5 Gillette 0 (25-19, 25-12, 25-17)

Class 3A:

#1 Powell 3 #5 Lovell 1 (20-25, 25-15, 25-21, 26-24)

#2 Mountain View 3 Star Valley 0 (25-15, 25-14, 25-18)

#3 Rawlins 3 Worland 0 (25-7, 25-17, 25-23)

Torrington 3 #4 Douglas 2 (22-25, 29-27, 24-26, 25-22, 15-8)

Glenrock 3 Buffalo 1 (14-25, 25-23, 25-22, 25-20)

Wheatland 3 Newcastle 1 (25-21, 25-17, 23-25, 25-16)

Cody 3 Lander 1 (25-19, 25-23, 19-25, 25-17)

Jackson 3 Pinedale 1 (25-16, 25-11, 21-25, 25-16)

Class 2A:

#1 Wright 3 Moorcroft 0 (25-11, 25-7, 25-13)

#3 Southeast 3 Lusk 0 (25-22, 25-15, 25-10)

#4 Lyman 3 Wyoming Indian 0 (25-7, 25-7, 25-7)

#4 Lyman 3 Wind River 0 (25-21, 25-18, 25-15)

#5 Shoshoni 3 Riverside 0 (25-6, 25-10, 25-8)

Sundance 3 Tongue River 1 (25-14, 25-13, 19-25, 25-18)

Pine Bluffs 3 Burns 2 (16-25, 25-22, 18-25, 25-17, 18-16)

Greybull 3 Rocky Mountain 0 (25-9, 25-9, 25-10)

Class 1A:

#1 Hulett 3 Upton 0 (25-7, 25-16, 25-12)

#2 Encampment 3 Rock River 1 (25-11, 25-14, 23-25, 25-17)

#4 Cokeville 3 Farson-Eden 0 (25-16, 25-14, 25-6)

#5 Kaycee 3 Midwest 0 (25-14, 25-8, 25-19)

Lingle-Ft. Laramie 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-15, 25-21, 25-8)

Meeteetse 3 St. Stephens 0 (25-7, 25-9, 25-20)

Dubois 3 Ten Sleep 1 (25-21, 25-20, 23-25, 25-16)

 

Saturday, October 18:

Class 4A:

#1 Natrona 3 Rock Springs 0 (25-13, 25-12, 25-22)

#2 Cheyenne East 3 #5 Gillette 0 (25-21, 25-12, 25-18)

#3 Kelly Walsh 3 Green River 0 (25-10, 25-17, 25-18)

Cheyenne Central 3 Sheridan 1 (27-25, 25-13, 18-25, 25-23)

Class 3A:

Newcastle 3 Torrington 2 (25-15, 20-25, 25-20, 20-25, 15-6)

Star Valley 3 Jackson 2 (22-25, 25-22, 21-25, 25-20, 15-10)

Class 2A:

#2 Big Horn 3 Moorcroft 0 (25-9, 25-12, 25-9)

#3 Southeast 3 Saratoga 0 (25-6, 25-13, 25-11)

#5 Shoshoni 3 Greybull 1 (25-16, 19-25, 25-17, 25-15)

Riverside 3 Tongue River 0 (25-15, 25-13, 25-22)

Burns 3 Lusk 0 (25-11, 25-10, 25-18)

Thermopolis 3 Rocky Mountain 0 (25-16, 25-12, 26-24)

Class 1A:

#2 Encampment 3 Walden, CO North Park 1 (25-11, 20-25, 25-23, 25-12)

#3 Little Snake River 3 #5 Kaycee 2 (25-20, 18-25, 22-25, 25-21, 15-8)

Upton 3 Arvada-Clearmont 0 (25-22, 25-12, 25-11)

Rock River 3 Guernsey-Sunrise 2 (19-25, 26-24, 25-13, 24-26, 15-7)

Burlington 3 St. Stephens 0 (25-18, 25-8, 25-15)

Dubois 3 Burlington 1 (25-23, 17-25, 25-19, 25-17)

Meeteetse 3 Ten Sleep 2 (25-19, 25-16, 23-25, 18-25, 18-16)

Farson-Eden 3 H.E.M. 2 (19-25, 23-25, 25-18, 25-15, 15-6)

Inter-Class:

(#4 1A) Cokeville 3 3A Pinedale 0 (25-21, 25-22, 25-20)

2A Pine Bluffs 3 1A Lingle-Ft. Laramie 2 (22-25, 25-20, 15-25, 25-12, 15-7)