Most of the bigger schools will play at tournaments this weekends, while most of the smaller schools will focus on home and away games.

Tuesday, September 1:

Class 1A:

Lingle-Ft. Laramie 3 Guernsey-Sunrise 0 (25-10, 25-7, 25-22)

Rock River 2 Laramie Sophomores 0 (25-11, 25-13)

Inter-Class:

4A Evanston 3 3A Star Valley 1 (25-23, 20-25, 25-15, 25-14)

 

Wednesday, September 2:

Inter-Class:

4A Evanston 3 1A Cokeville 0 (25-18, 25-13, 25-16)

Thursday, September 3:

Class 2A:

Wind River 3 Thermopolis 2 (23-25, 25-22, 22-25, 25-18, 15-13)

Crawford, NE 3 Lusk 2 (25-18, 24-26, 16-25, 25-13, 15-11)

Class 1A:

Kaycee 3 Ten Sleep 0 (25-16, 25-13, 25-4)

Inter-Class:

1A Hulett 3 2A Moorcroft 0 (25-19, 25-16, 26-24)

1A Lingle-Ft. Laramie 3 2A Burns 2 (23-25, 32-34, 25-16, 27-25, 15-10)

1A Encampment 3 2A Saratoga 0 (25-8, 25-12, 25-13)

1A Meeteetse 3 2A Rocky Mountain 0 (25-16, 25-18, 25-21)

2A Big Piney 3 1A Farson-Eden 1 (25-14, 19-25, 25-18, 25-13)

Friday, September 4;

Class 3A:

Star Valley 3 Pinedale 0 (25-22, 25-11, 25-14)

Class 2A:

Pine Bluffs 3 Burns 2 (23-25, 23-25, 25-16, 25-16, 21-19)

Riverside 3 Rocky Mountain 1 (25-16, 25-15, 17-25, 25-16)

Shoshoni 3 Wind River 0 (25-20, 25-22, 25-13)

Class 1A:

Upton 2 Arvada-Clearmont 0 (25-18, 25-22) (Non-Conference Game)

Upton 2 H.E.M. 0 (25-22, 25-23)

H.E.M. 2 Arvada-Clearmont 0 (25-15, 25-15)

Rock River 3 Midwest 0 (25-22, 25-11, 25-15)

Burlington 3 Ten Sleep 1 (25-19, 17-25, 25-13, 25-21)

Encampment 3 Farson-Eden 0 (25-19, 25-11, 25-20)

Little Snake River 3 Manila, UT 1 (25-15, 25-20, 21-25, 25-13)

Sugar Salem, ID 2 Cokeville 0 (25-19, 25-21)

Twin Falls, ID 2 Cokeville 0 (25-13, 25-16)

Middleton, ID 2 Cokeville 0 (25-17, 25-22)

Inter-Class:

1A Dubois 3 2A Wyoming Indian 0 (25-23, 25-23, 25-21)

2A Lyman 3 3A Mountain View 1 (25-22, 25-15, 16-25, 25-20)

1A Lingle-Ft. Laramie 3 2A Saratoga 1 (15-25, 25-10, 25-20, 25-18)

Camel Volleyball Tournament at Gillette:

4A Gillette 2 Rapid City, SD Central 0 (unknown scores)

4A Rock Springs 2 4A Cheyenne South 1 (unknown scores)

Billings, MT Senior 2 4A Cheyenne East 1 (14-25, 25-21, 25-22)

Rapid City, SD Stevens 2 4A Green River 1 (unknown scores)

4A Kelly Walsh 2 4A Sheridan 0 (unknown scores)

4A Riverton 2 4A Laramie 0 (unknown scores)

4A Evanston 2 2A Sundance 0 (unknown scores)

3A Rawlins 2 Scottsbluff, NE 0 (unknown scores)

4A Natrona 2 2A Tongue River 0 (unknown scores)

3A Glenrock 2 3A Newcastle 1 (unknown scores)

3A Douglas 2 2A Big Horn 0 (29-27, 25-16)

2A Wright 2 Gering, NE 0 (25-20, 25-9)

4A Gillette 2 4A Evanston 1 (unknown scores)

3A Rawlins 2 4A Cheyenne South 0 (unknown scores)

Billings, MT Senior 2 4A Natrona 1 (unknown scores)

Rapid City, SD Stevens 2 3A Glenrock 0

4A Kelly Walsh 2 2A Big Horn 0 (25-10, 26-24)

Gering, NE 2 4A Laramie 0 (unknown scores)

Rapid City, SD Central 2 2A Sundance 0 (unknown scores)

4A Rock Springs 2 Scottsbluff, NE 1 (unknown scores)

4A Cheyenne East 2 2A Tongue River 0 (25-10, 25-16)

4A Green River 2 3A Newcastle 1 (unknown scores)

4A Sheridan 2 3A Douglas 1 (unknown scores)

4A Riverton 2 2A Wright 1 (25-21, 24-26, 25-23)

4A Gillette 2 2A Sundance 0 (unknown scores)

4A Cheyenne South 2 Scottsbluff, NE 1 (unknown scores)

Billings MT Senior 2 2A Tongue River 0 (unknown scores)

Rapid City, SD Stevens 2 3A Newcastle 0 (unknown scores)

4A Kelly Walsh 2 3A Douglas 0 (unknown scores)

2A Wright 2 4A Laramie 1 (22-25, 25-16, 25-9)

4A Evanston 2 Rapid City, SD Central 0 (unknown scores)

3A Rawlins 2 4A Rock Springs 1 (unknown scores)

4A Cheyenne East 2 4A Natrona 0 (unknown scores)

4A Green River 2 3A Glenrock 1 (unknown scores)

2A Big Horn 2 4A Sheridan 1 (16-25, 25-21, 28-26)

4A Riverton 2 Gering, NE 1 (unknown scores)

Border War Invitational at Cody:

3A Cody 3 Sidney, MT 0 (25-22, 25-18, 25-21)

3A Powell 3 Glendive, MT 0 (25-13, 25-18, 25-14)

3A Lovell 3 Miles City, MT 0 (25-23, 25-20, 25-20)

Hardin, MT 3 2A Thermopolis 1 (25-13, 25-16, 26-28, 25-15)

3A Buffalo 3 Billings, MT Central 0 (25-12, 25-15, 25-18)

3A Worland 3 Laurel, MT 0 (25-13, 25-15, 25-12)

3A Torrington 3 Glendive, MT 0 (25-13, 25-17, 25-11)

Miles City, MT 3 3A Cody 1 (25-23, 26-24, 20-25, 25-21)

3A Jackson 3 Sidney, MT 0 (25-15, 25-15, 25-11)

Billings, MT Central 3 2A Thermopolis 0 (25-16, 25-18, 25-16)

3A Lovell 3 Laurel, MT 0 (25-23, 25-17, 25-20)

Hardin, MT 3 3A Powell 0 (33-31, 25-23, 25-21)

3A Worland 3 Sidney, MT 0 (25-10, 25-18, 25-12)

3A Jackson 3 Miles City, MT 1 (25-27, 25-15, 25-13, 25-13)

3A Buffalo 3 Glendive, MT 0 (25-6, 26-24, 25-22)

3A Torrington 3 3A Powell 1 (25-18, 12-25, 25-17, 25-17)

Saturday, September 5:

Class 3A:

Mountain View 3 Pinedale 0 (25-11, 25-15, 25-14)

Class 2A:

Pine Bluffs 3 Southeast 1 (25-23, 25-22, 22-25, 25-14)

Shoshoni 3 Kemmerer 1 (25-20, 21-25, 25-19, 25-20)

Class 1A:

Little Snake River 3 Farson-Eden 0 (25-18, 25-17, 25-14)

Cokeville 2 Blackfoot, ID 0 25-23, 25-21)

Cokeville 2 Dayton, ID Westside 0 (25-22, 25-9)

Cokeville 2 Garland, UT Bear River 1 (25-23, 22-25, 15-13)

Cokeville 2 Garland, UT Bear River 0 (25-13, 25-17)

Inter-Class:

2A Greybull 3 1A Burlington 0 (26-24, 25-23, 25-21)

Camel Volleyball Tournament at Gillette:

Gold Bracket:

4A Evanston 2 4A Kelly Walsh 1 (25-23, 20-25, 25-19) - (Non-Conference Game)

3A Rawlins 2 4A Riverton 0 (25-13, 25-22)

Rapid City, SD Stevens 2 Billings, MT Senior 1 (25-23, 15-25, 25-22)

4A Cheyenne East 2 4A Gillette 0 (25-16, 25-16) - (Non-Conference Game)

4A Kelly Walsh 2 4A Riverton 0 ( 25-14, 25-22) - (Non-Conference Game)

Billings, MT Senior 2 4A Gillette 1 (23-25, 25-14, 25-13)

4A Evanston 2 3A Rawlins 0 (25-16, 25-15)

4A Cheyenne East 2 Rapid City, SD Stevens 0 (25-22, 25-16)

4A Gillette 2 4A Riverton 0 (25-17, 25-19) - 7th Place

Billings, MT Senior 2 4A Kelly Walsh 1 (25-22, 25-21) - 5th Place

Rapid City, SD Stevens 2 3A Rawlins 1 (20-25, 25-11, 25-12) - 3rd Place

4A Cheyenne East 2 4A Evanston 0 (25-16, 25-18) - 1st Place

Silver Bracket:

2A Wright 2 4A Cheyenne South 0 (25-18, 25-10)

4A Natrona 2 Gering, NE (25-11, 25-23)

3A Douglas 2 4A Rock Springs 0 (25-21, 25-20)

4A Green River 2 4A Sheridan 1 (26-24, 23-25, 25-18)

Gering, NE 2 4A Cheyenne South 0 (25-17, 25-17)

4A Sheridan 2 4A Rock Springs 0 (25-11, 26-24)

2A Wright 2 4A Natrona 1 (16-25, 25-18, 25-23)

4A Green River 2 3A Douglas 0 (25-15, 25-23)

4A Rock Springs 2 4A Cheyenne South 0 (25-17, 25-13) - 7th Place

Gering, NE 2 4A Sheridan 1 (17-25, 26-24, 25-18) - 5th Place

4A Natrona 2 3A Douglas 1 (25-18, 23-25, 25-19) - 3rd Place

2A Wright 2 4A Green River 1 (25-22, 22-25, 25-23) - 1st Place

Bronze Bracket:

3A Glenrock 2 2A Tongue River 1 (26-28, 25-8, 25-10)

3A Newcastle 2 Scottsbluff, NE 0 (25-17, 25-19)

2A Big Horn 2 4A Laramie 1 (15-25, 25-21, 25-18)

Rapid City, SD Central 2 2A Sundance 0 (25-13, 25-15)

Scottsbluff, NE 2 2A Tongue River 0 (25-22, 25-10)

4A Laramie 2 2A Sundance 1 (21-25, 25-17, 25-16)

3A Newcastle 2 3A Glenrock 1 (19-25, 25-13, 25-19)

2A Big Horn 2 Rapid City, SD Central 1 (21-25, 25-23, 25-22)

2A Sundance 2 2A Tongue River 0 (25-8, 25-21) - 7th Place (Non-Conference Game)

4A Laramie 2 Scottsbluff, NE 0 (25-18, 25-17) - 5th Place

Rapid City, SD Central 2 3A Glenrock 1 (17-25, 26-24, 25-16) - 3rd Place

2A Big Horn 2 3A Newcastle 0 (25-11, 25-14) - 1st Place

Border War Invitational at Cody:

Billings, MT Central 3 3A Lovell 1 (25-17, 25-22, 23-25, 25-23)

3A Cody 3 Hardin, MT 2 (31-29, 25-16, 21-25, 12-25, 15-9)

Sidney, MT 3 2A Thermopolis 2 (25-27, 18-25, 25-22, 25-20, 15-8)

3A Buffalo 3 Miles City, MT 1 (25-17, 25-12, 20-25, 25-15)

3A Worland 3 Glendive, MT 0 (25-12, 25-15, 25-17)

Laurel, MT 3 3A Torrington 1 (25-17, 24-26, 27-25, 25-20)

3A Powell 3 Sidney, MT 1 (25-18, 22-25, 25-18, 25-6)

Billings, MT Central 3 3A Cody 0 (25-18, 25-17, 25-16)

3A Jackson 3 Hardin, MT 2 (25-19, 20-25, 24-26, 27-25, 25-20)

Miles City, MT 3 2A Thermopolis 2 (25-16, 23-25, 25-18, 16-25, 15-7)

3A Buffalo 3 Laurel, MT 0 (25-20, 25-13, 25-17)

3A Lovell 3 Glendive, MT 0 (25-19, 25-8, 25-9)

Billings, MT Central 3 3A Jackson 2 (25-19, 24-26, 25-16, 19-25, 15-12)

3A Worland 3 Hardin, MT 0 (25-18, 25-14, 25-8)

3A Cody 3 3A Torrington 0 (25-23, 25-23, 25-18)

3A Powell 3 Laurel, MT 1 (25-23 18-25, 25-9, 25-14)