Here are the basketball scores and schedules for the first weekend of January.

Friday, January 6th:

Class 4A:

#2 Sheridan 48 Riverton 23

#3 Gillette 91 Little Wound, SD 35

#4 Laramie 41 Kelly Walsh 23

#5 East 49 Green River 36

Rock Springs 52 Central 47

Class 3A:

#1 Douglas 61 #2 Torrington 57 OT

#3 Star Valley 58 Lander 41

#4 Wheatland 70 Buffalo 37

#5 Cody 49 Lyman 35

Rawlins 52 Worland 38

Mountain View 35 Powell 32 OT

Pinedale 50 Jackson 41

Class 2A:

#1 Lovell 54 Greybull 18

#2 Tongue River 71 Moorcroft 17

Kimball, NE 51 #3 Pine Bluffs 45

#4 Wyoming Indian 45 Shoshoni 40 OT

#5 Big Horn 57 Wright 31

Burns 67 Saratoga 37

Southeast 32 Lusk 31

Wind River 49 Riverside 32

Kemmerer 31 Big Piney 27

Class 1A:

#1 Little Snake River 60 H.E.M. 11

Morrill, NE 49 #3 (tie) Guernsey 31

#3 (tie) Cokeville 45 North Gem, ID 21

#5 (tie) Meeteetse 45 Rock River 32

Upton 56 Arvada-Clearmont 33

Lingle-Ft. Laramie 47 Sioux County, NE 30

St. Stephens 69 Dubois 29

Inter-Class:

4A Evanston 36 2A Thermopolis 32

1A Kaycee 48 2A Sundance 28

#2 1A Burlington 32 2A Rocky Mountain 28

Saturday, January 7th:

Class 4A:

#2 Sheridan 45 Evanston 31

#4 Laramie 68 Riverton 25

Rock Springs 48 #5 East 37

Central 74 Green River 32

Class 3A:

#1 Douglas 56 Glenrock 29

#2 Torrington 67 Rawlins 57

#3 Star Valley 54 Pinedale 34

#4 Wheatland 61 Newcastle 24

#5 Cody 39 Mountain View 37

Powell 41 Lyman 31

Lander 46 Jackson 32

Class 2A:

#1 Lovell 41 #2 Tongue River 40 OT

#1 Lovell 59 Wright 31

#3 Pine Bluffs 42 Lusk 26

#4 Wyoming Indian 64 Riverside 44

#5 Big Horn 55 Moorcroft 45

Class 1A:

#3 (tie) Guernsey 55 Upton 44

#3 (tie) Cokeville 44 #5 (tie) Farson-Eden 40

#5 (tie) Meeteetse 54 St. Stephens 40

Arvada-Clearmont 35 Midwest 28

Kaycee 47 Hulett 32

Rock River 39 Ten Sleep 38

Encampment 34 H.E.M. 18

Inter-Class:

4A Kelly Walsh 42 2A Thermopolis 40

3A Worland 67 4A South 56

1A Lingle-Ft. Laramie 49 2A Burns 43

#1 1A Little Snake River 46 2A Saratoga 31

#2 1A Burlington 32 2A Greybull 21